Nog Zillebeke, (wyk het Hooge.) Zandvoorde, (wyk Basseville.J VENDITIE VAN SGHOONE Boomen en Brandthout Te Langemarck. Venditie van schoone en zwaer e Eyken, Abeelen, Iepeji, Esschen en andere BOO MEN* te Becelaere. Bosch-Taillie en Plaiitsoenen TOT CROMBEKE. met reserve van in de valleye to elzen persen te laeten groeien langst de straete van de Sterkte na Hollebeke en aen de hofstede gebruikt door Pieter Louez, toebehoorende M. Van der Stichele te Ypre, met 18 plantsoenen geteekend met de letter H. Derden koop. De taillie oud zeven jaeren, staende in eene partie bosch, gebeeten den Molen- IValbosch, groot 2 hectaren 84 aren g4 centiaren, gelegen langst de Waestenstraete en aen voor- zeide hofstede. Den boschbewaerder François Bodulliby de Sterkte, zal deze twee partien aentoonen. Zillebeke, (wyk de Vodde.) Vierden koop. De taillie oud zeven jaeren, staendë in eene partie bosch, geheeten den Vuil- meersch, langst de straete van Zandvoorde naer het Pappotje, groot i3 hectaren 8 aren 7 cen tiaren, met 4o plantsoenen geteekend met de letter H. Vyfden loop. De taillie oud zeven jaeren, staende in eene partie bosch, genaenid Jantje-Ko, houden van zuiden aen den Vuilmeersch, groot 1 hectare 37 aren 75 centiaren, met 10 plantsoe nen geteekend met de letter H. Zesden koop. De taillie oud zeven jaeren staende in eene partie bosch, genaenid den Gars- louler, groot 1 hectare 38 aren, gelegen langst de straete van Zillebeke naer Zandvoordemet 23 plantsoenen en 2 lysteboomen geteekend met de letter H. Zevendenloop. De taillie oud zeven jaeren, staende in eene partie bosch geheeten de Kwaede- Weide-Boschgroot 3 hectaren 97 aren 96 cen tiaren, gelegen regts en lynks de nieuwe dreve gaende van de straete van Zandvoorde naer de hofstede de Kemp, met 89 plantsoenen geteekend met de letter H. Âchtsten koop. De taillie oud zeven jaeren, staende in eene partie bosch, groot 5 hectaren 8 aren 4i centiaren, geheeten de Groole- en Kleene Drieblooten, gelegen aen de landen, weide en meersch van de hofsteden gebruikt door Karel Phlypo en Basilius Van den Broucke, met 178 extra zwaere plantsoenen, eenen eikenboom en eenen esschen, geteekend met de letter H. Negensten koop. De taillie oud 8 jaeren, staende in eene partie bosch groot 89 aren 87 cen tiaren, geheeten den Kleenen Notelaergelegen langst de straete leedende van het Hooge na den Hoogen Doorne voor de hofstede gebruikt door Basilius Van den Broucke, met 43 plantsoenen geteekend met de letter H. Den boschbewaerder Ignaes Everaertzal deze zes partien aentoonen. Tienden koop. Zeven dnyzend acht honderd acht en negentig SPARREN, staende in eene partie hosch, geheeten de Applentjensaile ge teekend op de schorse. Den boschbewaerder Jean-Baptiste Pattyn, te Zandvoorde, zal de Sparren aentoonen. Nadere inlichtingen van aile de hosschen, plantsoenen, lysteboomen en sparren, kan men bekomen by Lodewyk Du Poncheau, te St-Jans. De voorwaerden dezer verkooping rusten teu komptoire van den notaris VANDERMEERSCB, Oude-Houtmarkt, n° 27, te Ypre. (1) Elk zegge het voord. Woensdag 24"° February i84i wezende Aschdag ten een uere naemiddagzal den notaris DELAVIE verblyvende te Poelcappelle, gemeente Langemarckby openbaere venditie verkoopen. i° i,4oo schoone en zwaere ameloozen en sluiten, liggende achter d'herberg genaemd Jeru- zalem, bewoond door Philippe Noyez, hinnen de gemeente van Langemarcklangst de kalsyde leydende van de plaets van Poelcappelle nae de gonne van Westroozebeke, by dies zeer gemak- kelyk voor den transport, verdeeld in koopen t'elkx gerief. En 2° 3o koopen boomenten meerderen deele hestaende