Goddelijke Diensten Uit onze kerkregisters Maart ZONDAG 13. Passiezondag. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Communie voor de leden der Maria-Congregatie. Te 8 1/2 u. sol. zielmis voor de Juffw,nLeclercq, overle dene slachtoffers van den oorlog, Oude-Veurnestraat. Te I I 1/2 u. zielmis voor Vr Depuydt-Abeel, Surmontstr. Te 3 1/2 u. Vespers en Lof. Om 4 u., Passieseimoen door E. Pater Leclef, Jesuiet, Superior van de Residentie te Kortrijk. Daarna vergadering der Congregatie. Dinsdag en Woensdag, 15 en 16 Maart, zal O. L. Heer thuis gedragen worden naar de zieken en kranken der parochie, ter vervulling van den Paaschplicht. Op Dinsdag 15, beginnen de avondpredicaties van E. Pater Timotheus, Capucien om 6u. voor de vrouwen en jonge dochters om 8 u. voor de mannen en jonge lingen. Allen naar die deugddoende sermoenen Donderdag 17, onder de H. Mis van 7 u., Paasch- coirn unie voor onze schoolkinderen. Zaterdag 19, Jeestdag can den HJozef. Gen. absolutie voor de leden der Derde-Orde. Te 7 u. Sol. Mis (offerblok) en 's avonds te 6 u. plechtig Lof. ZONDAG 20, Palmzondag. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Communie voor de plechtige Communicanten van 1930 en 1931alsook voor de kinderen der groote en kleine leering. Te 9 1/4 u. plechtige Palmwijding in St-Jarobskerk. Te 9 1/2 u. de indrukwekkende Palm- processie. Te 10 u. plechtige Hoogmis in St-Maar- tens. Te 11 I/2 u. zielmis voor Heer en Vrouw Huyghebaert-Verhaeghe, Janseniusstraat.'s Namid dags, laatsie Passie-sermoen door E. Pater Leclef, S. J. Aan de Derde-Ordelingen zal de Gen. Absolutie met vollen adaat gegeven worden op al de dagen der Goede Week, van Palmzondag tot Paschen inbegrepen. Woensdag 23, alsook op Paaschzalerdog (26 Maart) en daags vóór Beloken-Paschen (2 April), zullen de vier biechtvaders van St-Maartens ten dierste zijn der geloo- vigen, van af 3 u. en heel den avond. Witten-Donderdag 24.Te 7 u. Hoogmis met alg. H. Communie men communiceere, bij voorkeur, aan de nut ting der H. Mis. Te 3 u. ceremonie der Voetwassching van 13 aime lieden. Te 8 u. de avonddienst La- mentatiën of treurklachten van Jeremias Heilig Uur d.i, onze liefdewaak bij den Godde'ijken Zaligmaker; daaina wordt het Allerheiligste, dat heel den dag op het Rustaltaar blijft, omgeven van licht, bloemen en... aan bidders, processiewijze naar de sacristie overgebracht. Góeden-Vrijdag 25. Vanaf 6 u. wordt de aanbidding van Witten-Donderdag voortgezet. Te 7 u. het Mor gen-Officie. Te 3 u. plechtige Kruisweg. Paaschzaterdag 26. Het Officie begint te 6 1/2 u. en de feestmis wordt gecelebreerd om 8u. 's Noens ein digt de vasten. ZONDAG 27, Hoogdag van Paschen. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Onder de plechtige Hoogmis, te 10 u., uitvoering van de driestem mige mi3 van Schafstal en van het wereldberoemd Alleluia uit den Messias van Handel, door het gemengd koor van St-Maartens, met begeleiding van orgel en orkest. Te 1 I 1/2 u., zielmis voor Vrouw Sylvia Serryn-Decramer, Mondstraat. 's Namiddags, te 3 u. Sol. Vespers en plechtig Lof, waaronder feest— predicatie over de Verrijzenis des Heeren Daarna vergadering der Congregatie. Maandag 28. Kwart, vóór 8 u.. Sol. zielmis voor den Heer Henri Bekaert, Dixmudesteenweg. Donderdag 31Te 7 u. Sol. Mis ter intentie van- de weldoeners onzer kerk. Avonds te 6 1/2 u. Heilig Uur, met uilstelling van het Allerheiligste. April Vrijdag ITe 7 u.. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus en akt van Toewijding. 's Avonds, te 6 1/2 u., plechtig Lof met akt van Eereboet en kort sermoen. ZONDAG 3, Beloken Pasghen (Zomeruur)Te7 u. H. M;8 en alg. H. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. .Te 8 1/2 u. zielmis voor den H' Cam. Larnou-Missiaen, Bruggesteenweg.Te 11 l/2u. zielmis voor Vr. Jonckheeie-Boularger. Maandag 4. Feestdag van O. L. Vrouw Boodschap (van 25 Maart veizet op vandaag). Te 9 u. Hoogmis. Te 6 1/4 u., Sol. Vespers en Lof. Dinsdag 5. Te 7 u. zielmis voor de Heeren Ar- mand en Roger Persyn. ZONDAG 10. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Com munie voor de leden der Maria- Congregatie. Te 8 1/2 u. sol. zielmis voor V'Masure-Baelden,WateimolerTe 11 1/2 u. zielmis voor Mr Henri Roose en zijne dochter Elisa, Dixmudestraat. Na Vespers en Lof, vergade ring der Congregatie. ZONDAG 17. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Ccm- munie voor de Plechtige Communicanten van 1930 en 1 93 1alsook voor de kinderen der grcote en kleine leering. Tell 1/2 u., zielmis voor Vrouw Cardinael-Btyon, Rijselstraat. Onze gedoopten 7 Febr., Lucienne Pirte, d. v. Maurice en Adrienne Decati, Veemarkt. 14 Febr., Margareta Moerman, d. v. René en Fmma Vandecasteele, oude Veurnestraat. 14 Febr., Francine Gruwez, d. v. Edouard en Maria Benoot. Boterstraat. 21 Febr., Jacques Corselis, z. v. Arthur en Bertha Tierssoone, Lcmbaardstraat. 28 Febr., Serge Vincart, z. v. Paul en Luciana Berghman, Minneplein. 29 Febr., Pierre-Jean Rculy, z. v. Jean en Martha Haverland, Elverdinghestraat. 6 Maait, Gilbeit Desmedt, z. v. Gerard en Elvire- Beernaert, Dixmudesteenweg. 7 Maart, Emile Fiers, z.v. Georges en Maria Ver- haeghe, Elverdinghestraat. Onze afgestorvenen 18 Febr., Maria Laurers (1887) echtg. v. Henri Braeken, Lombaardstraat. 26 Febr., Maria Abeel (1883) echtg. van Oscar Depuydt, Surmontstraat. 3 Maart, Sylvie Capoen (1852) wed. van Charles Dumely, Veurnesteenweg. Drukk. P. Boudry-Temperman, Mecnenstraat, Yper

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 4