Goddelijke Diensten De Vorming LJit onze Kerkregisters verandering werd ingevoerd door de relikwieënvereering, De groote rijven, achter het altaar gesteld, werden bewaard in houten koffers, die met allerhande schilder werk versierd waren, en waarvan de voorkant luiken dróeg die konden opengeslagen worden en zoo de kost bare rijven laten zien. Op hooge dagen stonden de luiken open. Tusschen de kandelaars stonden de mindere monstransen, Daar ligt de oorsprong van onze altaarretabels. Zoo zouden we nogmaals tot de traditie terugkeeren, moesten we in Sint-Maartens, onder de bogen van de stee- nen afsluiting achter het hoogaltaar, onze grootste reli kwieën in borstbeelden en rijven ten toon stellen. Derge lijke versiering, met daarbij het passende groen en naluurbloemen, zou aan het altaar een achtergrond geven, gansch in aansluiting met de traditie en zich aanpassen bij de monumentale omgeving. Maart ZONDAG 29, Palmzondag. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond der chnstene vrouwen en jonge dochters.Voor de Palmplechtigheid, zie ons artikel Christus-Koning ter eere 's Na middags te 3 u., Vespers en Lof, waaronder sermoen door E. H. Paul Sobry 't is het laatste van die onver getelijke reeks Passiesermoenen Aan Je Tderde-Ordelingen zal de Gen. Absolutie met vollen aflaat gegeven worden, op al de dagen der Goede Week, van Palmzondag tot Paschen inbegrepen. April Woendag Ialsook op Paaschavond (4 April), en daags vóór Beloken-Paschen 1 I April) biechtgelegen heid, vanaf 3 u. 's namiddags en heel den avond. Witten Donderdag 2. Zie ons artikel op de eerste bladzijde. St-Niklaask.erk blijft open heel den nacht, van Witten Donderdag tot Qoeden Vrijdag, en daar wordt het Heilig uur gehouden, van II u. tot middernacht. Goeden Vrijdag 3. Te 6 u. wordt de aanbidding van Witten Donderdag voortgezet. Te 7 u. het morgen-officie. Te 3 u., plechtige Kruisweg. Paaschavond of Goeden Zaterdag 4. Het overheerlijk officie begint te 6 1/2, en de feestmis wordt gecelebreerd om 8 u. Na de Consecratie zal de H. Communie uit gedeeld worden. ZONDAG 5, Hoogdag Van Paschen. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 8 1/2 u. Zielmis voor Heer en Vrouw Henri Bouten-Grimmelpon, Oude Veurnestraat. Te 10 u. plechtige Hoogmis: uitvoering, met orkest, der driestemmige Mis van A. Moortgat, door het gemengd koor van St-Maartens, onder leiding van den Heer M. Baert. Te II 1/2 u. zielmis voor M. Leon-Jules Van Overberghe, Vandenpeereboompl. 's Namiddags te 3 u. Sol. Vespers en te 3 I /2 u. plechtige wijding der klokken, met gelegenheidstoespraak door E. H. Ghyssaert, leeraar te Brugge. Daarna plechtig Lof, uitgevoerd door het gemengd koor van St-Maartens. Maandag 6. Te 7 u. Zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. ZONDAG 12, 3e/o£en Paschen. Te 7 u. H_ Mis en alg. Communie voor de Congreganisten. Te 8 1/2 u. Sol. Zielmis voor den Heer Temperman, van wege De Tuinklokke Te I I 1/2 u. Zielmis voor Heer en Vrouw Mion-Narduzzo, Dixmudestraat. 's Namiddags is er Congregatie. ZONDAG 19. Te 7 u. H. Mis en alg. Commu nie voor de Plechtige Communicanten van 1930 alsook voor de kinderen van de groote en kleine leering. Te 8 112 u. Zielmis voor den Heer Julien Dehaene, van wege de Boldersgilde van St-Maartenskring. Te II 1/2 u. Zielmis voor M. Achille Bories, Minneplein. Dinsdag 21Te 7 u. Zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Zaterdag 25, Sint-Marcusdag. Te 7 1/2 u. Kruisprocessie uit St-Maartens naar St-Pieters, alwaar de Sol. Mis gezongen wordt om 8 u. Blijde nieuws voor onze kinderen. Op Maandag 1 Juni daags na de plechtige Com muniezal Z.D. Hoogw. Mgr. Lamiroy ons vereeren met zijn tegenwoordigheid en het H. Vormsel toedie nen, in de Kathedraal. Door het Doopsel herboren I Maart, Ferdinand Deswarte, z. v. Jozef en Armandine Dandoy, Kaaistraat. 3 Maart, Theresia Declercq. d. v. Robert en Maria Donche, Korte Meerschstraat. 8 Maart, Gabrielle-Yvonne Verleure, d. v. Henri en Germaine Schoonheere, Dixmudesteenweg. 15 Maart, Ghislaine Raemdonck, d. v. Gustaaf en Rachel Ghillebaert, Elverdinghestraat. Onze beste wenschen van geluk en voorspoed, aan kinders en ouders. Door het huwelijk verbonden 18 Maart, Marcel Philippart en Jeannette Van Over- schelde, Groote Markt. 26 Maart, Raymond Cardinael en Yvonne Delodder. Dixmudestraat. In den Heer ontslapen Met droefheid vermelden wij het afsterven van onzen dienstvaardigen drukker, den Heer Gustave - Charles Temperman (1864), parochiaan van St-Jacoks, godvruch tig overleden te Brugge, den 21 Maart. Hij was De Tuinklokke bijzonder genegen en besteedde er zijn beste zorgen aan. We zijn hem dankbaar ervoor en blijven hem indachtig in onze gebeden. Tot zielerust van den dierbaren overledene zal een Sol. Mis, van wege De Tuinklokke gecelebreerd worden, op Zondag 12 April, te 8 1/2 uur, in St-Maartenskerk. Aan Vrouw We Temperman, aan haar kinderen en schoonkinderen, bieden wij hier de betuiging van onze christene deelneming aan. Drukk. Wed. Ch. TempermaD, Meenenstraat, 23, Yper.

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 4