in eykenwaer onder er zich bevynden, konnende dienen voor molen pestels, eynden, en pompebooinen; alsook voor kuyppe en timmerwerken; voorts eenen alderschoonsten esch zeer gedienstig voor waegenmaekers, ende eenen extra schoonen en zwaeren abeel voor bardaile staende in eene partie hosch genaemd den hekebosch ende op de hofplaetse deelmae- kende der hofstede toebehoorende ende gebruikt by den eygenaer van diere sieur Martinus Vande- putte, hinnen de zelve gemeente van Langemarck op eenen kleynen afstand der voorschreven kalsyde, weiuig zuid van d'herberg den Spriet. De vergaedering ter bovengemelde herberg genaemd Jeruzalem. Deze venditie zal gebeuren met gewoonelyken tyd van hetaelinge mits door de koopers stel- lende goede en welbekende medekoopers. (1) Ben notaris DELAVIE resideérende te Poelcappelle, gemeente Langemarck, zal op Maendag 2 2,n February i84i, ten elf uren voormiddag preciesin het openbaer Ver koopen 55 koopen Boomen, staende op d'hof stede landen gebruikt door Pieter-Francis Braem zuid-oosl by de plaets te Becelaere, en op de gonde gebruikt by de weduwe Augustin Pype in den noordhoek tôt 'l zelve Becelaereal toebehoorende mynheer den burggraef Joseph-Charles Depatin grond- eygenaer woonende te Langemarck, bestacnde in extra schoone en zwaere Eyken, waer onder eenen Molen-A s verscheyde Molen- Pestels en Eynden alsook Kuyppers-Boomen} item Abeelen Iepen en Esschendienslig voor timmer, waegen en andere werken, te weten i° Ter hofstede gebruikt by Braem55 koopen. En 2® op de hofstede gebruikt door de weduwe Augustin Pype, 20 koopen. De vergaedering 1er Iwfplaels van gemelden Braem. Immediatelyk naer het eyndigen der ver kooping boomen zal men nog te koope aenbieden i5oo schoone Sluiten liggende ter hofplaets der hofstede gebruikt door de weduwe Pype voorzeyd en, verdeeld in koopen t'élis gerief. Deze verkooping zal gebeuren met ge woonelyken tyd van betaelingemits door de koopers stellende goede en welbekende mede koopers. Nota. Er zal aen de koopers aile ge- mak verleend worden tôt betaelen hunne koopsommen en bespreken. (1) OPENBAERE VERKOOPING van l Dynsdag i6en Februarius i84i, een uere naer middag, in de herberg het Doorentje, tôt Croin- beke, zal gebeuren de openbaere verkooping der taillie oud zeven jaeren met geteekende plantsoenen en krullaers, van de naerschreven bosschen, gelegen in de gemeente van Cromheke» Ten profytte van de Kerkfabriek en het Bureel van IVeldadigheyd der zelve gemeente. 4-- DEPLA5TS0EHES EK KRULLAERS GETEEKEKD C.D.K. Den Chynsbosch, groot 70 ares i4 centiares (of 1 gemet n4 R.), strekkende zuyd en noord, palende oost jouffrauw vidua Vanhamme, zuyd den Jooswal, west Boucquey en noord sieur Couttenier net 189 plantsoenen en 6 krullaers, Het Half Gemet, groot 22 ares 92 centiares (of 157 R.), strekkende oost en west, palende oost zaeyland gebruykt door Ignaes de Rycke, zuyd bosch M. van den Broucke en noord Marcus Gruwez, met 3i plantsoenen en 1 Krullaert. De Vette Weyde, groot 5o ares 38 centiares (of 207 R.), strekkende oost en west, palende oost M. Struye, zuyd weduwe Çornelis, west gebruyk Ignaes de Rycke, met n5 plantsoenen en 12 krullaers. Den Claverhilk, groot 60 ares (of 1 gemet 111 R.), strekkende oost en west, palende oost de Handstraet, zuyd en noord de famillie Bril* west M. Dumortier, met 3o3 plantsoenen en 21 Krullaers. Het Eyk Elst, groot 91 ares (of 2 gemeten 24 R.), strekkende zuyd en noord, palende oost Engel Leroy, zuyd M. Cauwelier, west M. IDeghelcke, en Soord Ignas Moercant, met 46o plantsoenen en 3o krullaers.

Le Propagateur (1818-1871) | 1841 | | pagina 3