3 On écrit des frontières de la Belgique, le 25 février, au Journal de Mayence. On a déjà annoncé, il y a trois semai nes, que S. M. le roi Léopold se propose de visiter l'une des premières capitales de l'Allemagne. Ce projet paraît devoir se réaliser, et l'on fait déjà mains préparatifs, qui en rendent l'exécution probable. Il serait difficile de dire jusqu'à quel point ce voyage se rattache la conclusion d'un traité de commerce; cependant je suis même d'assurer que des négociations re latives la modification du système des douanes ont été récemment entamées. Il est certain que la France n'abandonnera pas non plus, l'égard de la Belgique, son système prohibitif. BEKENDMAKOG. Louis De Smet, koopman in Peerden, woo- nende tôt Ligtervelde, heeft de eer het publiek kenbaer te maeken, dat hy, te verkoopen heeft twaelf Hollandsche en Duytsche Peerden dienstig den), rye, trek en chieze, (ook gekoupleerde Peer- voor degeene gading hebben, kunnen dezelve bezigtigen ten huize van bovengenaemden. srtras» a&aaï&aDisïL VERPACHTING a» illî 2) D 2 2) ït a (1) Gelieft fiel voort te zeggen. SCHOONE PATRIMONIELE SIEEUSCII EN BOSCH GF.LEGEN OP DE GEMEENTE VOORMEZEELE Publiek te Koop, met gewin van stel- en- verhoogpenningen. eersten koop. Een scboon huis, gebouwen in steen, gedekt met riet, bestaende in woonplaets, winkel, ka- mer, vaute, kelder, zolder met slaep kamertje, twee stallentjens en vertrek met pompe in den hof staende op 4 aren 3i centiaren onder grond en logting competerende aen d'erfgenamen van d'heer baron Maximilianus Dejoigny-Depamele, bekend op het plan cadastrael sectie A n° 228 en 229; gelegen op de plaets van Voormezeele, paelende oost aen den cheins grond van 't huis sieur Renty, zuid de straet van Voormezeele naer Kemmel, west en noord 't gras gebruikt by antonius Wullaert eigendom dito hoirs De joigny-Depamele Gebruikt, te weten i° Den west kant van 't huis, schedende met den doorgank, bestaende in winkel en keu- ken, den west kant van den zolder met het kamertje daer aen, den west kant van den hof scheedende op regte finie met de agterdeur van het huis in het poortje van den logting aen de weede; en gemeen regt met een ander menagie aen den kelder, door Pieter-Joannes Boeraeve veldwagter, voor 3 jaer ingank geno- men den ien Januarius i84i, aen 62 francs s'jaers, vry van contributien. 20 De vaute met d'helft ten oostkante van den zolder, gemeen regt met een ander menagie aen den kelder, als ook den oostkant van dito ligting, door het sterfhuis van Francisca Lamerant, weduwe sieur Pieter-Joannes Dieryck. 3° Een kamer ter straete door Theresia Parquet, zonder tytel van pacht, aen 3 francs te maende, vry van contributien. En 4° De twee stalletjens van oosten het huis met het grondetje ter straete ten west einde, door Joannes Speybroek, zonder tytel van pacht, aen i5 francs s'jaers, ook vry van contributien. tweeden koop. Eene partie zaeiland groot volgens tytel een hectare 25 centiaren 2-0-80 roeden en inge- volge meting cadastrael sectie C n° 248groot 99 aren 60 centiaren, gelegen op Voormezeele, een quartier uers oost van het gehuchte S'-Eloi palende noord-oost den volgenden meersch en den gonnen van Ferdinandus Dekemel schee dende op greppe, zuid-oost den boomgaerd van Jacobus Lepla, zuid-west het straetje lcedende naer Bernikenswalle, en noord-west aen 't zaei land gebruikt hy de kinderen Mortreu. Gebruikt, zonder pacht, hy Ferdinandus De kemel. derden koop. Een partietje meersch groot volgens tytel 20 aren 43 centiaren o-i-Sg roeden gelegen op Voormezeele