SCHOOjV H0FSTEDM1 EXTÉRIEUR. HOLLANDE. La. Haye, 30 mai. Le Ilandelsblad appelle l'attention du gouvernement sur la nécessité d'aviser aux moyens de rétablir le crédit de la banque de Java et d'introduire dans les colonies des Indes orientales un bon sys tème de circulation monétaire. FRANCE. paris, 30 mai. On écrit de Rome, que, dans un consis toire tenu le 9 mai, M. de Bonald, arche vêque de Lyon, a reçu, des mains du souverain pontife, le chapeau de cardinal- archevêque. On écrit d'Orléans Un horrible accident est arrivé jeudi soir, Orléans, dans le faubourg Rannier, la hauteur des Aydes. Deux petits en fants, troublés par le bruit des diligences qui arrivaient, furent se jeter d'eux mêmes sous les roues. Une voisine qui les accom pagnait, tenait elle même dans ses bras sa petite fille âgée de cinq mois. Néanmoins, cette femme s'élance, pour tâcher de sauver ces pauvres enfants. Elle réussit en retirer un; mais la vue de l'autre dont une roue broie la tête sous ses yeux, la malheureuse laisse échapper son propre enfant, et tombe elle-même la renverse. Des secours lui sont aussitôt donnés; mais la pauvre mère, blessée elle-même, depuis ce moment, a perdu la raison. Quatre personnes ont peine la tenir. On n'espère plus sauver sa petite fille, qui crache le sang en abondance, par suite de graves résions intérieures. Nous devons ajouter que tous les ren seignements qui nous sont transmis s'ac cordent pour reconnaître que leconducteur et le postillon de la diligence ont fait tout ce qu'ils pouvaient pour prévenir cet ac cident, et que leur responsabilité se trouve entièrement couvert. TE PAGTEN. POPERI NGHE, OPENBAERLTK TE KOOPEN BIWEN DE STAD YPREN. Poperinghe dichtc aen het tfehuchte Abeele). Ingesteld 9,100 francs. Ingesteld, 7,030 francs. La V' LEONARD et F' VUYLSTEKE de MeninEntrepreneurs de Messageries d'Y près a Courtrai, ont l'honneur d'informer le Pu blicque leur Foiture continue partir tous les jours d'Y près 10 heures du matin, de l'Hôtel les Trois Rois, Grand'-Placeen correspondance avec le 2m# convoi du chemin de fer, partant de Courtrai a une heure et demie de relevée, et la même voiture con duira MM, les voyageurs directement a la station. Les entrepreneurs osent espérer que l'ex trême vitesse qu'ils mettent parcourirau moyen de voitures commodesla distance cVYpres Courtrai et vice-verscîles fera jouir de la préférence de MM. les voyageurs. GELEGEN EN Vrydag 24" Junius i842, zynde den feest- dag vun den H. Joannes-Baptisle, len 2 uren namiddag precies, ter lierberg bewoond door vidua Engel-Albert Deconinck ferplaets van Sinte-Julianus gemeenle Langemarck, zal'er voor termyn van jaren, om inlegaen eerslen Octobre i842, te paglen aengeboden worden, een schoon en wel betimmerd Hofstedeken g root onder HofplaetsBoomgaerd, Moesluin Meersch en Zaeiland 3 hectaren45 aren, 45 cenliarengelegen te Langemarckten zy onlrent 6o aren in Passchendaele, op weinigen afstand van S'Gravenstafel, thans gebruikt door den eigenaer Pieter-Ignalius Deleu. De voorwaerden der verpagting zyn 't elks bezigtiging berustende ten kanloore van den notaris COMYN te Langemarck. (i) Dat men het voort zegge. schoon patrimonieel GELEGEN IN Een behuystl en beplant Hofstedeken, groot onder Hofplaets, Hovinge, Gras en Zaeyland, vol- gens titel, den nomber van 5 hectaren 9 aren 61 centiaren en volgens cadastrale mate 5 hectaren 1 are 5 centiaren, gelegen in de gemeente Pope- ringhe, (Helboek), digte by bet gehuchte Abeele, verdeeld in de volgende koopen. eersten koop. De Hofplaetse alwaer de gebouwen opstaen met Hovinge, Gras en Zaeyland, voorheen gras, van zuyden bekend op cadastre sectie K, n0' i363, 