Een goed onthaal a. u. b. In de eerste dagen zullen onze brave en gedienstige IJveraarsters, die tot hiertoe zoo bereidwillig elben keer uw parochiebladje, De Tuinklokket huis brachten, bij U binnenkomen om het abonnement te ontvangen. Ge weet nog hoe wij deze zaak verstaan, om iedereen te voldoen en om niettemin uit onze onkosten te geraken. 1) Die 't wel kan, zal zoo goed zijn meer te betalen dan den gewonen abonnementsprijs, gesteld op 5 frrank. Wij hopen dat menigeen, drie, vier abonnementen zal betalen ten gerieve van die huisgezinnen die weinig of niets kunnen betalen. 2. De gewone abonnementen kosten 5 fr. 3) Die moeilijk zooveel betalen kan, betale naar goest en vermogen. En zij die er niet tegen kunnen, krijgen ons bladje gratis voor niet. Goddelijke Diensten OP ALLE WEEKDAGEN H. Mis te 6 u., 6 1/2, 7 u. en 7 3/4. Het Lof, thans te 8 u. Den Donderdagte 7 u., H. Sacramentsmis en zegen met het Allerheiligste. *s ZONDAGS H. mis te 6 u.. 7 u., 8 1/2 u., te 10 u. Hoogmis voor de Parochianen en te 1 1 1/2 u. gelezen Mis. Vespers en Lof te 3 u. April ZONDAG 13, Palmzondag. Vóór 7 u. wijding van het vaandel van O. L. Vrouw Congregatie en te 7 u. H. Mis met alg. Communie voor deCongreganisten.De derde Mis wordt gelezen, bij uitzondering, te 8 u. (en niet te 8 1 /2 u. Te 9 u. Palmwijding en te 9 1/2 u. plech tige Palmprocessie. Te 10 u., in St-Maartenshoofdkerk, Hoogmis en te 11 1/2 u. Zielmis voor Mr Leon Beddeleem, Veurne- steenweg. 's Namindags te 3 u., in de noodkerk van de Elver- dinghestr., Sol. Vespers en daarna wordt het Allerheilig ste alsook het kostbaar beeld van O. L. Vrouw van Tuine processiewijze naar de Kathedraal gedragen. En daar wordt, te 4 u., een plechtig lof gezongen door het volk en een gelegenheidssermoen gehouden door E. Pater De Clippele, S. J. Om te sluiten, plechtig Te Deum Maandag 14. Te 7 u. Sol. Dankmis om onze blijde terugkeer in de Kathedraal. Dinsdag 15. Te 7 u., Zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Woensdag 16..Biechtgelegenheid vanaf 3 u. "s na middags en heel den avond. Insgeslijks op Goeden- Zaterdag. Goede Week. De diensten der Goede Week, hier boven vermeld, worden dringend aanbevolen aan de godvruchtigheid der parochianen. ZONDAG 20, hoogdag Dan Paschen. Te 10 u., plechtige Hoogmis uitvoering van de driestemmige Mis van Aug. De Boeck, door St-Maartensmannenkoor. Te 11 1/2 u. Zielmis voor Mr Albert Depuydt, Neer- stad. 's Namiddags, te 3 u. Sol. Vespers en plechtig Lof waaronder Sermoen door E. H. Huyghe, onder pastor. Maandag 2Te 9 u. Sol. Zielmis voor Vr Euphra- sie Masure-Baelen, Dixmudesteenweg. Dinsdag 22. le 7 u.. Zielmis voor bijzondere overledenen. Woensdag 23. Te 9 u., huwelijksmis voor Mr Ro bert Angillis en Juf. Marg. Lameire, Lange Meersch. Zaterdag 26. Te 9 u., huwelijksmis voor Mr Emile Florissoone en Juf. Elza Dewachter, Slachthuisstr. ZONDAG 27, Beloken Paschen. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond dei christene vrouwen en jonge dochters. Te 11 1/2 u.. Zielmis voor de afgestorvene leden der familie Gillis, Neermarkt. 's Namiddags is er Congregatie. Dinsdag 29. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Dinsdag 29 en Woensdag 30 is er Generale Berechting voor de zieken en kranken der parochie. Woensdag 30, Te 7 1/2 u., Kruisprocessie uit St-Maartenskerk naar St-Pieterskerk, alwaar te 8 u., de Sol. Kruismis gezongen wordt. 's Avonds te 8 u. ope ning der Meimaand onder het Lof, sermoen door den Z. E. H. Vermaut, pastor-deken. Me i Donderdag I's Avonds te 8 u., wordt de schoone oefening van het Heilig Uur »gehouden. Vrijdag 2, eerste Vrijdag der maand. Te 7 u., Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus en akte van toe wijding. 's Avonds, te 8 u., plechtig Lof met akte van Eereboet en Sermoen. ZONDAG 4, Onder de H. Mis van 7 u., alg. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jonge lingen. Te 8 1/2 u., zielmis voor Vr. Hortense Tasseel-Liefooghe Groote Markt Dinsdag 6. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persijn. ZONDAG 11, I e 7 u., H. Mis en alg. Commuie voor de Congreganisten. Te 8 1/2 u.. Zielmis voor Mr Jules Vlaemijnck, Boesinghestr. Uit onze kerkregisters Onze gedoopten. Onze groote St-Maartensfamilie werd verrijkt met drie kindertjes die in onze kerk het H. Doopsel ontvingen 23 Maart, Hilda Erard, d. v. Karei en Maria Darras, Bruggesteenweg. 25 Maart, Victorinne Schenoff, d. v. Feinand en Angèle Etienne, foorkramers. 6 April, Adrien Beele, z. v. Jerome en Bertha Ser- ruys, Oude Veurnestr. God zegene, naar ziel en naar lichaam, onze nieuwe broerkes en zusterkes. Onze afgestorvenen 20 Maart, Camille-Cyrille Larnou (1894), echtg. van Hélène Messiaen, Janseniusstr. 23 Maart, Cctavie Grimmelpon (1854), wed. van Henri Bouten. 25 Maart, Florimond Eeckman (1854) wed' van Valentine De Bolle, Groote Markt. Goede Heer Jesus, wees onze dierbare afgestorvenen genadig Den 26 Maart werd een engeltje in den hemel opgeno men Willy Davis (9 Juli 1929), zoontje van Herbert en Germaine Willems, Boterstr. Drukk. Ch. Temperman, Meenenatraat, 23, Yper.

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 5