Rozenkransmaand Schitterend Examen Y 1 p r f 't Waren zulke blijde dagen geweest, en Jozef en Maria hiddin er, in die vredige en rustige avonden, m 't huizeke van Nazareth, zoo dikwijls samen over gesproken. Een blijde dag was 't geweest, toen de Engel Gabriel uit d~n hemel was neergekomen om aan Maria te bood schappen dat zij, onder al de vrouwen, gekozen was, om de Moeder van den Zaligmaker te worden Een blijde dag, toen Maria hare nicht Elisabeth was gaan bezoe- Jcen!.., Een blijde dag, och zoo onzeggehjk blijde, toen in 't stailetje van Bethlehem 't Kindje Jesus geboren jwerdl Een blijde dag, toen 40 dagen later 't Kindje naar Jerusalem gedregen werd en opgedragen aan Zijn "hemelschen VaderEen blijde dag, toen het verloren Knaapje, Jesus, twaalf jaar oud, eindelijk, na drie dagen zoekens, terug gevonden werd "Blijde dagen waren 't geweest en Jozef en Maria had den er nog deugd van al die blijde gebeurtenissen te zitten bepeizen en bespreken... Maar droevige dagen waren er nadien gekomen Een droevige dag was 't, dien Donderdag, toen haar goddelijke Zoon ia den hof der Olijfboomen zóó angstig en zóó bedroefd was Een droevige dag, dien Vrijdag, toen Jesus zoo onmenschelijk gegeeseld werd,en met doornen gekroond;... toen zij, Maria, Hem tegenkwam op de straat en Hem zag voortsukkelen onder het zware krui» Een eindeloos droevige dag, dien Vrijdag, toen zij Hem aan het Kruis zag nagelen en uren lang te sterven hangen O dien Vrijdag avond, toen, in het kleine vriendenhuis, Maria met Joannes en met eenige brave vrouwen, al die droevige gebeurtenissen zaten te bepeizen en te bespre ken... Maar glorierijke dagen volgden daarop!... Een glorierijke dag was het, dien Zondag morgen, toen Jesus, blinkend van schoonheid verrees uit het graf!... Een glorierijke dag, toen Jesus, terwijl Zijn Moeder en Zijn discipelen hun oogen uitkeken, opklom ten hemel!... Een glorierijke dag, toen op dien anderen Zondag, de Heilige Geest, a's een loeiende storm en als vurige ton gen over hen allen nederdaalde Een glorierijke dag, toen Maria, met ziel en lichaam', ten hemel varen mocht om daar gekroond te worden als Koningin der gansche wereld Glorierijke dagen waren 't, waarover de Apostelen en eerste Christenen maar niet uigepraat gerochten. Blijde, droeve, glorierijke gebeurtenissen zijn het ook voor ons Mysteriën, grondwaarheden van ons heilig Geloof. Ook wij willen die mysteriën overwegen Ook wij, willen bij Maria nederzitten, zooals Jozef deed, in de blijde stilte van Bethlehem en Nazareth, en met Haar spreken over al die blijde dagen Ook wij willen bij Maria nederzitten, zooals Joannes deed, op dien droeven Vrijdagavond, en met Haar spreken over al die droeve dagen Ook wij willen bij Maria nederzitten, zooals de Apostelen en eerste Christenen deden, en met Haar spreken over al die glorierijke dagen DM AD ff A En wij willen zeggen en herzeggen, drie maal vijftic maal te reke Wees gegróet, Maria.:. Heilige Maria, blijde, droe vige, glorierijke Moeder Góds, bid voor ons. Komt, brave Christenen, binst de OctobermaSnd. eiken avond talrijk ter kerke naar het Lof naar de oefe ningen van de Rozenkransmaand God zal 't u zege nen Maria zal zoo moederlijk op u nederzien En Sint Jozef zal u nemen onder zijn machtige bescherming In het officieel examen van den vierden graad, hebbes al de mededingende leerlingen onzer vrije scholen uitste kend geslaagd. St-Aloysiusschool Hondstraat 1. Minnekeer Jozef 290 p. en vermelding in de fr. taal, 2. Geudens Aimé 286 p. idem. 3. Catteeuw René 273 p. 4. Vandenberghe Maur. 261 p. 5. Parez Arthur 254 p. St- Michielsschool Elvirdinghestraat 1. Dehaene Maurice, 314 punten. 2. Defoort André, 301. 3. Maes Antoon, 300. 4. Dubois Maurice, 292. 5. Victoor Jozef, 284. 6. Leleu Albert. 277. 7. Bertier Roger, 270. 8. Baele Medard, 257. 9. Mulle Marcel, 256. 10. Claeys André, 253. Negen leerlingen namen deel aan het bijzonder exameir over de tweede taal (Frausch)allen met gunstig gevolg- Mariaschool (Lamotte) Rijselstraat 1. Boilingier Marie-Henriette bekwam 317 punten- Zij is de eerste der scholen van Yper, en de tweede var *t kanton. Ze bekomtook 72 punten op 80 in hetfranscb^ 2. Hobben Yolande 292 p. en 73 in de 2" taal. 3. Theirssen Angeline 287 p. en 58 idem 4. Azou Anna 287 p. en 57 idem 5. Pyck Denise 280 p. en 71 idem 6. Soete Marie-Thérèse 278 p. en 68 idem 7. Haezebrouck Roza 269 p. en 69 idem 8. Debeuf Martha 263 p. en 58 idem St-Jozefsschool Meenensteenvoeg 1. Soenen Maria 313 p. en 58 in de 2e taal. 2. Pauwels Marcella 289 p. en 50 idem 3. Cocle Raymonde 283 p. en 59 idem 4. Knockaert Alice 275 p. en 52 idem We bieden hier de bekroonde leerlingen, alsook bur verkleefde meesters en meesteressen, onze beste geluk* wenschen aan.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 2