paelende noord-oost aen de beke makende bet gescheed met Zillebeke, daer over d'hofstede landen van d'heer Beke-Beke te Yperen zuid-oost aen den meersch van Ferdinandus Dekemelscheedende op poten zuid-west aen den voorgaenden koop scheedende op grepje, en noord-west 't land gebruikt by de kinderen Mortreu en de gezeide beke, dit partietje meersch met 't gonne daer aen van Dekemel zyn 't zamen bekend op 't plan ca dastrael sectie C n° 25o. Gebruikt hy dito Dekemel zonder pagt. Den 2011 en 3en koop zullen ook by accumulatie te koop gehoden worden. vierden koop. Eene lange party zaeiland met cyngel van noorden groot volgens tytel 42 aren 92 centiaren (0-2-92 roeden) en ingevolge cadaster sectie C n° 263, maer groot 36 aren, gelegen op Voormezeele, strekkende oost en west, palende oost 't behuisd-gras van Ferdinandus Dekemel, zuid 't zaeiland van Jacobus Lepla, op lake; west 't meersch van den zelvenen noord 't bosch van den heer Titeca notaris te Boesinge, en 't zaeiland van d'heer Deconinck te Yperen, scheedende op dyk. Gebruikt, zonder pacht hy Ferdinandus De kemel. vyfden koop. Eene partie zaeiland; met eene happe ten noord-west-hoeke groot volgens meting cadas trael sectie C 234, 91 aren 5o centiaren (2-0-23 roeden) gelegen op Voormezeele, palen de oost en zuid de zaeilanden van d'hofstede het Duive-Kasteel eigendom d'heeren Danneel; wagenweg mede; west den volgenden koop schee dende op half dyktje, noord 't zaeiland van Ferdinandus Dekemel op half dyk; nog oost, in d'happe, aen 't bosch van den zelven Dekemel op greptje, en nog noord 't zelve bosch. Gebruikt, zonder pacht, hy Ferdinandus De kemel. zesden en laetsten koop. Drie parceelen groot volgens cadaster sectie C n05 235, 256 en 236 bis, 74 aren 3o centiaren (i-2-o3 roeden) zaeiland, sperre-en-talie bosch, aen elkanderen, gelegen op Voormezeele, palende oost den laetsvoorgaenden koop, op half dyk, zuid de landen van d'heeren Danneel wagenweg mede, west het oud waesten-straetje, en noord 't land van dito Dekemel, scheedende op half dyk. Gebruikt, zonder pacht, by Ferdinandus De kemel aen wien de sparren, talie, plantsoenen en zaden zyn toebehoorende. De 5 en 6 koop uitmakende volgens tytel een hectare 64 aren 4g centiaren 3-2-19 R.) worden ook by accumulatie te koop gesteld. De 2, 3, 4, 5 en 6 koopen, al gebruikt by Dekemel, worden ook in eene masse te koop geboden. Deze verkooping zal gebeuren in de herberg de Elzenwalle, gemeenlyk genaemd den Plas, tôt Voormezeele, bewoond by sieur Paret, in twee zitdagen den eenen voor den INSTEL op Dyssendage 29*° Maert i842, en den anderen voor den OVERSLAG op Dyssendag i2eu April daer naer, t'elkens om 4 uren naer middig, door het ministerie van Mtcr FERMINCK Notaris te Vlamertinghe. De tytels van eigendom en conditien berusten ten kantore van den Notaris FI CT0 0R te Meessen met de directie en verkooping belast. (1) Elk zeg het voorts. van te LANGEMARCK. Maendag 2ien Maerte i842, ten 1 ure na- middag ter herberg genaemd de Zwaene, bewoon door Rochus Vanhalewyn, mr'plaets van Langemarck, zal'er Verpacht worden) voor 9 jaren om ingank te nemen met L*n Octoner i842, de Goederen hierna beschr J$n,:toeljq- hoorende het Bureel van Weldadigh^frteLain- gemarck en bestaende als volgt y.&J Lot 1. 28 aren 97 centiaren bebouwden grond en land, gebruikt door het Armbestuer te Bixschote. Lot 2. 42 aren 74 centiaren bebouwtfen grond en zaeiland, gebruikt door Karel Bekaert. Lot 3. 58 aren 80 centiaren zaeiland, gebruikt door Eugène Wullaert.

Le Propagateur (1818-1871) | 1842 | | pagina 3