H. Vormsel Bloemenhulde Uit onze Kerkregisters Peest van het H. Hart Op Maandag 1 Juni, daags na de Plechtige Commu nie, komt Z. Hoogw. Mgr Lamiroy naar zijn geliefde stad Yper, om het H. Vormsel toe te dienen. De plechtigheid begint te 10 u., in de kathedraal. Vooreerst zal onze Doorl. Kerkvoogd, rechtstaande, de armen hoog uitgestrekt, de zeven Gaven van den H. Geest afsmeeken over al die kinderen. Zij knielen dan, een voor een, aan zijn voeten en worden gevormd terwijl de Bisschop zijn hand op hun hoofd legt, zal hij hun voorhoofd kruisteekenen en zalven met olie gemengeld met balsem al zeggende teekert u met het teeken aan het HKruis en vorm u met het chrisma der zaligheid, in den naam des Vaders en des Zoons en des H. Geestes. Dierbare kinderen I Gevormd wordt gij, ge-vroomd, vroom en en sterk gemaakt, tot strijders voor Christus en zijn Kerk. Gratie en sterkte krijgt ge nu, om het geloof vastelijk te belijden, Da arna zal de Bisschop (dit is slechts een bijkomende ceremonie) u eenen zoo lichten en zoo vaderlijken kaakslag geven om ons te leeren dat wij voor het geloof veel moeten verdragen en hij zal u heenzenden met den vromen wensch, dien ook het Tuinklokske u toestuurt Vrede zij aan u I Door het Doopsel herboren 27 April, Raymond Priem, z. v. Marcel en Magdalena Bostyn, Korte Meerschstraat. 3 Mei, René Versailles, z. v. Raoul en Marguerite Raekelboom, Boterstraat. 7 Mei, Ivan Werrebrouck, z. v. Oscar en Esther Pannekoucke, Hondstraat. 7 Mei, Wilfrieda Erard, d. v. Karei en Maria Darras, Bruggesteenweg. 17 Mei, Agnès Lenoir, d. v. Maurice en Maria Vereecke, Cartonstraat. 17 Mei, Petrus Dequecker, z. v. Gerard en Maria Benouwt, Rijsselstraat. 17 Mei, Lea Trachet, d. v. René en Ernestine Van- dorpe, Dixmudesteenweg. 23 Mei, Jeannine Desmui, d. v. Robert en Nelly Cordier, de Plaernestraat. 25 Mei, Willy Titeka, z.v. Jerome en Ivonne Mas- scho, Kleine Pennestraat. Lieve kindertjes, God beware u, naar ziel en naar lichaam. Door het huwelijk verbonden 20 Mei,GodfriedCoussement en MargueriteNeyssens, Lange Meerschstraat. 23 Mei, Albert Varrasse en Marguerite Goemaere, Pilckemstraat. 30 Mei, Edouard De Plancke en Maria Vereecke V eurnesteenweg. Heil en zegen op uw wegen 1 In den Heer ontslapen 13 Mei, Léonie Wallaert 1847), d. v. Joseph en Marie Van Dromme, Groote Markt. God geve haar ziele de eeuwige rust. Weet ge 't nog van verleden jaar Weet ge 't nog hoe de ontroering door uw ziel heeft gezinderd, bij het aanschouwen van dien blijden kinder stoet Verleden jaar Kinderen dat er waren, kinderen bij de machte En bloemen, bloemen, altijd voort... 't Was bloemenhulde ter eere van het H. Hart van Jesus 1 't Was bloemenhulde van wege ontelbare jongens en meisjes, uit alle straten en wijken van stad. En ze trokken de groote St-Maartenskerk binnen; en ze kwamenoch.'t was zoo schoone dat gij er tranen zoudt bij gekreschen hebben en ze kwamen vóór het hoog altaar waar het Beeld staat van den Liefde-Koning... En daar legden zij hun bloemkes neder, en ze keken op naar Jesus, of het zoo goed was En of Hij tevreden wa3, van hen en van de bloemkes En het duurde niet lang of het hoogaltaar en heel het koor was maar één bloeme meer En Jesus, och. Hij keek zoo welgevallig neder I En volk dat er was Geheel de kerk liep vol van menschen groot mannevolk, felle kerels die ook dat spectakel wilden bijwonen en er oprecht van aangedaan waren jonge moedertjes die zeere, zeere hun werk in den huize hadden laten staan waar 't kindje is, moet ook moeder zijn en grootmoeders en tanten en oudere zustersen z'hadden er allen zulk 'n deugd van Van de jare Dit jaar, als 't God belieft, zal het nog schooner zijn I De bloemenhulde gaat door op den vooravond van het H. Hartefeest, dus op Donderdag 1 1 Juni. Bing Bong 1 Bang 1 Zoo zullen, te 6 u., de klokken luiden en jubelen, in al de torens van stad 1 En ge zult hem zien optrekken, in de Rijsselstraat, dien aandoenlij- ken, eindeloozen stoet van kinderen en kindertjes, met frissche bloemkes in hun handen. Bipg 1 Bong Bang En 't wordt een overheerlijk schouwspel toen die lieve kleinen, in de groote St-Maar tenskerkhonderden en honderden, stralend van blijheid en vreugde, onder het juichende «Hosanna Êlio David Jesus hun bloemkes gaan aanbieden... Nog kinderen en nog bloemen, altijd voort De plechtigheid wordt besloten door een korte toespraak, het gezamenlijk zingen van «Jesus,Jesus, zacht en ned'rig van hart en den zegen met het Allerheiligste. Of er zal volk zijn Luisterrijk moet die feestdag gevierd worden 't Moet als een hoogdag worden voor ons christen volk I Wanneer is het Vrijdag 12" Junil Dien dag zullen de vlaggen wapperen aan onze huizen» ter eere van den Liefde-Koning 1 Dien dag gaat iedereen naar de H. Mis en te Commu nie Communie van Eerherstel. Dien dag woont iedereen het Lof bij plechtig Lof met sermoen en oefeningen. Dierbare parochianen, viert allen mee! En 12 Juni a.s. zal voor u een groote dag zijn van zegen en zielevrcugdel

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 2