Prachtuitvoeririg Twee Tentoonstellingen Prijsuitdeellng St=Aloysiusschool Hondstraat St=MïchielsscHool Negen Engelen omringd van kinderen. Allen stappen •onder bebloemde hoepels. Beeld van O. L. V. van Tuine gedregen door de .Zusters Lamotte. 1Beloenbord Door Maria tot Jezus 2. Vaan van het H. Harten vlaggen der H. Harte- ijonden, alsook de vlag der Gilde van O. L. V. van Tuine. 3. Groep van 't H. Hart. 4. De Harmonie Ypriana (Tuinlied 1. Beloenbord 't Allerheiligste Sacrament 2. Twaalf Engelen met opschriften. 3. Twaalf Bloemenstrooisters in 't blauw. 4. Het pompierkorps der stad. 5. Heeren met flambeeuwen, voorafgegaan door de •vaan van 't H. Sacrament. 6. De geestelijkheid der parochiën. 7. 't Allerheiligste onder baldakijn, omringd van 4 toortsen en gevolgd door leper's magistraat. 8. De rijkswacht. De Tuindagprocessie gaat langs de volgende straten de Leet, de Bossinghestraat. Surmontstr., Cartonstr., Lange en KorteThouroutstr. .Groote Markt St- Jacobsstr. St-Jacobsnieuwweg, Hondstr., Bukkerstr., Patteelstr., Rijselstr.Neermarkt, Boterstr., de Stuersstr.Beluikstr., Elverdinghestraat en Vandenpeereboomplaats. op 15 Augustus. De zangmaatschappij «Le Romaine» van Ciney heeft naam en faam verworven, zoo binnen als buiten het land, door de zeldzame maëstria waarmede zij de gewijde •muziek uitvoert. Door de Paters Capucienen gevormd en gedrild, staat nu die flinke zangersschaar onder leiding van den ge- vierden predikant Eerw. P.Timotheus, alhier welbekend. Als een heuglijke gebeurtenis begroeten wij het op" treden van La Romaine te leper, in St-Maartens- kathedraal. Op Maandag 15 Augustus, Feestdag van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, komen die begaafde zangers de plechtige Hoogmis (te 10 u.) uitvoeren. Zij zullen ons vooreerst de aloude Gregoriaansche melodieën in al hun zuivere kunstwaarde laten genieten door het heerlijke Proprium van den hoogdag, waarin we de ziele zelf der Kerk hooren jubelen met de Engel- scharen die juichen om Maria's Hemelvaart». Doch bovenal zullen wij, Ieperlingen, met rechtmatige fierheid een zeldzaam kunstwerk van een onzer medeburgers hooren vertolken, namelijk de mis Regina Cceli in polyphonisch a-capella, van Jacobus VAN KERLE, (geboren te leper rond de jaren 1 525 - I 583), tijdgenoot van Rolando Lassus, Philippus de Monte en zoovele andere Meesters van onze schitterende Vlaamsche school der XVIe eeuw. Onder de Mis zal een omhaling gedaan worden ten voordeele van dit schoon werk van Liturgisch Apostolaat welke wij aan de vrijgevigheid der geloovigen warm aanbevelen. In de feestzalen der Eerw. Zusters van de H. Familie (de Stuerstraat, 32) zullen de handwerken der leerlingen van de lagere-middelbare- en beroepsschool tentoonge steld worden vanaf Zaterdag 6 Aug. tot Woensdag 10 Aug. telkens van 9 tot II u. en van 2 tot 5 u. De ingang is heelemaal vrij, en iedereen zal nogmaals, zooals de vorige jaren, een deel van het nuttige, prachtige en ja ook kunstige werk, dat door de leerlingen gedurende het verloopen schooljaar werd voortgebracht, kunnen bewonderen. Een andere tentoonstelling van handwerk zal ook veel bijval genieten. Zij wordt ingericht van 8 tot 15 Augustus, telkens van 9 tot 1 1 u en van 2 tot 5 u., in de feestmaal der zust-rs van Maria izusters Lamotte^ Wenninckstraat. Naai en borduurwerk, vermakingen, breiwerk, fantasie- werk enz. al het smaakvolle en keurige dat we daar te zien krijgen, zal de belangstelling opwekken van de talrijke bezoekers en bezoeksters. Wij zijn gelukkig, tot vreugde der ouders en tot aan moediging der kinderen, hier de namen te laten volgen van de leeilingen die gedurende het schooljaar 1931 -1932, bijzonder hebben uitgemunt en de eerste plaatsen ver wierven in onze vrije aangenomen scholen. StudiejaarIDesramault Gilbert en Minnekeer Marcel. 2. Vanhee Gaston. 3. Cooren Henri, Van- zieleghem André en Verschoot Antoine. 2' Studiejaar IDesramault Jozef en Arfeuille Pierre. 2. Mortier Gerard. 3. Vanbesien Werner. 4. Cous- sement Henri. 3' Studiejaar: 1. Coussement Gustaaf. 2. Beele Roger. 3. Gabriël Gaston. 4. Vanhoorne Jaak. 5. Soubry Michel. 4' Studiejaar I. Valcke André. 2. Beele Albert en Malfait Roger. 3. Liefhooghe Roger. 4. Cardinael Raymond. 5e Studiejaar IDegrijse Marcel. 2. Dewilde Georges en Roetynck Julien. 3. Debouvere Maurice. 4. Vande- maele Noël. 6e StudiejaarI Carton René. 2. Jacques Achiel. 3. Minnekeer Gaston. 4. Willemyns Robert. 5. Ver schelde Norbert. 7e Studiejaar 1Michiel Prosper. 2. Coeckelbergs Gomar. 3. Degrendel Georges. 5. Demeyer Roger. 8e Studiejaar. - Bekwamen de 9/10 der punten Coekelsbergs Valeer, Vuylsteke Camiel, Degryse André, Knockaert Léon. Bekwamen de 8/10 der punten Geudens Aimé, Minnekeer Jozef, Vandenberghe Maurits, Catteeuw René. El verdingestraat I' Studiejaar 1Blanckaert Roger. 2. Denoyelle Ro bert. 3. Dewitte Daniël. 4. Dumont Albert. 2' Studiejaar ICocle Jan. 2. Deroo Roger. 3. Knap André. 4. Samoy André.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 2