Om door den kooper er van in geniet le komen met de geldielling. 2° koop. Eene schoone en goede party Zaeiland gelegen in gemelde gemeente, noord-oost by den voorgaenden koop, groot volgens cadaster seclie A, nummer 200"', 63 aren, 70 c", sirekkende oost en west, palende van ooslen aen land der hofslede gebruikt door sieur Paret-Caiiliau. van zuideu aen land der hofstede van juf- vrouw Sylvie de Vrière, te Brugge, in pachl gebouden door sieur Charles Louis De Coninck van westen aen gemelden steenweg en van noorden aen den volgen- den koop, scheedende op làne. Laetst gebruikt geweest door sieur Brouckxou. In geniettreding met de geldielling. S" koop. Eene schoone party Zaeiland houdende aen de voorgaende, bekend op cadasler seclie A, n" 200, inboudende 63 aren30 c", strekkende oost en west, pa lende van oosten aen zaeiland der hofstede gebruikt door sieur Paret-Cailliau, van zuiden aen koop 2, van westen aen de calchiede en van noorden aen den vol- genden koop, de hage afgaende. Laetst gebruikt geweest door sieur Brouckxou. Om er van in geniet te komen met de geldielling. 4° koop. Eene goede Weide met een Huis in 2 wooningen en Tuin, houdende aen de laetst voormelde party zaeiland, te zaraen groot volgens cadasler seclie A, nummers 196, 197, 198 en 199, den nom- ber van 1 hectare, 33 aren, 10 c*, strek kende oost en westpalende van oosten aen zaeiland der hofstede van sieur Paret- Cailliau, de hage hier medevan zuiden aen koop 3, de hage ook mede, van westen aen de calchiede en van noorden aen eene weide gaende met de hofstede van sieur Paret Cailliau, de hage afgaende. De Weide heeft ook laetst gebruikt ge weest door sieur Brouckxou; den kooper zal er van in geniet treden met de beta- ling des koopprys. Eene Woning met Tuin is gebruikt door Sohiér aen 40 francs's jaers; de andere Woonst is ledig. Te vergoeden Boomprys 324 francs. De koopen 2, 3 en 4 zullen ook in masse geveild worden. En dan de 4 koopen zullen by zamenvoe- ging aengeboden worden. GEMEENTE VAN DICKEBUSCH. 5" koop. Eene schooneen goede Weide gelegen te Dickebusch, langsl de Houten Zweerdstraet, groot volgens cadasler seclie A, n° 259, 60 aren, 20 c", palende van zui den aen zaeiland der kinderen van wylen M. den nolaris Terrier, t'Vper, de hage medevan westen aen de bofplaets van sieur Pieler D'hondt en zuster, de hage afgaende en noordover de beke, aen zaeiland der hofstede van M. Robert Wul- lems,leDixmude,dehagehier medegaende. Te vergoeden boomprys 124 francs. 6° koop. Een partieken Meersch in- houdende volgens cadasler seclie B, num mer 284, 20 aren, 50 c\ palende oost aen land van M. Yan Tieghem-Delimon, te Gend, zuid aen den 8" koopen aen land van sieur Paret Rommens, le Vlamerlinghe, west aen land deelmakende der hofslede gebruikt door de kinderen Vanhove Le- hoorende aen Mme De Ghendt, te Gend, en noord aen land compelerende aen sieur Pieter D'hondt en zuster en aen meersch van M. Wullems en M°" De Ghendt schee dende op bollaerden geplant aen het oost en westeinde. De 2 voorgaende koopen zyn in pacht gehouden door gezeiden sieur D'hondt voor 9 jaren ingegaen den 1° October 1856, ten zeer geringen prys van 58 francs 's jaers, boven de lasten. 7" koop. Eene goede party Zaeiland met een kleerf parceelke Meersch daer aen houdende, te zamen groot volgens cadasler sectie A, nummers 157 en 159, den nomber van 57 aren, sirekkende oost en west, palende zuid en noord aen land van de familie Jerrier, scheedende op lane, noord aen den eigendom van M™ De Ghendt en west aen de Houten Zweerd straet, Dezen koop en den eerstvolgenden zyn gebruikt door sieur Mahieu- D'hondtte Dickebusch, met regt lot den 1° October 1862, ook ten kleenen prys van 70 francs, 78 c. 's jaers, boven de conlributien. S" koop. Eene goede party Zaeiland bekend op cadasler seclie B, n° 285 en aldaer groot 40 aren, 70 c", strekkende zuid en noord, palende oost aen zaeiland vàn M. Van Tieghem-Delimon, zuid aen meersch van Mme De Ghendt, west aen zaeiland van sieur Woussen-Verbiese l'Yper, Mm* De Ghendt en sieur Paret- Rommens en noord aen den 6° koop. Gebruikt zoo als onder den voorgaenden koop is gezeid. GEMEENTE VAN NOORDSCHOTE. 