DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN IEPER VIERDE JAARGANG 1933 inzonderheid van Sint-Maarten HOOGDAG VAN PASCHEN, 16 APRIL Paschen leper's Schoonste Dag Ons Kalender NUMMER 3 DE TUINKLOKKE Twichijnl tienmaal jaars ADMINISTRATIE b. Cartonstraat Posicheck: 279.230 't Is Paschen En heel de christene wereld viert de glorieuze Verrijzenis op dien heerlijken Zondagmor gen van den Goddelijken Meester. "t Zal Paschen zijn. en een nieuw leven ook voor u, voor uwe ziel... indien ge maar wilt verrijzen met Christus Indien ge maar wilt opstaan uit den dood der zond-.door een goede Biechi En uw nieuw leven gaan voeden met het Lichaam en Bloed van Christus, in de H. Communie Aan elkeen van u, dierbare lezers en Iezeresser wensrhen wij zulk een zaligen Paschen Wat een wonder samentreffen gezegende voorbe schikking zullen we maar zeggen dat het 550"w ver- jaren van O. L. V. van Thuyne samenvalt met het Heilig Jaar dat herinnert aan onze Verlossing door onzen Lieven Heer. 't Doet deugd aan een christen hart van die twee namen in een adem te mogen noemen Jezus en Maria "t Doet vooral deugd als we 't mogen doen uit meer ge voelde dankbaarheid. En de tastbare weldaad die.wii aan onze Moeder t" darken hebben, zal ons beter doen begrijpen de geestelijke en onschatbare gunst die wij aan haar Zoon verschuldigd zijn. Op 6 Augustus Die twee dingen zullen we dan ook samen gedenken in één groot feest de toewijding van onze stad aan het H. Hart van Jezus op den dag waarop wij, ter eere van O. L. Vrouw van Thuyne, onze Jubelprocessie zullen houden de Tuindag wordt de Toe wijdingsdag, 't Wordt een Hoogdag, 't Wordt een toppunt in de geschiedenis van leper. En zalig de oogen die mochten zien wat wij nu aanschouwen In de stad komt stilaan een diepe strooming van belangstelling. Men wil weten wat er zal gebeuren. Reeds werd beslist dat de H. Hartebonden van heel West-Vlaanderen op dien heuglijken dag te leper zullen toe8troomen. Nieuwsgierigen van heel het land zullen de plechtigheden willen bijwonen. Geen wonder het kader is iets eenigs. Er is maar één leper en als dat leper iets eenigs wil doen, kan het niet anders dan een gebeur tenis worden voor al wie rog ander vermaak kent dan dat van... den verloren zoon. Tentoonstelling van versieringen De processie zal heerlijk zijn maar <°en processie in een alledaagsche straat, hoe schoon ook, beteekent weinig of niets. De straten moeten versierd worden, prachtig gelijk nooit. Zeg niet «'tis crisis Versie ring kost vooral smaak en persoonlijk werk. Zorg dan dat ge eens komt kijken naar de Tentoonstel ling van versieringen die in de Stadshalle wordt ingericht op Beloken-Paschen en twee volgende dagen (23- 25 April.) Daar kunt ge zien en uitkiezen allerhande wimpels, draperiën, vaantjes, opschriften enz., die te huur gesteld worden tot versiering van huizen en straten. De 7en- toonslelling is open den Zondag (23 April) van 1 1 tot 12 1/2 u. er. van 3 tot 6 u. den Maandag en Dinsdag van 10 tot 1 2 u. en van 2 tot 5 u. Een zieleschoone dag Maar zorg vooral voor 't versieren van uw ziel dat is van belang. Dat ge op den schoonsten dag in leper's geschiedenis met geen alledaagsche, gemeene zielellee- ding loopt. Dan wordt het voor u een allerkaalste kermis. Dat past geen christen leperling. Vooruit dus leper moet schoon zijn op haar schoon ste dag. De leperling moet feestelijk gestemd zijn op zijn zieleschoor8te dag! Zondag II Juni, Plechtige Communie met vernieu wing der beloften van het H. Doopsel. Donderdag 15 Juni, eerste H. Communie van onze lieve kleinen. Zondag 18 Juni, te 10 u., Sacramentsprocessie. Donderdag 22 Juni, Bloemenhulde aan het H. Hart van Jesus, van wege de schoolkinderen. Zondag 25 Juni, in St-Maartenskerk, inhuldiging van een gedenkplaat voor de Fransche gesneuvelden. Maandag 10 Juli, H. Vormsel. Zaterdag 15 Juli, naamfeest van Z. Exc. Mgr. H. Lamiroy. Zondag 6 Augustus, leper's schoonste dag

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 1