MESSINES. DHIliat&ÎÎILUÎllt ROTAI, VENDlTIE VENDITIE KOOPDAG Boomen, Hàkhout Mais le comte persista dans sa dénégra- tion et fit judiciairement le serment qu'il n'avait rien reçu, en sorte que le jeune officier fût rayécomme indignedes cadres de l'armée, et condammé, comme calomniateur, plusieurs années de forte resse. Cependant l'infortuné finit par four nir la preuve de ce qu'il avait avancé, et, par suite d'une nouvelle procédure, il fut remisenliberté et réintégrédanssongrade, tandis que le comte fut condamné comme nous l'avons dit en commençant. US SAINT JÉRÔME, AMOUR ET ESPÉRANCE. J'ai vaincu, gloire Dieu!... Sous la roche profonde Où mes cheveux blanchis onl bravé trente hivers, Le souvenir lontaio des voluptés du monde Me disputait mon âme au fond de ces déserts! J'ai vaincu, gloire Dieu!... mon âme haletante, Comme un homme éperdu sous une pluie ardente, Sous ces rocs foudroyés promenait son effroi; Brisé par l'ouragan sur leur crime ébranlée; Le grand cèdre inclinait sa tête éobcvelée, Mais là haut frémissaient moins d'orages qu'en moi!... Mo ïontez vers ce Dieu compatissant et tendre, Montez, élans sacrés d'espérance et d'amour! Larmes que 111a paupière aime tant répandre, O pleurs silencieux que mon Dieu sait comprendre, Coulez, bénisez-le jusqu'à mon dernier jour! ima©aciiai AENZIENELYKE VENDIT1E O van PLANTSOENEN EN BOOJIEN, TE OOSTVLETEREN. Maendag 20cn January i845, om eene uere naer noen fix te beginnenzal door den Notaris DEBOOter residentie van Oostvle- terenpubliek Verkocht worden ter herberg gehouden door Ferdinand Gontier te Oost- Heteren, langs den steeuweg na Woesten. i" Ten behoeve van Mr François-Xavier De Langhe, groudeygenaer, wonende te Schaer- beek nevens Brussel, de Taillie oud 7 jaren aet 5,g53 Plantsoenen en 227 Krullaers, staende ap 20 hectaren, 29 aren, 20 centiaren bosch gelegen in Reninghe, Poperinghe, Elverdinghe en Westvleteren, mitsgaders 35 koopen Eyken- aoonien wanof 25 koopen in de Hondeid Genieten te Reninghe en 12 koopen in den Bosch genaemd le Heyde Vlogein Poperinghe. En 2° ten behoeve van Mr Auguste Merghelynck, grondeygenaer te Ypre, de Taillie oud 6 eu 7 jaren met 1,211 Plantsoenen en i55 Krullaers, staende op 3 hectaren, g4 aren, 43 centiaren 3osch in Woesten en Oostvleteren. Op tyd van betaling mits stellende voldoende /«org en de bespreken gereed te betalen in de ,handen van den Notaris DEBOO voornoemd. (0 ADJUDICATION AU RABAIS. DE Le Jeudi 20 Janvier i845, a dix heures du matin, il sera procédé a Messines, dans la Salle des Séances de Messieurs les Administrateurs du dit Hospice, a l'Adjudication au Rabais des Objets suivants, nécessaires au service de cet Établis sement pendant l'année i845. QUANTITÉ PRÉSUMÉE i° Gy ou Levure330 Litres. a* Viande 3o Sel 4° Vin-aigre ou Bière-aigre 5° Bière de ménage, 4,000 Kilogrammes. 35 Kilogrammes. Hectolitres. 34* Hectolitres. 6° S.ivon noir. 19©0® Kilogrammes. 70 Charbon de terreSOO Heclolitres. 8® Huile de Colza pour éclairage. 3 Hectolitres. 9° ChandellesKilogrammes. Ceux qui désireraient obtenir des renseigne ments du cahier des charges, approuvé par Monsieur le Ministre de la Justice, devront s'adresser au Secrétariat de l'Administration de l'Hospice Royal a Messines, ou en l'étude du Notaire V1CTOOR Messines- (1) Qu'on se le dise. van BÔSGIÎâïldîM 9 PLANTSOENEN, BLANKETAILLIEN EN RODDINGEN, TE WOESTEN. Donderdag 23'" January i 845om 2 tieren naer middag, zal den Notaris DEBOO ter residentie van Oostvleteren, ter herberg het Kaekbeen, gehouden door de weduwe Depoorler op de plaetse te Woesten, publiek Verkoopen i° in profyt van het Armgeslicht van Woesten, de Taillie oud 6 en 7 jaren met 33o Plant soenen, op twee partyen bosch te zamen groot 1 hectare, 47 aren, 60 centiaren, in Woesten. 20 In profyt van de Kerkfabriek van Woesten, de Taillie oud 7 eu 5 jaren met 110 Plant soenen, 1 Lysteboom en al het enkel en dobbel Eykzaed, alsmede den Blok, om blanketaillie gekapt, uytgerod en tôt zaeyland gebragt te worden, op twee perceelen te zamen groot 3o aren. 70 centiaren, in Woesten. 