ZAEILANDEN, ANNONCES. MAISON DE VILLE Néant. SCHOONE I1UJZEN, LOGTJNG TE R OOP EN, 3 LOCATION DE MESSINES. sa&maiiGiBS» ID 3 S» Eugénie-Joséphine Trêve, i an, i mois, rue du Quartier-Neuf. Laurent-Emile van Limbeek, 7 mois, Esplanade, n» 1. - Sophie-Philomène van den Boogaerde, 2 ans, Porte de Brielen. Catherine-Thérèse Gryson, 74 ans, fileuse, veuve de Charles- Bariholomée Verbéke, Porte de Brielen. Jean-Baptiste Vanhee63 ans, vannier, veuf d'Anne-Thérèse Bouten, et de Matie- Brigilte Slabinck, Marché aux Bêtes, n° 23. -- Lonis-Philéroond Bulckaert 3 mois, Grande-Place, ri» ai. Marie-Françoise Kesselaere, 73 ans, dentellière, célibataire, rue de Méuinu° 30. Modeste-Louis Gryson, 1 an, 5 mois, rue d'ilaulpoult, n° 11. bit gelegen op de QIW&BSUIIB WmŒE&l publies Met gewin van S tel- en Verhoogpenningen. Eersten koop. Een huis, bestaende in Woonplaets, eetplaets, drie kamers, bovenkatners, zoldering, kelder, peerdenstal en andere gerieven, al over eenige jaren nieuw gemaekt in steen en gedekt met pannen, voords een buis van ouds ten dienste van herberg, goed gekaland, genaemd den Oostaverne-Molen, bestaende in: Woonplaets, kamers, kelder, zolder, met stallingen daer agter, als 00k de erve daer medegaende, groot volger.s meting cadastrael sectie Bnuméros 262263 ee 263 bis van bet plan 4 aren 90 centiaren (34 roen gestaen en gelegen op Wytschaete, gehuchte Ooslaverne, abouterende noord en oost d'huis-weede van do weduwe en kinderen d'beer Baratto te Yperen, de bage afgaende, zuid 't zaeiland van jouffrouweEugénie Deneckere, vrouw d'heer Bidart, scheedende op paelsteenen en west de calcbiede van Waesten naer Yperen. De herberg laetst bewoond en nog opengebouden by sieur Livinus Treve, en het nieuw buis laetst bewoond by sieur Jean-Baptiste Gouwy aldaer onlangs overleden. Den kooper zal aen deze goederen handslaen en in gebruik komen dags naer den overslag. Tweeden koop. Eenen logting, omringeld met schoone levende doornhagen, groot 8 aren 76 centiaren 00), gelegen op Wytsebaete, by de voormelde herberg, palende oost 't zaeiland van d'beer Amare, op bail dyk; zuid 't zaeiland van de weduwe en kinderen d'beer Baratto, voetwegeltje daer tusschen, west 't gonne van den disch van Wy tsebaete, scheedende met dyksje en noord den volgenden koophage met haer gewoon vrydom albier medegaende. Dezen logting met bet land onder den vol genden koop zyn bekend op het plan cadastrael sectie D, n° 3got'zamen op eene grootte van 5o aren go centiaren, gebruikt by het sterfhuis van sieur Gouwy, bandslag met den overslag. Derden koop. Een woonhuis, grond dies en zaeiland t'zamen groot volgens meting 42 aren 34 centiaren (4e 55 roen), gestaen en ge legen op Wytschaetegehuchte Oostaverne palende oost 't zaeiland van M. Amare, sepa- rerende op half dyksje; zuid den tweeden koop de bage met gewjpon vrydom af; west 't zaeiland van den disch van Wytschaete, seheedende met een dyksje en noord de groote straet van Wytschaete naer Hollebekegemeten tôt den aerdeboord. Gebruikt, te weten het buis met 17 aren 52 centiaren onder grond dies en zaeiland daer medegaende by Antonius ver Eecke, voor g jaren ingegaen den eersten October 1837 ter oplie aen den verhuerder alleen van einde van pacbt te maken t'einde de 3 of 6 eerste jaren, ten pryze van 4o francs 's jaers vry van lasten; en 't overig land by bet sterfhuis dito Gouwy, aen welk overig land den kooper zal handslaen met den overslag. Vierden koop. Eene partie zaeiland groot volgens titel een hectare 64 aren 63 centiaren (17e 20 roen) en ingevolge de meting cadastael sectie B, n° 358, een hectare 6i aren 4° cen tiaren gelegen op Wytschaete, by d'hofstede gebruikt by Desomer, palende oost aen het Samperstraetje leedende van de groote Hollebéek- straet naer 't Hooge-Pacht-hofzuid 't land van d'heer Justus Ghesquiere te Waesten, west den boscb van sieur Jean-François Boudry te Meessen en noord 't zaeiland en de weede van sieur Claeys-Cuvelier