PAROCHIEBLAD VAN IEPER Él 1932 ZONDAQ 11 SEPTEMBER Naar School Naar de Missiën DERDE JAARGANG NUMMER 7 DE TUINKLOKKE DE TUINKLOKKE kijnt jmmn inzonderheid van Sint-Maarten* ADMINISTRATIE Cartonitraat, 6 Poatcheclc 279.23 De vacantie loopt ten einde... Onze kinderen hebben 'zonnige dagen beleefd. En de ouders waren er even blij om ai» de kinderen zelf. Een nieuw schooljaar te wege... De schooljaren zijn van overwegend belang voor de verstandelijke en zedelijke opleiding der kinderen. Dat begrijpen alle oudera die willen nadenken, en daarom geven zij de voorkeur aan een school die er prijs op stelt aan de leerlingen een degelijk onderwijs en een doorchristelijke opvoeding te verschaffen. De klassen herbeginnen Op Maandag 12 September voor de leerlingen van de St-Aloysiusschool, Hondstraat. St-Michielsschool, hlverdinghestraat. H. Harteschool Lamotte Capucienenstraat. Mariaschool Lamotte Rijsels'raat. St-Jozefsachool, Meenenst., Kalfvaart en Potyze. O. L. Vrouw van Thuyneschool, Beluikstraat. Op Donderdag 15 September, voor de leerlingen der lagere afdeelrng van het geestelijk College, Bollingstraat. Op Dinsdag 20 September in de hoogere afdeeling van het geestelijk College, Bollingstraat. bij de Zusters der H. Familie, de Stuersstraat. bij de Rousbrugge-Damen, Maloulaan. Op den drempel van het schooljaar 1932-1933, wenschen wij onze dierbare kioderen heil en zegen toe I Wij hebben ze gekend, toen zij in de wereld waren, die twee flinke en doorbrave lepersche meisjes Mejuffrouw Alice Desquiens, dochter van Mr. en Mevr. Desquiens (in de Ster Van den Peereboomplaats) en Mejuffrouw Gerarda Delahaye, dochter van onzen achtbaren Schepen van Openbare werken en van Mevr. Delahaye, Capronstraat. Beide behooren nu tot de bloeiende Congregatie der Kanunnikessen-Zendelingen van den HAugustinusCon gregatie gesticht door de beroemde «Dame Louise».Op Maandag 12 September, spreken zij hun H. Kloosterbe loften uit, in de Kapel van 't Noviciaat te Heverlee-bij- Leuvea. En dan, binnen enkele weken, zullen zij vaarwel zeggen aan alles wat hun dierbaar is op aarde aan stad en vaderland, aan vrienden en kennissen, aan broeders en zusters, aan hun zoo vurig beminde ouders God geve dat zij vader en moeder nog eenmaal mogen weerzien Wie twijfelt eraan 't zal schrijnen daar en scheuren in't hart onzer missiezusters! Maar edelmoedig zullen zij 't offer brengen, ter liefde Gods en voor de zielen welke zij, in de verre missielanden, winnen moeten voor Christus en Zijn Kerk. 1 1 r Dame Marie-Xaverius. (Mej. Alice Des quiens) die staat op de foto links gaat naar Engelsch Indie; Dame Marie-Gustavine (Mej. Gerarda Delahaye) gaat naar de Philippijnsche eilanden. Wij allen, leperlingen, wij willen ze bijstaan door onze gebeden en H. Communiën wij willen ze steunen door een milde aalmoes voor hun lastig en heerlijk missiewerk. Zij zullen zelf een omhaling doen, onder al de H.H. missen: op Zondag 25September inSt-Maartenskerk en op Zondag 2 October in St-Niklaaskerk. In beide kerken, gelegenheidssermoen We vernemen ook dat een roerend afscheidsfeest op touw gezet wordt door een Comiteit van Dames en Heeren. Het afscheidsfeest zal doorgaan op Donderdag 29 September, te 7 u. stipt, in de groote zaal van het Christen Vollshuis Benevens zang en spel, hartelijke ontvangst van onze jonge lepersche Missiezusters. Iedereen wordt vriendelijk uitgenoodigd op dit luister rijk avondfeest. De toegang is vrij en kosteloos.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 1