9" koop. Eene zeer goede Vette Weide groot by titel 59 aren, 37 c" en volgens cadaster seclie A, nummer 382, 59 aren, gelegen te Noordschoieaen de oostzyde der Ooststract, palende van noorden aen de weide van M. D'hondt, t'Yper, van oos ten aen degene der kerk van Noordschoie, nog oost aen 't gras van sieur Joannes Van Eecke, te Elverdinghe, en van zuiden aen de bebouwde erve van den disch van Noordschoie. Laetst gebruikt geweest door sieur Pa- tricius Boudry, te Zuydschote, thans in pacht gehouden door sieur Alorisius-Beni- gnus Louwaqielandbouwer in dezelve gemeente, voor 9 jaren ingegaen den 1™ October 1859, aen 90 francs 's jaers boven de lasten. Te vergoeden boomprys 250 francs. GEMEENTE RENINGHE. 10" koop. Een partieken Meersch groot by titel 29 aren 33 c" en volgens cadasler sectie B, n° 314"% 28 aren, 50 c", gelegen te Reninghe, niet verre oost van de kerk, palende oost aen de Kemmeibeke, daer over aen hooiland van M. Philippus Willaey, pastor le Zande en consoorten en van M. Van Merrisle Poperinghevan zuiden aen den volgentlen koop, van wes ten aen meersch der kerk van Reninghe, en van noorden aen maeigras van den disch der zelve gemeente. Laetst gebruikt geweest door sieur Brouckxou. Om door den kooper er- van in geniet te komen met de geldielling. 1 if koop. Eene party Maeigras groot by titel 75 aren, 13 c" en volgens cadaster sectie B, nummer 315, maer 61 aren, 60 c", palende oost aen de Kemmeibeke, daer over aen meersch van M. Naert, te Brugge, en van sieur Joannes Van Straseele. le Reninghe, zuid aen hooiland van sieur Franciscus Swaenenberghe te Reninghe, van westen aen maeigras der kerk van Reninghe en noord aen den voorgaenden koop. In pacht gehouden door sieur Amandus Van Eecke, landbouwer te Watou, voor 9 jaren, ingegaen den 1° October 1860, ten prys van 83 francs 's jaers, boven de lasten. De koopen 10 en 11 zullen ook in masse aengeboden worden. GEMEENTE ZUIDSCHOTE. 12" koop. Eene zeer goede party Zaeiland groot by titel 56 aren, 34 c'„en volgens cadasler seclie A, n° 101, 55 aren, 30 c", gelegen te Zuidschote, sirekkende oost en westpalende van oosten aen de Middelstraet, van zuiden aen 't zaeiland van sieur Emmanuel Devos, te Zuidschote, van westen aen het geen van M. den baron de Vinck, te Zillebeke, en aen den hoomgaerd der hofstede van M. Iweins, t'Yper, van noorden aen land van den zelven heer Iweins. Gebruikt met regt lot den 1° October 1869 door gezeiden sieur Louwagie aen 76 francs 's jaers, boven de imposilien. GEMEENTE LANGEMARCK. Een HOFSTEDEKEN waervan de Ge- bouwen behooren aen den pachter,staende en gelegen aen de noordzyde van de Hazewindstraeltusschen de herbergen den Nachtegael en de Forluin. groot onder grond der zelve Gebouwen Tuin Boom- gaerd, Weide, Meersch, Zaeiland en een kleen partieken Bosch, volgens cadaster 3 bectaren, 76 aren, 26 c", in pacht gehou den met de koopen 17 en 18 door Joannes Platteeuw, voor 9 jaren ingegaen den 1" October 1857, le zamen ten prys van 459 francs 's jaers, boven de lasten, uit welke som den kooper van dit Hofsledeken jaer- lyks zal genielen 279 francs, 88 c" bere- kend volgens de grootte van land; ver- deeld in de vier eerstvolgende koopen. 13" koop. Den Grond der Gebouwen met Tuin, Boomgaerd, Weide, Meersch en Zaeiland te zamen inboudende volgens cadaster 1 hectare, 93 aren, 66 c", bekend op het plan seclie F, nummers 563, 564, 565, 566, 567 en 572, palende van oosten aen den volgenden koop, op half dyk van zuiden aen gemelde straet, van westen aen het land der hofstede gebruikt door de weduwe Doom, behoorende aen Mme de weduwe Frennelet, te Brugge en aen het bosch van mevrouw de Patin t'Yper, al op half dyk, van noorden aen deze laetste vrouw en aen het gras van bel hofstedeken van sieur Petrus Aernout, landbouwer te Langemarck, ook op half dyk. Te vergoeden Boomweerde 290 francs. 14° koop. Een -parceel Zaeiland met een partieken Bosch op het noord einde, te zamen groot volgens cadaster seclie F, nummers 568 en 571, den nomber van 71 aren, 80 c", palende van oosten met het bosselke aen het land van Mevrouw de Patin, op half dyk en met bel zaeiland aen het geen van den disch van Merckem, veurgemeens, van zuiden aen de Haze- windstraet, van westen aen den voorgaen den koop, aen sieur Aernout en aen Mevrouw de Patin, op half dyk. Te vergoeden boomprys 219 francs. Laetst gebruikt geweest door wylen sieur Joannes-Josephus Brouckxou. ZA EILAND. ZAEILAND. WEIDE, HUIS IN 2 WOONSTEN KM MEDEC.4EMDE IIOVIMG. WEIDE. HOOILAND. ZAEILAND EN MEERSCH. VETTE GRAS. MEERSCUEN. ZAEILAND. HOFSTEDEKEN.

Le Propagateur (1818-1871) | 1861 | | pagina 3