te Ledeghem. Gebruikt, te weten 1» de helft ten zuid- einde by Leonardus-Josepb Descamps, Charles Verbeke, Pieter Denturck en Pieter-Francis Odént, voor g jaren ingegaen den eersten October i838, aen 72 francs 53 centimen 's jaers boven de contributien 2° 18 aren 82 centiaren by het sterfhuis Gouwy, waer aen den kooper zal in gebruik komen met den overslag; en 5° 63 aren 48 centiaren zynde 't restant teu noord- einde by Pieter-Jacobus Odent00k voor g jaren ingegaen den eersten October i858, aen 60 francs 5o centimen 's jaers, boven de lasten. Vyfden koop. Eene partie zaeiland met bosseltje ten oostkante, en brykebakkerie ten zuid-einde t'zamen groot volgens titel een hectare 80 aren 22 centiaren (200 35 roen) en volgens cadaster sectie B, n° 107, een hectare 7g aren 70 centiaren gelegen op Wytschaete, by d'hof stede van Desomerpalende oost 't zaeiland van de broeders Liebaert, 't bosseltje van M. Froidure te Comen en 't zaeiland van M. Charles Volbrecbt te Waesten, en elshage albier mede; zuid de groote straet van Wytschaete naer Hollebeke; west 't zaeiland van jouffrouw Struye te Yperen en aen zaeiland en gras van M. du Bois te Armentières, scheedende op half dyk, en noord den bosch van de broeders Liebaert Gebruikt by 't sterfhuis sieur Gouwy, band slag met den overslag. Deze partie zal in twee deelen 00k te koop geboden worden als volgt Eerste deel Een hectare 27 aren 28 cen tiaren 14e 32 roen te nemen ten noord-einde scheedende oost-west-waert op regte linie en piquetten, de 2 eiken albier met bun vrydom mede. En tweede deel Het overig land die gediend heeft voor de Bfyk-ovens, onder conditie van ten eeuwigen dage uitweg te geven aen bet eerste deel. Zetden en laetsten koop. Een partietje bosch met vele schoone boomen, plantsoenen en zaden en de talie 5 jaerschote dâer op staende, groot 8 aren bekend op het cadaster sectie B, n° 204, gelegen op Wytschaete, by d'hofstede van Romanus _Cuvelier palende oost 't zaeiland van d'beer Verhaeghe, pastoor te Wytscbhete en zusters, op half dyk; zuid 't boscb van sieur Pieler-Francîscus Letermé, scheedende op boenen, west d'huis-weede van sieur Joannes Vandamme, hage af, en noord 't gras van M. Deconinck te Yperen bage aten 't zaeiland van den zelven op dyk gebruikt by 't sterfhuys sieur Gouwy, bandslag met den overslag. CCUMUL4TIEN Eersten en tweeden koop te zamen. Tweeden en derden koop in eene masse. Eersten, tweeden en derden koop in eene masse. Vierden en vyfden koop in eene masse. En de 6 koopen in eene masse. Deze verkooping zal gebeuren tôt Wytschaete in de gemelde herberg den Oostavernen-Molen, in twee zitdagen wanaf den eenen voor den Instsl op Maendag 27e11 April 1840, en den anderen tôt den Overslag op Maendag iien Mei daer naer, t'elkens om 3 uren naermiddarr. R Den Notaris VIGTOOR te Meessen, is met de verkooping belast. Les industriels de V arrondissement et Y près, sont prévenusde la part de la Chambre de Commerce de la même villeque, s'ils connaissent, en pays étranger, des mécaniques qui pourraient être utiles a leurs fabriques et pour lesquelles on n'a pas encore pris de Brevet d'invention ou d'introduction en Belgiqueque le gouvernement se trouve disposé faire venir ces mécaniquessur l'avis de la Chambrepour les laisser pendant quelque temps, leur inspection le tout sans frais pour les intéressés Ypres, le i4 Avril i84o. de la Le LUNDI 4 Mai i84o, h trois heures après-midi, dans la Grande Salle de la Maison de Ville de Messines, il sera procédé, par le ministère du Notaire ROMMENS, de résidence a Warnêton, a la Location Publique de la même Maisou de Ville par neuf années qui commenceront le i5 Mars i84i. Cette Maison avantageusement située, sur la place a Messines, servant d'auberge bien achalandéeest actuellement occupée par le sieur Ange Victoor. Le cahier des charges et conditions pour cette Location, arrêté par le Conseil Com-

Le Propagateur (1818-1871) | 1840 | | pagina 3