Heil 1933 Uit onze Kerkregisters Voor de stad leper een groot en gezegend jaar te wege I Er zijn drie gebeurtenissen in 't verschiet, die prente zullen slaan, als 't God belieft. Onze christene bevolking zal het genoegen doen daarover entwat te vernemen. Jubelprocessie Verleden jaar op Tuindag, kregen wij een voorsmaak van dat heerlijk festijn we kregen te zien de inleiding en het derde deel der gróotsche Jubelprocessie van 6 Augustus a. s., O. L. Vrouw van Thuyne ter eere. Vijf honderd en vijftig jaar is 't geleden (1383-1933) dat leper heldhaftig weerstand bood aan belegering en geweld. En sindsdien wordt die heuglijke zegepraal als ook de bijzondere bescherming van onze gevierde patro nes O. L. Vrouw van Thuyne, telken jare herdacht in ▼rome vreugde en danbaarheid. Op Zondag 6 Au ;ugtus zal onze Jubelprocessie, aan doenlijk en schilderachtig, heel dat roemrijk, verleden van de stad doen herrijzen, met hare trouwe devotie tot O. L. Vrouw. Wordt er gezorgd voor flinke propaganda, dan zullen duizenden en duizenden, van einde en verre, dien schit terenden stoet komen bezien en bewonderen. H. Hartefeesten Daarbij zal aansluiten, als 't God belieft, de plechtige toewijding van onze stad aan het liefderijk Allerheiligste Hart van Jesus. Brugge, Roeselare, Kortrijk, enz. zijn ons voorgegaan. En daar groeiden de H. Hartefeesten tot een indrukwek kend huldebetoon aan onzen Heer Jesus-Christus vóór wie alle knie moet buigen, in den hemel en op aarde We msgen 't niet meer uitstellen. Onze Jubelprocessie biedt ons een gepaste ge legenheid om niet alleen O. L. Vrouw van Thuyne luisterlijk te vieren, maar ook en terzelfdetijd volgens de treffende spreuk per Mariam ad Jesam onzen Lieven Heer met zijn Liefderijk Hart openbaar te huldi gen als den Koning der koningen, den Liefde-Koning onzer zielen, onzerfamiliën, onzer volksgemeenschap. Met vertrouwen gaan wij die H. Hartefeesten te ge- moet, niet als een ijdel en wereldsch gedoe, maar wel in geest van geloof en godvruchtigheid. Missie of H. Zending De laatste H. Zending werd hier gehouden in 1925 zeven jaar geleden. De tijd is gekomen om opnieuw een geestelijken Kruistocht in te richten, een machtigenr Kuistocht van gebed en predikatie, ten einde zielen te winnen voor Christus, ofwel vuriger te maken in den dienst des Heeren. De H. Zending gaat door van af Zondag 22 October tot en met Woensdag I November (Allerheiligen), in de vier parochiekerken van stad. Ijverige Paters Redemptoristen, flinke predikanten, zullen dagelijks het volk bijeenroepen, en het werktuig zijn van Geds genade om alhier een vernieuwing van het christelijk leven te verwekken I Die groote intentie bevelen wij heel bijzonder in de gebeden van alle Godminnende zielen aan oor het doopsel herboren Sint-Maarten* 25 Dec., Jacqueline Taffein, d. v. Henri en Anaïse Tiersen 29 Dec., Roger Stevens, z. v. André en Germ. Vandermarliere I Jan., Mariette Lauwast, d.v. Thsofiel en Maria Thiteca 5 Jan., Albert Mihieu. z. v. Joseph en Wilfrida-Maria Van Egroo 5 Jan., Irène Duthoo, d.v. Gsorges en Marguerite Mahieu 8 Jan., Roland Dubois, z. v. Lucien enEliane Ollevier ;22 Jan., Gaspar DeGraeve, z.v. RenéenEmma Langeraert. Sint-Pieter* 25 Dec., Anita Vandenbussche, d. v. Willem ee Marcella Vandenbussche 8 Jan., Mirgareta David, d. v. Oscar en Helena Roelens 22 Jan., Roger Baeyens, z. v. Victor en Rachel Beun 22 Jan., Willem Hoflack, z. v. Anteon en Octavie Knockacrt 25 Jan., Christiaan Flamey, z. v. Paul en Germaine Dewulf 26 Jan., Luciaan Arfeuille, z. v. Gast. en Godel. Vanderbrugge. Sint-Jacob* 2 Jan., Charles Boudry, z. v. Paul en Clara Temper- man 12 Jan., Robert Hoflack, z. v. Henri en Lucie Pyck 13 Jan., Guido Dael, z. v. Marcel en Agnes Gillioen 15 Jan., Roger Bruneel, z. v. Camiile en Orinde Borteel 23 Jan., Georges Hof, z. v. Valere en Marguerite Vandriessche. Sint-Nicolaas 22 Dec., Agnes Vanroose, d. v. Roger en Rachel Crombez; 25 Dec., Lucien Carle, z. v. Camilleen Mar tha Delurck 25Dec., Jan Vander Mersch, z. v. Jozef en M. "Antoinette Boone 2 Jan., Roland Barbez, z. v. Marcel en Julia Ollevier 6 Jan., FransDevogel. z.v. Polydore en Anna Bekaert I I Jan., Maurits Dehollan- der, z.v. Felix en Anna Hof; 15 Jan.Simonne Rébéré, d. van Camiel en Maria Tresy 22 Jan.. Denise Gar- rein, d. v. Julien en Madeleine Breunin 29 Jan., Hele na Van Brabant, d.v. Edgard en Renée Gavis; 29 Jan., Gerarda Lepercq, d.v Firmin en Marguerite Verstraete; 30 Jan. Roger Verpoucke, z. v. Gaston en Rachel Se- deyn gedoopt te Poperinghe 9 Jan., Rosa Vande Ker- khove, d. v. Juliaan en Godelieve Brutsaert. Door het huwelijk verbonden Sint-Maarten* 31 Dec., Gaston Bouw (Bizet) en Léonie Desmui; 1 Febr., Oscar Masure (St-Maartens) en Alida Belaen,; 4 Febr., Michel Grimmonpré (Dickebusch) en Ida Lignel. Sint-Pieten 31 Dec., Auguste Vierstraete en Lncienne Coppens 7 Jan., Roger Demoor en Suzanna Bruyer 28 Jan.» Victor Dejonckheere en Germaine Demey. Sint-Jacob* 28 Jan., Dehaene Oscar met Clotilde Guyot. Sint-Nicolaas 21 Dec., Emile Dehaene en Julia Lepla 27 Dec., Pierre Donck en Clara Butaye 27 Jan., Albert Gryf- fon en Irena Corselis. In den Heer ontslapen Sint-Maarlens 3 Jan., Marie-Louise Philippart (1868) echtg. van Gustaaf Ds Jonckheere5 Jan.,Charles-Louis Boutens 1847), wed. v. Marie Gryson lOJan., PetrusDenysfe (1865), echtg. v. Mathilde Peeren22 Jan., Catheriae- Rose Dewitte (1841), wed. v. Louis Du mortier 25 Jan.Henri Declercq (1874), echtg. v. Bertha Vanden-

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 2