DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN IEPER 1932 ZONDAG 20 NOVEMBER De Advent Feestviering van de H. Barbara Tenden Raad Niet redetwisten DERDE JAARGANG NUMMER 9 DE TUINKLOKKE inzonderheid van Sint-Maartens ADMINISTRATIE ▼arackijnt tienmaal jaars Cartonatraat, 6 Po.tcheck 279.230 De vier weken vóór Kerstdag zijn een voorbereiding tot den grooten feestdag van Christus Komst, de eerste Komst van den God-Mensch. En daarom worden zij Advent genoemd. Van 't Latijnsch Adventus dat beteekent Komst. De Advent begint dit jaar op Zondag 27 November. Mocht deze tijd, voor ons allen, een heilige tijd zijn, doorgebracht in deugd en godvruchtigheid I Mocht bij, voor ons allen, een waardige voorbereiding zijn, niet alleen tot den hoogdag van Jesus' eerste komst op Kerstdag maar ook tot zijn tweede en laatste komst.... Want eens komt Jesus weer voor eenieder van ons, op 't einde van ons eigen leven veel vroeger misschien dan we wel denken en voor alle menschen, in het laatste oordeel, op het einde der wereld. Sedert eeuwen wordt die feestviering luisterrijk gehou den in St-Maartenskerk en heel de stad doet mee in de plechtige octaaf ter eere van de H. Barbara, maagd en martelares. De feestdag, gesteld op 4 December, valt dit jaar op een Zondag. Het openingssermoen, over de goede dood en haar zegenrijke patrones zal plaats hebben op Zondag 4 December, te 3 1/2 u. tSoi. Vespers te 3 u.). Van Maardag 5 tot Viijdag 9, eiken avond, plechtig Lof te 6 u., beurtelings uitgevoerd door de zangkooren van St-Maartens, St- Pk tere, St-Jacobs en St-Niklaas. Daarna, om 6 1/2 u., predicatie over een gewichtig en practisch onderwerp Het gezin en de opvoeding door eer. meester in het vak, een begaafden predikant, Eerw. H.Verhaeghe, Principaal van het Geestelijk Col lege. Aan volk zal het niet ontbreken, noch aan viome belangstelling. Op Donderdag 8 December, feestdag van O. L. Vr. Onbevlekt ontvargen, wordt een bijzonder s'imoen ge wijd aan onze Hemelmoeder, de H. Maagd Maria. Op Zondag I 1 December, alg. H. Communie onder de H. Mis van 7 u. 's Namiddags, te 3 u., Sol. Vespers en Lof, met kort sermoen en Processie binnen de kerk. Iedereen zal willen zijn best doen om al de oefeningen der Octaaf van de H. Barbara godvruchtig te volgen. Na elke oefening, wordt met de kostbare relikwie gezegend. Tenden raad en tenden reden, vol van angst en pijnlijkheden bid ik, Onbevlekte Maagd Voor uw kind nu zorge draagt Cana zag u, zonder schromen, voor twee schamele tusschenkomen, in 't gebruik van bruiloftwijn wil mij ook indachtig zijn Bruiloftwijn, noch bruiloftkoeken, dat en durve ik u verzoeken maar verleen mij werk en brood, anders moet ik morgen dood Morgen, neen! gij zult mij heden, Moeder van bermhertigheden, laten wil! en 't zal geschiên U bedanken, op mijn kniên U bedanken en verkonden dat gij zijt op alle stonden, alle streken, West en Oost, schamel' lieden hope en troost! Guido Gezelle. Men vecht niet met den wind, men sluit simpelweg vensters en deuren. Men vecht niet tegen het vuur, men giet er water op. Men redetwist niet met het vergif, men gooit het weg. Men vecht niet tegen den regen, men opent het regenscherm. Evenzoo Men redetwist niet met den duivel, men keert hem den rug. Men redetwist niet met de bekoring, men vlucht ze. Men redetwist niet met een slecht boek of dagblad, men werpt hel weg. Men redetwist niet met zijn plicht, men vervult hem eenvoudig weg. Men redetwist niet met God, men dient en be mint Hem.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 1