1371, 1374, 1575 en 1576, grool 2 hectaren 91 aren 25 centiaren, palende te zamen van oosten aen het zaeyland van Pieter Denecker, smit op gemelde Abeele, hage mede, en aen het zaeyland van de heeren Louis en Francis Bollaert, te Poperinghe, van zuyden aen het zaeyland der zelve heerenhage af, nog zuyd aen zaeyland van genaeinde heeren Bollaert en aen zaeyland van d'hofstede van sieur Pieter Misselis, te Watou, en andere, gebruykt by Ignatius Mostaert, op half dyk, west aen de strate leedende van den Abeele naer Watou aen den volgenden koop en aen koop 3, hage hier mede en noord aen den zelven volgenden koop, en aen koopen 3 en 4, de hagen 00k hier mede. tweeden koop. Zeven rekskens Zaeyland aen elkanderen, be kend op cadastre sectie K, nos i364 k 1370 inclus, te zamen groot 93 aren 10 centiaren, strekkende te zamen oost en west, palende oost en zuyd aen koop 1hagen afwest aen de strate leedende van den Abeele naer Watou, en noord aen den volgenden koop, op half dikje. derden koop. Noord aen den voorgaenden koop, een smal partieken Zaeyland, bekend op cadastre sectie K, n° i362, ter groote van 36 aren 10 cen tiaren, strekkende oost en west, palende oost aen de hofplaetse, hage af, nog oost aen den volgenden koop, half dyk, west aen de strate van Abeele naer Watou, en noord aen het zaeyland competerende aen Ambrosius Petyt, brauwer, te Watou, Abeele, op half dyk. vierden koop. Oost aen 't voorgaende en noord aen de hof plaetse, een vierkantig partieken Zaeyland, be kend op cadaster sectie K, n° i36o, groot 16 aren 80 centiaren, palende oost aen zaeyland van dito Denecker, zuyd aen koop 1, hage afgaende, west aen koop 3 en aen dito zaey land Petyt, op half dyk, en van noorden aen eene strate. vyfden koop. Eyndelinge, digte by het voorgaende, drie stukjens land alleenelyk daer tusschen, eene partye Zaeyland, bekend op cadastre sectie K, n° 1354groot 63 aren 80 centiaren, strek kende zuyd en noord, palende oost aen zaey- laud van sieur Heusel, landman te Boeschepe, van zuyden aen het bosch van sieur Franciscus Mostaert, zoon, en aen het bosch van genaeinde heeren Bollaertwest aen het zaeyland van J.-B" Demol, zoon, landman te Poperinghe, Looye Kruysstrate, en noord aen eene strate. De koopen 1, 2, 4 en 5, te zamen uytma- kende 4 hectaren 64 aren g5 centiaren zyn gebruykt door Josephus Turkery, voor 9 jaren ingegaen 1" October i84i, voor het zaeyland, voor de garsingen den 25en December daer naer en voor de huyzinge den 151"1 Maerte i842, aen 3o4 francs 5o cenlimen by jare boven de conditien. En koop 3 is gebruykt door genaemden Sr Ambrosius Petyt, aen 26 francs by jare boven de impositien. De goederen zullen 00k in eene of meer massen aengeboden worden. Den Instel zal geschieden binnen de stad Ypren, in de Hôstelry Sint Laurens, in de Hondstraete, Zaterdag den i8en Juny, ten 2 uren precies naer middag. En de l'oewyzing ter zelfde plaetse en ure Zaterdag den 2°n July, daer naer. Op het gewin van Instel en Ferlioogpen- ningen en onder de voorwaerden berustende ten kantoore van den Notaris LAMBINHond- strate, n° ji, te Ypren. (1) Dat men het voort zegge. Définitieven Overslag/f 0 f Den Zaturdag 11" Juny i842, teq ureri namiddag, in de afspanniug het Zweeiçd op de Groote Markt te Ypre, zal'er door den notaiis RENTY, voortsgevaren worden tôt den Ovf.r— slag van i° Een Hofstedeken, groot 3 h. spfxt g4 c., gelegen te Becelaere, gebruyk^floof Joannes Nuytlen aen u5o francs by japre. 20 Een an der Hofstedeken genaemd het Pappotje, groot 6 h. 35 a. o3 c., gelegen te Zillebebeke gebruikt door Pieter-Joannes Durnez, aen 3ûo francs by jaere.

Le Propagateur (1818-1871) | 1842 | | pagina 3