Consecratie van tie St=Jacobs kerk Parochiale leering Uit onze Kerkregisters Hartroerende Feestdagen op Maandag 28 Mei De plechtigheid begint te 8 1/2 u. maar alleenlijk van 10 u. voort, vanaf de processie met de relikwiën, mogen de geloovigen binnen. Allen worden vriendelijk uitgenoodigd. Dan geschiedt de Consecratie van de drie autaren tegelijk door de drie Consacreerders. De Hoogmis met pontifikale assistentie van Z. Hoogw. Mgr. Lamiroy wordt gezongen een weinig na I 1 ure. Tezelf- der tijde lezen de Hoogweerdige Abten Mis op den autaar die zij komen te consacreeren. Na de Hoogmis wordt het H. Vormsd toegediend aan de plechtige Communi canten van Sl-Jacohs Daarna begeleiden deze Zijn Excellentie Vl?r. Lamiroy tot aan de Pastorij; twee hunner richten daar een dankwoord tot den Bisschop, waarna zij eene laatste zegen van Hem ontvangen. Alles zal afgeloopen zijn vóór 12 I /2 u. Na de ceremonie worden gedachtenissen uitgedeeld. Als vooibereiding tot de Plechtige Communie moeten de kinderen gedurende twee jaar «de leering» volgen, die wekelijks door de parochiale geestelijkheid gegeven wordt. De bisschopp-lijke verordeningen zijn heel duidelijk: Om tot de kleine leering opgeteekend te worden, moeten de kinderen geboren zijn in 't jaar 1925 en zoo veel mogelijk behooren aan een klas waar geheel de catechismusles aangeleerd wordt. In de groote leering worden opgenomen de kinderen die geboren zijn in 1924 en die reeds een jaar de kleine leering gevolgd hebben. De opteekening zal plaats hebben op Dinsdag 29 Mei. van 8 tot 9 u. in de Sacristij. De ouders gelieven hun trouwboekske mee te brengen. Door het doopsel herboren 19 Mei. Rachel Merveillie, d.v. Henri en Augusta Castelein, Kiekenmarkt. Door het huwelijk verbonden 9 Mei, Aimé Welvaert wed. (Emelghem), en Alice Vermeersch, Dixmudestraat. 14 Mei, Jos. Pinte, wed. en Irma Duthieuw, Dehaer- nestraat. 19 Mei, Camille Carette (Roubaix), en Lucienne Cae8emaecker, Kiekenmarkt. 19 Mei, Octave Dewilde (St-Jan), en Yvonne Debaere, Haiglaan. In den heer ontslapen 1 Mei, CoralieScheire( 1853), wed. v. Henri Ferrand, Korte Thouroutstraat. 8 Mei, Marie-Louise Leroy (1871), wed. v. Victor Allaer. Surmontstraat. 20 Mei, Charles Spilliaert (1848), Veemarkt. 21 Mei, Jules Decrock I 870), Dixmudesteenweg. 21 Mei. Theophile Lauwaet (1902), echtg. v. Maria Thiteca, Bruggesteenweg. Viert die schoone dagen mee Gaat tot Onzen Lieven Heer, met liefde en vertrouwen. En ge zult dagen beleven van gratie en zegen 1 Donderdag 31 Mei. 't Is (klein) H. Sacramentsdagzoete herinnering aan de instelling van de H. Eucharistie. Op dien dag zullen de kindertjes die bekwaam bevonden werden, hun eerste H. Communie doen. Het zijn Jesus'lievelingskens Een aandoenlijk schouwspel te wege, die kleine kinderen te zien naderen zoo onschuldig, zoo godvruchtig tot de H. Tafel En *8 avonds, om 6 I/2 u. wordt het Heilig Uur gehouden in St-Maartenskerk. Per Mariam ad Jesum, zoo luidt een latijnsche spreuk: door Maria tot Jesus I Dien avond sluiten wij de Meimaand die we vierden ter eere van Onze Lieve Vrouw, en we gaan tot haar Goddelijk Kind, tot het H. Hart van Jesus, onzen Liefde-Koning Zondag 3 Juni. De Groote H. Sacramentsprocessie 's morgens, om 10 u. De klokken zullen luiden de straten zullen dreunen van heilige gezangen geuren zal de lucht van wierook walmen vlaggen zullen wapperen aan de huizen licht zal branden aan d: vensters knieën zullen buigen overal op den doortocht. Mannen en jongelingen van onze H. Hartebonden, weest allen op post, om het H. Sacrament met licht en flambeeuwen te vergezellen. Nu komt het er op aan te doen wat in uw Bondslied gezongen wordt: o Jesus'Hart, wij zijn uw zonen, krachtig van wil, sterk in getal: dat zijn wij en dat zullen wij toonen, overal Donderdag 7 Juni. Bloemenhulde. Tot deze zoo indrukwekkende en hartroerende cere monie, worden al de kinderen beneden de plechtige Communie uitgenoodigd. De stoet zal vertrekken te 6 u. stipt aan St-Pieters kerk, en het blijde Hosanna zingend langs de Rijsel- straat, Neermarkt en Leet. de groote St-Maartenskerk binnentreden. Daar gaan die honderden en honderden lieve kinderen hun b'oemen neerleggen «óór den autaar van het H. Hart van Jezus. De plechtigheid zal besloten worden met een korte aanspraak, gezamenlijke aanroepingen en den zegen met het Allerheiligste. Vrijdag 8 Juni Feestdag van het H. Hart. Het feest der liefde van onzen grooten Koning I Dien dag, allen ter H. Mis en terH. Tafel! Naar Lof en Sermoen, met blijde herinnering aan de toe wijding onzer stad aan het H. Hart van Jesus En laat de vlaggen wapperen voor onzen Liefde- Koning

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2