3° In profyt van Mevrouwe Douariere van M'heer den Graef Decarnin Staden, groudeygenaerster, te jSrugge, de Taillie oud 7 jaren met 46o Plantsoenen en 12 Krullaers op eene party genaemd den Hazen-Acier, groot 2 hectaren, 18 aren, 88 centiaren in Crombeke. En 4® in profyt van Mejnfvrouwe Pauline De Joigny De Pamele groudeygenaerster te Esquelmes, de Taillie oud 7 jaren met 860 Plantsoenen en 16 Krullaers op eene party genaemd de Drie Vyf Lynen, groot 2 hectaren, 18 aren, 88 centiaren, in Westvleteren. Op tyd van betaling mits stellende voldoende borg eu het besprek comptant te betalen in de handen van den Notaris DEBOO voornoemd. VA* BINNEN DE GEMEENTE S'-JANS. Op Maendag 20,n January i845, te beginnen ten twee ueren des naer middags precies, zal'er by openbare Venditie verkogt worden ter herberg den IIert, bewooud door sieur Petrus de Gryse te S'-Jans, de naervolgende partien schoon Tail lie—Hout met de geteekende Plantsoenen daer op staende, gelegen tusschen de gemeente Lan- gemarck en het gehugte Pilckein toebehoorende aen bet Armgestigt van S'-Jans; verdeeld in 4 koopen zoo als volgt. Primo. Eene partie Taillie-Hout groot 58 aren 4o centiaren oud zes jaren met 4o getee kende Plantsoenen of Lystebooitieupalende zuid en noord het gras van Pieter Bernaerdwest het gras van Pieter Liefooge en oost het bosch van Pieter Vuilsteker. 20 Eene partie Taillie-Hout groot i4 aren 60 centiaren met 17 Plantsoenen, palende oost de erve van Constanlia Dewilde, zuid den grond van Pieter Bernaerd en west de geene van sieur Lodewyk Bossaert. 3* Eene partie Taillie groot i4 aren 60 centiaren met 8 Plantsoenen, palende van oosten M. Aeben zuid èn west den grond van M. Cap- pronen noord de Bruine Broek-straet. 4° Eene partie Taillie, groot 5o aren en 4o centiaren met 26 Plansoenen en eenen Lys teboom, palende dito Aeben, zuid de Bruine Broek-straet, west M. De Coster en ten noorden aen den grond van d'heer Debry. Deze Venditie zal geschieden met langen tyd van betaling mits solvabele medekoopersstellende. (1) Eli zeg het voorts. VAN PLANTSOENEN EN BRANDIIOET TE LANGEMARCK. Donderdag i5'a Januarius 1845, ten 1 uer na middag zal'er ter hiernagemelde plaetsen in de gemeente Langemarckkoopdag gehouden worden van Boomen waeronder schoooe Iepen, Popelieren Eyken en andere Item van Hakhnut en zware Plantsoenen en bestaende in de gonne volgende. i* In de uitdreef en gars gebruikt door sieur Louis Vansleeniiste voor heen Andries Platteeuw by den Wydendrift langst de nieuwe kalsyde 3o Iepen. 20 In den boomgaerd bofstede Amarantus Platteeuw 00k langst de nieuwe kalsyde 8, Esschen, 3 Abeelen, 5 Popelieren, 1 Wilge i5 Iepen 2 Eyken en 2 Fruitboomen. 5" Ter hofstede Engel te vooren Emanuel Muyssen 2,000 zachte Amloozen. 4" Op 't hofstedeken alwaer de weduwe Andries Platteeuw onlangs overleden is by de plaets van Langemarck: 1 lepe, 18 Popelieren en 4 Eyken. 5° Ter herberg genaemd S'-Sebastianus- Hof bewoond door Claudius Rigal ter plaets van Langemarck. ADe Taillie met 12 Plantsoenen groeyende in eene partie boschland groot 48 aren 21 cn houdende aen de landen van d'hofstede weduwe Pieter- Joannes Liejooghe langst de Langemarck straete, B. Idem met i5 Plantsoenen in een partie- ken bosch groot 3o aren of daer outrent houdende aen' 't hofstedegars sieur Jacobus Haeghedooren by Pilckem. C.De Taillie met 182 Plantsoenen in eene partie boschland groot 1 hectare 32 aren 3o cen tiaren gelegen te gezegde Langemarck hou dende aen de Wyndgaerdsirate en de landen der hofstede kinderen Anlonius Callewaertver deeld in 6 bestekken te weten 2" 3* 4« 5« 6' En D. 1® bestek met met 36 met 26 met 24 met met 19 Plantsoenen. id. 11 16 id. id. id. id. De Taillie met 45 Plantsoenen groeyende in eene partie bosch groot 88 aren houdende aen de landen hofstede Liejooghede bosschen disch S'-Jan en Boesinghekinderen Comyn en M. Bieswal. Nota. De vergadering ter gezeyde herberg den Wydendrift bewoond door Joannes-Baptiste Bucquoye en den bcschwagter Franciscus Van Hove zal de liefhebbers aentooneri de te koop geveilde bosschen en plantsoenen. Dezen koopdag zal aehanden worden onder zeer voordeelige codJwf^i''^oIgngBn tyd van betalinge, behoud^s^;|j>ôf.®r^wyers stellende solvabelwelbek^dr^en ôi Ifè arrondissement van Yperen geh veerding van Mee te Langemarck die zelfs ontfang belast (0 ter aen- îis risiderende pdag en des Elle zeg' het voorts

Le Propagateur (1818-1871) | 1845 | | pagina 3