Goddelijke Diensten LJït oriz& Kerkregisters Augustus Vrijdag 15, feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaart. Geboden Heiligdag vandaag is het iedereen toegelaten, volgens de wetten der H. Kerk, vleesch te eten. Gen. absolutie aan de Derde-Ordelingen.Al de god delijke Diensten gelijk 's zondags. Te 8 1/2 u., Sol. Mis ter intentie van de offeraars aan de kapel van O. L. Vrouw, op Brielen-Watermeulen. Te II 1/2 u. Zielmis voor Heer en Vrouw Seghers-Budts. Te 4 1/2 u. gaat de parochiale processie uit van St-Jacobs. ZONDAG 17. Te 8 1/2 Sol. Mis voor Mr Hector Lammers, Brugsche steenweg. Te 10 u. Pontificale Hoogmis, opgedragen door zijn Hoogwaardigheid Mon seigneur Leys, Apostolisch Vicaris van Kivu, in Congo- land. Omhaling ten voordeele van de Missiën van dien edelmoedigen Bisschop-zendeling. Dinsdag 19. Te 7 u., gezongen zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Donderdag 20. Gedurige aanbidding in onze kerk het Allerheiligste wordt uitgesteld van af 6 u. Te 9 u. Hoogmis en 's avonds, te 6 u., plechtig Lof met Sermoen door E. Pater Willibald, Capucien. ZONDAG 24. Te 8 1/2 u., Sol. Zielmis voor Mr Gaston Deconinck, Lange Thouroutstr. Te 3 u., Vespers en Lof, waarna Congregatie. Maandag 25, feestdag van den H.Lodewijk.Gen. absolutie aan de Derde Ordelingen. Woensdag 27. Te 9 u. Sol. huwelijksmis voor M* Daniel Depuydt en Juff. Jeanne Lewyllie, Kaai. Donderdag 28. Te II u. Sol. Dienst voor M' André Vergracht, Dixmudesteenweg. ZONDAG 31. Onder de H. Mis van 6 en van 7 u., algm. Communie voor den H. Hartebond der chris- tene vrouwen en jonge dochters. September Donderdag 4. 's Avonds te 6 u. wordt de schoone oefening van het Heilig Uur gehouden. Vrijdag 5. Te 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus met alg. Communie en Akte van Toe wijding. 's Avonds, te 7 u., plechtig Lof, Akte van Eereboet en Sermoen. Zaterdag 6, in Belle-Godshuis, is er gedurige aan bidding ZONDAG 7. Te 7 u. H. Mis en alg. Commu nie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 4 1/2 gaat de parochiale processie uit van St-Ni- klaas. Maandag 8, feestdag van O. L. Vrouw Geboorte. Gen. absolutie aan de Derde-Ordelingen, Te 10 1/2 u. SoI.Jduwelijksmis voor M'Albert Tougard en Juff. Rosa Devos, Dixmudestr. Dinsdag 9. Te 7 u. gezongen zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. ZONDAG 14. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de Congreganisten. Te 3 u. Vespers en Lof waarna Congregatie. Woensdag 17, HH. Kruiswonden van den H. Fran- ciscus van Assisië. Gen. absolutie aan de Derde-Or- delingen. Woensdag 17 alsook Vrijdag 19 en Zaterdag 20 zijn Quatertemperdagen geboden vasten en vleeschderving. Zaterdag 20, in St-Niklaaskerk is er gedurige aan bidding. ZONDAG 21. Onder de H. Mis van 7 u., alg. Communie voor de plechtige Communicanten van 1930, alsook voor de kinderen der groote en kleine leering. Te I I 1/2 u. zielmis van wege de Poilus de France afdeeling Yper voor de gesneuvelde soldaten en hun opperbevelhebber Maarschalk Foch, met gelegen" heidstoespraak door M8* Regent, van Rijssel. Door het doopsel herboren Werden door het H. Doopsel gezuiverd van de erf zonde en ontvingen in hun zieltje het goddelijk leven der heiligmakende gratie 13 Juli, Theresia De Pauw, d. v. Jozef en Antoinette Lamotte, Veemarkt. 2 Augustus, James Hazel, z.v. Willy en Irène Igodt, Boterstr. 4 Augustus, Clara Cocle, d. v. Maurits en Maria Ne- vejans, Boterstr. 10 Aug., Richard Bruneel, z. v. Florent en Bertha Saedeleire, Pennestr. 12 Aug., Jacques Gits, z.v. Gabriël en Agnes Devos, Elverdinghestr. Mogen onze nieuwe parochiaantjes opgroeien in deugd en godvruchtigheid volgens de ziel, kloek en gezond vol gens het lichaam. Door het huwelijk verbonden 15 Juli, Gustave Doolaeghe, Wedr van Maria Burg- graeve, en Maria Staessen, Surmontstr. 16 Juli Arthur Hermans en Marg. Boutens, Slacht- huisstr. 22 Juli, Henri Delobel en Valentine Gruwez, Boterstr. 23 Juli, Paul Vincart en Lucienne Berghman, Minne plein. 6 Aug., Alois Deboutte en Jeanne Weemaels, Lange Meerschstr. 9 Aug., Eugène Voet en Lia Carbon, Korte Thou- routstraat. 13 Aug., Albert Verleure en Maria Degroote, O. L. Vrouwstr. 13 Aug., André Sedeyn en Martha D'almagne, Korte Thouroutstr. Moge bewaarheid worden de zegenwensch, dien de Priester tot de jonggehuwden toestuurt Dit Sacrament zal voor u een overvloedige bron wezen van zegeningen het zal u krachtiglijk helpen om de plichten van uwen nieuwen staat te kwijten en om de lasten en moeilijkheden ervan met verduldigheid en liefde te dragen In den Heer ontslapen Bid voor de ziel van 20 Juli, Irma Thirou (1862) weduwe v. René-Henri Glorie, Mondstr. 9 Augustus, Louise Aernoudt (1853) echt. v. Alfons Breyne, Kaaistr. Heer, geef hun de eeuwigdurende rust en dat het altijddurend licht hun verschijne I Drukk. Ch. Temperman, Meenenstraat, 23, Yper.

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 4