DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN YPER ZONDAG in MAART Sint=Jozefsmaand V asten=preekeri Palmzondag TWEEDE JAARGANG 19 31 NUMMER 2 inzonderheid van Sint-Maartens De Maarte-maand is de maand van den H. Jozef. Wij gaan die maand 'ne keer goed vieren Sint Jozef 't Is wel waar binst zijn leven Kier op aarde, scheen hij in de oogen der wereld niet veel van tel. Hij woonde te Nazareth, een verloren hoekske, een klein dorpke in Galilea. Hij was er noch burgemeester, noch notaris, noch dokter, noch groote commer^ant, noch iets van al zulke dingen. Hij was een eenvoudige, doodeenvoudige man, een timmerman, die thuis in den werkwinkel wrocht *t en zal maar een armtierige werkwinkel geweest zijn of bij de menschen soms een karweitje ging doen... Maar, was hij in de oogen der wereld entwat van niet, in de oogen van God was hij buitengewoon groot en groot is hij ook in onze oogen. Was hij niet de voedstervader van het Goddelijk Kind Jesus Moest Jesus, de menschgeworden God, niet aan hem gehoorzamen? Was hij niet de allerzuiverste Bruide gom van de heilige Maagd Maria, belast met de zorg van die sneeuwblanke en geurige lelie die Maria was Beschermheilige En is hij niet het toonbeeld der huisvaders Is hij niet de roem en de glorie der werklieden Tim mermans en meubelmakers en alle ambachtsmannen en arbeiders, gij moogt er fier op zijn daar is er een van uwen stand, een werkman gelijk gij, die geklommen is tot een duizelingwekkende hoogte van waardigheid en eere? Onze vereering Dichtbij het autaar van O. L. Vrouw van Thuyne wordt zijn beeld, gedurende de Maarte-maand, uitgesteld en versierd. Daar is het dat de H. Missen en Lof zullen gedaan worden. Eiken Woensdag, te 7 u., Sol. Mis ter intentie van de weldoeners. Eiken avond, onder het Lof te 6 u., zal een hymne ter eere van den H. Jozef gezongen en zijn litanie gelezen worden. Bijzonderen zegen verwachten wij van onze Novene, met het gebed tot den H. Jozef na iedere H. Mis. De Novene begint op 10n Maart en eindigt met den feestdag op 19", die luisterrijk zal gevierd worden Hadden wij het niet goed op wanneer wij hier zegden dat E.H. Paul Sobry, in zijn meditatiën over het Bitter Lijden, zijn toehoorders zou weten te boeien en mee te slepen? Zijn eerste meditatie, Zondag 11., beeft op iedereen een overweldigenden indruk gemaakt. En we twijfelen er niet aan of de geloovigen zullen nog talrijker opkomen in Sint-Maartenskerk voor de volgende Passie-sermoenen. Te 3 u. Vespers en Lof.Kwart vóór 4 u. wordt de kerkdeur gesloten, opdat de vrome stilte onder het Ser moen niet zou gestoord worden. Palmzondag is de inzet van de Goe-week en Paasch- plechtigheden, die het hoogtepunt vormen van het kerkelijk jaar. Het ligt in den wensch der H. Kerk dat de geloovigen deze grootsche plechtigheden zouden meevieren. Willen we dit doen, dan moeten we den inzet goed meemaken. Goed begonnen is half gewonnen. De Palmprocessie De meest indrukwekkende ceremonie van dezen Zon dag is de Palmprocessie vóór de Hoogmis. Ze is eene herhaling van hetgeen te Jerusalem gebeurde de geloovigen met den gewijden palmtak in de hand vormen den triomfstoet van Christus, hier voorgesteld door den celebrant, en zingen Hem het juichend Hosanna, en begroeten Hem als koning. Een gewenschte gelegenheid voor allen die Christus-Koning willen huldigen Helaas, deze hulde, die de H. Kerk grootsch en koninklijk wenscht te zijn, is te dikwijls iets onbeduidend. Vroeger ging het anders Toen kwamen allen, pries ters en geloovigen, in ééne kerk te samen, waar de palmen werden gewijd en uitgedeeld. Daarna trok men zingend door de straten naar de bijzonderste kerk der plaats, waar de Hoogmis werd gezongen. Voor de ge sloten deur dezer kerk greep de aandoenlijke plechtig heid plaats van het Gloria laus die de zegenvieren- de intocht van den Zaligmaker in het Hemelsch Jerusa lem voorstelt,

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 1