Uit onze kerkregisters Goddelijke Diensten □oor het doopsel herboren 10 Juli, Thérèse Vierstraete, d. v. Jerome en Celina Maes, Rijselstraat. 17 Juli, Simone Souxdorf, d. v. Raoul en Margareta Donche. Lange Meerachstraat. 17 Juli, Yvette Angiitis, d. v. Albert tn Judith Gouwy, Veurnesteenweg. 17 Juli, Suzette Defever, d. v. Gaston en Margareta Tancré, Recolettenpoort. 24 Juli, Remi Willems, z. v. Maurice en Maria Van Simaey, Dixmudestraat. 24 Juni, Daniël Martein, z. v. Jozef en Maria Kints, Slachthuisstraat. 31 Juli. J ean-Jacques Coussement, z.v. Codefroid en Margareta Neysens, Vanden Peereboomplaats. 1 Aug., SimoneWinckelmans, d.v.^ernanden Yvonne Duthoy, Elverdinghestraat. 4 Aug Simone Odent, d.v. Marcel en Mana Saelen, Pennestraat. Door het huwelijk verbonden 12 Juli, Walter Vanhaute (St-Nicolaas) en Martha Claeys, Boterstraat. 12 Juli. Camille Desmytter (Brielen) en Maria Bou ten, Oude Veurnestraat. 4 Aug., D' Paul Larmuseau (Kemmel) en Leona Speybrouck, Mondstraat. 6 Aug., Maurice Vandendriesse (St-Maarten) en Es- telle MessiaenBrugscbe steenweg. In den Heer ontslapen 12 Juli, E. H. Alberic Cpsomer (1862) Diocesaan Schoolopziener, Boesinghestraat. 28 Juli, Medard Maton (1874) wed. van Marie Aernouts, Elverdingestraat. Augustus ZONDAG 7. Plechtigheid van O. L. V. van Tuine, patrones der stad leper. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 9 plechtige Hoogmis. Te lOu. leper's Processie ter eere van O. L. V. van Tuine. Sol. Vespers en Lof, te 4 u. Van 9 tot 12 en üan 16 tol 19 Augustus wordt dagelijks een sol. Mis te 7 u. gezongen, ter eere van O.L. Vrouw van Tuine van wege de verschillende wijken der parochie. Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van die huisgezinnen. Maandag 8. Te 7 u. Sol. Mis voor Eerw. Heer Opsomer. Te 9 u. Sol. Jaargetijde voor de over ledene parochianen. Van heden af, gedurende veertien dagen, Lof te 6 1/2 u. ter eere van O. L. Vr. van Tuine, aan een rustaltaar in den dwarsbeuk (transept) waar het kostbiar beeld geplaatst wordt en versierd. Dinsdag 9. Te 9u. Sol. Jaargetijde voor de gesneu velde lepersche soldaten, van wege den Vlaamschen Oud-Strijdersbind, met omhaling ten voordeele van de Fundatie. Kw. vóór 10 u.. Sol. huwelijksmis voor den Heer Maur Dewulf (Moorseele) en Juff. Lucienne Berlamont, De Haernestraat. Vr'idag 12, Feestdag van de H. Clara. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingea. Zaterdag 13, is er gedurige aanbidding in het L.- Vrouw Hospitaal. ZONDAG 14. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Com munie voor de Congregamsten, alsook voor de leden der Gilde van O. L .Vrouw van Tuine. Te II I /2 u. zielmis voor Vr. Justira Debyser overledene echtg. van- H' Isidore Roetyuck, Oude Veurnestraat. Kw. vóór 4 u., vergadering der Congregatie. Maandag 15. Feestdag Van O. L. Vrouw Hemel vaart. Al de Goddelijke Diensten gelijk 's Zondags. Gen. Absolutie voor de leden der Derde-Orde.Or.der de plechtige Hoogmis, te 10 u. uitvoering door de be roemde zangmaatschappij La Romaine van Ciney. Te 11 1/2 u. zielmis Vr. Florence Pauwels-Legiand, Lange Meersch. Te 4 1/2 u. gaat de parochiale pro cessie uit van St-Jacïobs. Op Woensdag 17 en Donderdag 18 wordt Or ze Lieve Heer thuis gedregen naar de zieken en kranken der paro chie Woensdag buiten stad en Donderdag binnen stad. ZONDAG 21. Onder de H. Mis van 7 u. alg. Communie voor de plechtige Communicanten van 1931 en 1932 alsook voorde kinderen der grooteen kleine leering. Te 11 1/2 u., zielmis voor Vr. Veiplancke- Gillis, Rijselstraat. Vandaag is er gedurige aanbidding in St-Maartenskerk. Maandag 22, feestdag der zeven vreugden van O.L. Vrouw gen. absolutie voor de leden der Derde-Orde. Dinsdag 23. Te 7 u. zielmis voor de Heeren Ar- mand en Roger Persyn. Donderdag 25. feestdag van den H. Ludovicus. Gen. absolutie voor de leden der Derde-Orde. Woensdag 31Te I I u. Sol. Jaargetijde voor den Heer André Vergracht, Dixmudesteer weg. ZONDAG 28. Oi der de H. Mis van 6 u. en van 7 u. alg. Communie voor den H. Hartebond der chrislene vrouwen en jonge dochters. Te 9 1/2 u., plechtige Hoogmis met Pontificale Assistentie van Z. Hoogw. Excellentie Mgr. Lamiroy, ter gelegenheid van het Pro vinciaal Congres der Kroosterijke Gezinnen. 's Namiddags vergadering der Congregatie. Gedurige aanbiddii gin de kapel der Rousbrugge-Damen. September» Donderdag I's Avonds te 6 1/2 u. wordt de rijk- gezegende oefening van het Heilig Uur gehouden. Vrijdag 2. Te 7 u. sol. Mis ter eere van 't H. Hart van Jesus met alg. H. Communie en Akte van Toewijding. 's Avonds te 6 1/2 u. plechtig Lof, akte van Eereboet en Sermoen. Zaterdag 3. Te I 1 u. Sol. huwelijksmis voor den Heer B. Van Raepenbusch (Kortiijk) en Juff. Simone Citteiren, Neermarkt. ZONDAG 4. Te 7 u. H. Mis en alv. H. Com- mun'e voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te II 1/2 u. zielmis voor Vr Jonckheere-Boulanger. Maandag 5. Plechtige Corsecratie van St-Niklaas- kerk en haar drie autaren door Z. Hoogw. Excellentie Mgr. Lamiroy. Dinsdag 6.Te 7 u. zielmis voor de Heeren Armand en Rog. Persyn. Gedurige aanbidding in 't Belle-Godshuis. Donderdag 8, Feestdag van O. L. Vrouw Geboorte. Gen. absolutie aan de Derde-Ordelingen. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de Congreganisten. Te 9 u. Jaarg# tijde voor M' Napoleon Meerseman. - Te 6 1/4 u. Sol. Vespers en te 6 I /2 u. plechtig Lof. Drukk. P. Boudry-Ternperman, Meenenatraat, leper

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 4