De vlaggen moeten wapperen aan onze huizen op 23 Juni, Feestdag van Jesus Heilig Hart Onze Vormelingen Uit onze Kerkregisters Wat een kind vermag Leuk en Raak Op Maandag 10 Juli komt Z. Hoogw. Excellentie Mgr. Lamiroy, bisschop van Brugge, het H. Vormsel toedienen te leper. Te 7 u. in de Kapel oan St-Vincentiu$collegevoor de leerlingen van 't College. Kw. voor 10 u. in St jacobskerk, voor de scholen die gelegen zijn op St-Jacobs en op St-Pieters St-Aloysius- school (Hondstraat), St-Jozefsschool (Meenensteen- weg, Kalfvaart en Potyze), Mariaschool en H. Harte- school van de Zusters Lamotte. Om 11 u. in St-Maartenskerk. voor de scholen die gelegen zijn op St-Maartens en St-NiklaasSt-Michiels- school (Elverdingestr.), Middelbareschool (Mondstr.), Stads jongensschool (St-Niklaasstraat), Weezenschool Vlamertingschesteenweg), H. Familie (de Stuerstraat), Stadsmeisjesschool St-Janstraat), Stadsmeisjesschool Rijselstraat. Van nu af zullen al onze vormelingen zich goed voor bereiden tot de groote genade van het H. Vormseleen zegenrijk Sacrament waardoor zij gratie en sterkte ont vangen om, in de lastige jaren die komen moeten, het christen geloof, in woord en daad, vastelijk te belijden. Door het doopsel herboren 22 Mei, Adrien Clabau, z. v. Charles en Maria De- man, Groote Markt; 23 Mei, Suzanna Decrock, d. v. Abdon en Christine Vienne, Veurnesteenweg4 Juni, Michel Verminck, z.v. Charles en Simone Lams, Noordlaan; 4 Juni, Norbirt Desmedt, z. v. Gerard en Elvire Beernaert, Dixmudesteenweg 4 Juni, Henri Ver- burgh, z.v. Marcel en Maria Vandenhende, Pennestraat; 5 Juni, Roland Kesteloot, z.v. Joseph en Jeanne Van- spranghe, Surmontstraat. Door het huwelijk verbonden 6 Juai, Frederic Demunck, (Wevelghem) en Esther Vandenbulcke, Veurnesteenweg. In den Heer ontslapen 30 Mei, Gilbert Van Sintjan (1859). wed. v. Céline Warny, Elverdingestr.; 4 Juni, Pelagie Desmet (1864), echtg. van Conrad Nauwynck, Oude Houtmarktstraat.; 9 Juni, Jean Bernaer (1854), wed. v. Jeanne Parmen- tier, Cartonstraat. Op 26 Mei werd aan de liefde van zijn ouders ont rukt om eeuwig gelukkig te zijn in den hemelIvan Lau- wers, (19 Jan. 1927),zoontje v. Alberic Lauwere en Isa bella de Haene, Cartonstr. Een meisje had hare Eere-Communie gedaan. Jezus had tot deze onschuldige ziel gesproken en het meisje was ontroostbaar, omdat noch haar vader noch haar moeder ooit ter kerke gingen. Het had er zoo vurig voor gebeden en gesmeekt. Maar tevergeefs. Wat deed nu dit klein meisje Tweemaal in de week ging het naar de H. Mis, een keer voor haar vader en een keer voor haar moeder. Deze laatste bemerkte spoedig, dat haar kind regel matig eenige malen per week zeer vroeg het huis verliet. Zij begon daarop te letten en volgde haar eens naar de kerk, waar zij haar geknield zag, ingetogen biddend als een engel. Wachtend bij de kerkdeur bemerkte zij tranen op haar gelaat. Dat maakte het maederhart ongerust. Be zorgd vroeg zij, waarom het meisje 's morgens zoo vroeg naar de H. Mis ging. Het lieve kind vlijde zich tegen moeder aan en sprak Moeder, gisteren woonde ik de H. Mis bij voor va der, heden deed ik het voor U Dit openhartige woord trof het hart der ouders. En bij de H. Mis op den volgenden Zondag knielde het vrome meisje triomfantelijk, en stralend van geluk, tus- schen vader en moeder. Pater Abraham a sancta Clara, een beroemde predi kant uit de 1 7* eeuw, stelde zijn toehoorders eens de vraag, waar 't meest gelogen wordt. Wellicht zult ge zeggen op de markt, in den win kel, in de herberg, of op een dergelijke plaats. Doch neenHet meest wordt er gelogenin de kerken, en wel bij 't gebed. Wie van ons gaat niet eens de kerk binnen, om een Onze Vader te bidden? En hoe weinigen zijn er intus- 8chen, die dan niet...liegen? Zij zeggen Vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven aan onze schulde naren doch zij meenen niet wat ze zeggen. Is het ver geven, waaneer men iemand, die ons ook maar in 't minst beleedigde, niet eens wil aanzien? Is het ver geven, wanneer men steeds op wraak bedacht blijft? Veel menschen gelijken op brandnetels; nauwelijks raakt men ze aan, of ze branden. Ze gelijken op orgels; drukt men er even op, dan beginnen ze te piepen. Ze gelijken op vuursteen; komt men er even met staal aan. dan schieten ze vonken. Is dat oprecht vergevensgezind zijn? Verre vandaar 1 Daarom moet ik u met de woorden van David vermanen Hoelang nog zult gij de leugen zoeken? Menschen zei hij een andermaal, die er een slechte krant op na houden, of slechte boeken lezen, zijn dommer dan de ratten. Ratten betalen ten minste het kruid niet, waarmede men ze vergiftigt; terwijl zij, die vuile boeken koopen, of op bladen geabonneerd blijven die gevaarlijk zijn voor hun geestelijk leven, zelf het venijn betalen, waarmede ze hun ziel dooden Ook dat is leuk en raak.

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 2