PAROCHIEBLAD VAN ÏEPER VIERDE JAARGANG 1933 H. Sacramentsprocessie Bloemenhulde De Feestdag van 't H. Hart Mïssiefilm NUMMER 5 DE TUINKLOKKE DE TUINKLOKKE inzonderheid van Sint-Meartens ADMINISTRATIE verschijnt 6, Cartonstraat Postcheck 279.230 Z O IN D A a 18 JUNI Op Zondag 18 Juni, te 10 u.is 't de groote Processie van 't H. Sacrament. D en dag verlaat onze Goddelijke ZaPgmaker, de Koning der Koningen, zijn kerk en Tabernakel, en boudt zijn Koninklijken ommegang onder zijn volk. De klokken zullen luiden de straten zullen weerklin ken van heilige zangen geuren zal de lucht van wierook walmen vlaggen zullen wapperen aan de huizen licht zal branden aan de vensters de knieën zullen buigen overal op den doortocht. Al onze christene mannen en jongelingen, vooral de leden van den H. Hartebond, moeten op dezen dag den Liefdekoning vergezellen. De vrouwspersonen volgen de processie de Con- greganisten gaan de eerste, en dragen hun lint of eereteeken. Aan de volgende straten zal de eer te beurt vallen het plechtig bezoek te ontvangen van Onzen Lieven Heer in zijn aanbiddelijk Sacrament: Bo^singhestraat, Surmontstr., Cartorstr., Lange en Korte Thouroutstr.Groote Markt, St-Jacobsstr., St- Jacobsnieuwweg, Hondstr., Bukkerstr., Pateelstr., Rijs- •elstr.Neermarkt, Boterstr., de Stuerstr., Beluikstr., Elverdingheatr. en Leet. Donderdag avond, 22 Juni Drie weken later dan verleden jaar... Dan vreesden we dat de honderden kin deren moeilijk bloemen genoeg zouden vinden om een ware bloemenprocessie in te richten. Hoe Heerlijk waren we in onze verwachting bedrogen. Doch nu zullen de rozen volop bloeien; nu moet en zal bet, ook als bloemenhulde, een jubeljaar zijn. We weten hoe verlangend de kinderen naar hunne processie uitzien lieve kinderen weert er u omAl *t liefelijkste en 't kleurigste moet op-Donderdag 22 Juni geofferd worden aan Jezus H. Hart: kinderenen bloemen. En wij twijfelen er niet aan, als Jezus uit den mond van 't liefste en trouwste deel zijner kudde, de kinderen, lof en hulde wordt toegezongen, zal Zijn antwoord in milden zegen nederkomen over ons allen. Wanneer is 't Jesus zelf, in zijn openbaringen aan de H. Margareta- Maria, heeft den dag aangeduid daags na 't Octaaf van H. Sacramentsdag. Bijgevolge, op Vrijdag 23 Juni. Ziet! Door het feest van het H. Hart, sluit de H. Kerk om zoo te zeggen den jaarkring van alle vorige Christusfeesten alsof hatr, nadat zij de mysteriën van Jesus' leven en lijden en triomf overwogen heeft, niets meer overbleef dan de Liefde zelf te verheerlijken die al deze weldaden heeft ingegeven. Want dat is de devotie tot het H. Hart de vererring van den God-Mensch, in zijn grenzelooze liefde, ver zinnebeeld door zijn H. Hart Onze kerken zouden op Vrijdag 23 Juni moeten vol loopen Zeker, bet is geen geboden heiligdag. Maar juist om Jesus' liefderijke vrijgevigheid te erkennen, moeten wij ook vrijwillig, ongedwongen. Hem op dezen dag de hulde aanbieden van onze eerherstellende wederliefde De H. Kindsheid is het missiewerk der kinderen. Zij ook wi! en meewerken, door gebed en door aalmoezen, om zielen te winnen voor Onzen Lieven Heer, in de verre Missielanden. Er wordt, te leper, een Missiedag der H. Kinds heid gehouden op den Feestdag van het H. Hart, 23 Juni. 's Morgens, alg. Communie voor de schoolkin deren, in de vier parochiekerken van stad. Te 9 u. Plechtige Hoogmis gezongen door de leerlingen van St- Vincentiuscollege, met toespraak door E. H. Verhaeghe, principaal. Er zal een omhaling gedaan worden. Na de Hoogmis gaan de meisjes een prachtigen Mis- siefi:m Perel van het Oosten over het leven in de Philippijnen zien afrollen, in de feestzaal van het Christen Volkshuis». 's Namiddags te 2 u.is 't voor de jongens. Om aan iedereen de gelegenheid te geven dezen heer lijken missiefilm in 8 deelen te bewonderen, wordt op Donderdag 22 Juni, te 8 u., in 't Christen Volkshuis een kostelooze vertooning gehouden, waartoe onze chris- tene bevolking uitgenoodigd wordt.

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 1