Advent Ter eere v. de H. Barbara Naar Carthago Onze Lieve Vrouw Onbevlekt ontvangen Op Zondag, 30 November, zult gij van op den preek stoel hooren afroepen Vandaag, eerste Zondag van den A vent En zoo zult gij de volgende Zondagen booren aankondigen als 2a, 3", 4n Zondag van den Advent W at mag dat beteeken 't Is nu 1930 jaar geleden dat, op Kerstnacht, Onze Lieve Heer ter wereld kwam, geboren in het stalleke van Bethlehem. Die komst van den Zaligmaker, die komst van den Verlosser, was reeds langen, langen tijd verwacht. Dui-, zenden jaren te voren men rekende weieens vier duizend jaren werd de Verlosser aangekondigd aan Adam en Eva, toen ze tót straf van hun zonde, uit het aardsch Paradijs verjaagd werden. En sindsdien hadden menschen, inzonderheid het Joodsche volk, gedurig maar verlangd naar de komst van den Verlosser. Heer, zoo smeekten ze, betoon ons uwe barmhartigheid en schenk ons uw heil t. t. z. uwen Heiland, uwen Zaligmaker. Eeuwen lange verwachting, totdat eindelijk de Zalig maker geboren werd. Telken jare nu wordt die geboorte van 't Kindeke Jesus herdacht en gevierd, namelijk op het schoon, aan doenlijk feest van Kerstdag 25 December. En de Heilige Kerk wil ons ook tot dien feestdag voor bereiden wil ons ook doen verlangen naar die komst van Jesus geen vier duizend jaren, maar vier weken. En deze vier weken worden genoemd De vier weken van den Advent», omdat Advent, het Latijnsch woordt Adven- tus, beteekend komst, 't Zijn de vier weken die ons voorbereiden tot de komst van Jesus op Kerstdag. Laten wij die weken overbrengen als eene ware berei ding tot Kerstdag in ons het verlangen opwekken naar dien schoonen feestdag soms eene kleine versterving doen of met meer verduldigheid ons kruiske dragen de Advent is een tijd van boetvaardigheid beter onze ge beden verzorgen, onze heilige Mis en Communie 't is de beste bereiding tot het herdenken en vieren van Jesus' geboorte. Wie heeft niet hooren spreken van het groot Eucha ristisch Congres dat onlangs gehouden werd te Carthago, de beroemde stad van Oud-Afrika Dank zij het initiatief van de H. Hartebonden der vier parochiën van stad, zullen wij allen kunnen daar heen gaan en alles meeleven De geestige maar vroom-stichtende film Toon Ver- heyenr naar Carthago» zal hier afgerold worden, op Maan dag 8 December, te 7 1/2 u., in de feestzaal van het Christen Volkshuis St-Jacobsstraat, 30. Gewone plaatsen aan 2 fr. Balkon 3 fr. Sedert onheuglijke tijden bezit Sint-Maartenskerk een kostbare Relikwie van de H. Barbara, maagd en martelares (IVe eeuw). Ter eere van de H. Barbara, patrones van de goede dood, wordt alhier Telken jare, een plechtige Octaaf gevierd, ter gelegen heid van haren feestdag (4 December) lederen Maandag, het Lof gezongen met De Profun- dts voor onze dierbare afgestorvenen Iedere maand ten minste, het H. Sacrificie der Mis opgedragen, ter intentie van de levende en afgestorven leden van de Confrérie of Broederschap. Bij hun afsterven hebben de leden der Broederschap van de H. Barbara recht op een zielmis. De leden betalen jaarlijks 2 fr. Wie begeert zich te laten inschrijven, gelieve zijn naam op te geven am Juff. Lernould, Boesinghestraat. Eiken avond onder de octaaf, zullen, na het avond sermoen, jufvrouwen de namen der nieuwe leden in schrijven bij het verlaten der kerk. Qehed tot de HBarbara Patrones der goede dood, bid voor ons, opdat wij, na een godvruchtig leven, versterkt door de laatste heilige Sacramenten, gerust en gelukkig mogen sterven. Amen. Op 8° December viert de H. Kerk dit eenig voorrecht, dat aan Onze Lieve Vrouw geschonken werd haar Onbevlekte Ontvangenis' Wat beleekent dat mysterie Alle andere menschen zijn beroofd van de heiligma- kende gratie, als zij ter wereld komen, besmet met de erfzonde afgekeerd van God; erfzonde die dan, na de geboorte, vergeven en weggenomen wordt door het H. Doopsel. De heilige Maria, omdat zij onder al de vrouwen zou gekozen worden om de Moeder te zijn van Jesus, Zoon van God, Maria alleen was nooit, geen enkel oogenbhk, met de erfzonde besmeurd. Van het eerste oogenblik van haar bestaan, van het oogenblik zelf dat zij ontvangen werd in den schoot harer moeder, de heilige Anna, was haar ziel zuiver en onbevlekt, bekleed met de heiligma- kende gratie Maria is onbevlekt ontvangen Het is daar een harer groote eeretitels. Het is daarom dat Maria, toen zij teLourdes verscheen aan het heilig Bernadetje, haar eigen zelf kenbaar maakte met te zeggen Ik ben de Onbevlekte Ontvangenis Daarom ook is het dat de H. Kerk zingt en jubelt ter eere van Onze Lieve Vrouw Tota pulchra es, Maria, et macula originalis non est in Te! Geheel schoon zij gij, Maria, en de vlek der erfzonde is niet in U

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 2