VERSIERING Algemeen Programma der Tuindagplechtigheden Zaterdag 5" Oogst Zondag 6" Oogst Bewaar dit bijblad, het zal u dien stig zijn, op 6" Oogst, als Program ma van de Feestelijkheden. Belangrijke mededeelingen 1- In al de straten waar de processie of een der stoeten van H. Hartebonden voorbij trekt, is het een lust te hooren hoe er ten allen kante gewedijverd wordt om een schitterend uitzicht te geven aan dien doortocht. Hierbij nu verzoekt het Komiteit der versie ringen de bewoners der stratenen wijken waar noch optocht noch processie voorbijtrekt ook hunne huizen te willen versieren, hetzij afzonderlijk hetzij in samenwerking met geburen en bewoners derzelfde straat. 2. - Men gelieve het beeld van 't H. Hart of van O. L. Vrouw in deur of venster te plaatsen en te versieren 3. - Op 6 Oogst zal een lange stoet autos met de overheden en vreemde hooge gasten een rond rit maken, om vooral die straten te gaan bezien waar de processie niet voorbijtrekt. 4. - Het Komiteit der versieringen verwittigt de onderkomiteiten dat alle praalbogen en versieringen die de straten overspannen, een hoogte hoeven te hebben van 5 m., dit om onaangename verassingen te vermijden met hooge wagens en vlaggen. 5. - Op 6 Oogst zal er om 4 u. en om 5 u. «ene H. Mis in St-Maartens gelezen worden, opdat eenieder van 's morgens heel vroeg zijne plichten kunne kwijten en zich met het krieken van den dag aan het noodige werk der ver siering kunne wijden. 6.- Een groep heeren zullen welwillend genoeg zijn om, den heelen dag, fotos te nemen van de schoonst versierde straten en huizen, de mas- sabetooging op de Markt, en de groepen der processie. 6 u. 's avonds, klokgelui uit de torens der kerken van leper. 7.45 u., Openingsplechtigheid der Jubelfees ten, in St-Maartens. 8.15 u., De Geestelijkheid begeeft zich naar 't Belfort, waar het nieuwe beeld van O. L. Vrouw wordt onthuld door den Heer Burge meester en gewijd door Z. E. H. Deken. De plechtigheid besluit met het Tuindaglied. 9.30 u. - Pontificale hoogmis opgedragen in St-Maartens door Z. Hoogw. Exc. Mgr.Lamiroy. Uitvoering der driestemmige Mis van Cesar Franck en van Haëndels Alleluia door het gemengd zangkoor van St-Maartens. Te 2 1/2 u. Optocht der H. Hartebonden, in vier stoeten tegelijk opmarcheerend naar de Groote Markt. Elke stoet word voorafgegaan door een muziekkorps. De Ieperlingen nemen plaats aan de Dixmude- poort en sluiten den stoet I. Op post a. u. b. in groot getal Stoet II wordt gevormd aan de Bascule stoet III bij de Rijselpoortstoet IV op de Statieplaats. Te 3 u., op da Groote Markt toespraak door E. P. Declippele, S.J., Pontificaal Lof, Toewijding van de stad door den Heer Burgemeester, zegen met het Allerheiligste. Te 4 1/2 u., Jubelprocessie ter eere van O. L. Vrouw van Tuine om te eindigen met «Te Deum en Tuindaglied in St-Maartenskathedraal.

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 6