PAROCHIEBLAD VAN IEPER ZON DAG 1 J U LI De Jubllé=aflaat Op Tuindag VIJFDE JAARGANG1934NUMMER 5 DE TUINKLOKKE DE TUINKLOKKE inzonderheid van Sint-fviaartens ADMINISTRATIE Tartchijol jaar» Cartonstraat, 6 Poatcheck 279.230 De Jubilé-aflaat kan nu overal, buiten Rome, tot en met Beloken Paschen 1933 (28 April) door de geloovi- gen verdiend worden. Dien buitengewonen vollen aflaat kan men winnen hetzij voor zich z-lf. hetzij voor de zielen van het vage vuur zoo dikwijls als men de volgende voorwaarden *ervU't" Biechten H. Communie 1. Een goede biecht spreken. Een gewone biecht is voldoende, met het inzicht den Jubelaflaat te winnen. 2. Waardig de H. Communie ontvangen. Kerkbezoeken 3. Twaalf k'rkbczoeken doen, hetzij op denzvlfden dag, hetzij op verscheidene dagen, in de kerken die op iedere parochie aangeduid zijn. Voor Sl-Maartens zes bezoeken in de S'-Maartenskerk en zes in de kerk der Paters Carmelieten; VoorSt-Pieter8: 12 bezoeken in deSt-Pieterskerk; Voor St-Jacobs: 12 bezoeken in de St-Jacobskerk Voor St-Niklaas: zes bezoeken in de St-Niklaaskerk, en zes bezoeken in de kerk der PatersCapucienen. In plaats van 12 zijn 8 kerkbezoeken voldoende, voor degenen die de bezoeken processiegewijs zullen doen. Gebeden 4. Bij ieder kerkbezoek de Volgende gebeden bidden tot de inzichten van Onzen H. Vader: a) Vóór het altaar van 't H. Sacrament, vijfmaal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader; daatbij nog één Onze Vader Wees Gegroet en Glorie zij den Vader tot bijzonder intentie van Z. H. den Paus. bVóór het kruisbeeld driemaal het Symbolum des Geloofs en eenmaal4 Wij aanbidden U, Christus, en en vilj loven U, omdat Gij door Uw heilig kruis de wereld verlost hebt. of een ander schietgebed van dien aard. c) Vóór het altaar of het beeld van O. L. V. zeven maal Wees Gegroet ter gedachtenis aan de Zeven Smar ten van Maria, en eenmaal: Heilige Moeder, wil in mijn hart de -wonden prenten van den Gekruisigde. of een soortgelijk gebed. d) Nog een maal het Symbolum vóór het altaar van het H. Sakrament. De biechtvaders hebben macht om sommige van deze voorwaarden te veranderen voor degenen die zouden be let zijn ze te vervullen zooals zij voorgeschreven zijn. leper's Tuindag, op 5 Aug. a. s., komt acht dagen na de plechtige inhuldiging van ons heropgebouwde Belfort door hunne Majesteiten den Koning en de Konin gin der Belgen. 29 Juli en 5 Augustus Het is van zelf sprekend dat de grootsche feesten welke, te dezer gelegenheid, op tcuw gezet worden", leper's Tuindag, dit jaar, heelemaal in de schaduw zullen stellen. Het kan niet anders. Dit inziende, heeft het Comiteit der Processie van Onze Lieve Vrouw van Tuine welke verleden jaar zoo schitterend slaagde en de geestdriftige bewondering van duizenden afdwong een wijze en passende beslis sing genomenaan de processie van Tuindag zal, dit jaar, eenstilen intiem karakter gegeven worden. Slechts het zuiver-godsdienstig gedeelte zal uitgaan. Uit het historisch gedeelte zal men de meest indruk wekkende groepen en rijke kleedijen te zien krijgen in den stoet van 29 Juli een historische stoet die belooft prachtig te zijn. Hoogmis en Processie Op Tuindag, 5 Augustus, wordt de Hoogmis in Sint- Maartens plechtig gecelebreerd om 9 u., door Z Exc. Mgr. Six, bisschop van Leopoldstad met uitvoering van de beroemde mis van Gounod, in liturgischen zin bewerkt en aangepast. Daarna, om 10 1/2 u., gaat onze beperkte Processie uiten wel langs de volgende straten: Boterstaat, de Stuersstr., Beluikstr., Elverdinghestr., Boesinghestr., Surmontstr.Cartonstr.LangeThouroutstr.Meenenstr. Gr. Markt, Hondstr., Bukkerstr., Pateelstr., Rijselstr., Neermaarkt en Leet. Toekomend Jaar Als 't God belieft, zal onze Tuindag-processie, toe komend jaar, tot haar volle recht en luister komen en wel 's namiddags, om 4 u. met al de pracht van haar kunstschatten, en de sierlijke ontplooiing van al haar groepen, zoowel historische als godsdienstige. Dan zal de beiaard spelen En dan zal leper opnieuw een luisterrijken dag bele ven, Onze Lieve Vr. van Tuine ter eere een dag ook van nering en volkstoeloop, onze dierbare stad ten batel

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 1