St=F>ieters Processie Uit onze Kerkregisters Ter eere van O. L. Vrouw van de Vesten Rrljsuitdee ling- Op Zondag 1 Juli, te 4 u.t zal St-Pietersprocessie langs de volgende straten Karen ommegang doen Rijselstraat, Tegelstr.Neerstr.Klaverstr.. Rijaelstr., Merghelynkstr., Hondstr., Bukkerstr., Grimmikstr., Rijselstraat. Ziehier de volgorde der groepen 1Het Muziek. 2. Groep St-Pieter: De apostelen op twee rijen, waartusschen gedregen wordt een vaartuig herinnerende aan St-Pieters«isschers- ambt en het borstbeeld van den Heilige, ala Paus voor gesteld (Dit beeld dagteekent uit de XVIII' eeuw). Daarna St-Pieterskerk van Rome, (het graf van den Heilige) en die ook een zinnebeeld is van de H. Kerk, op praalwagen, voortgetrokken door 25 kinderen, dragende wimpels van 25 volkeren. 3. Groep der H. Germana. 4. Groep der H. Godelieve. 5. Groep van O. L. Vrouw van Lourdes. 6. Negen Engelen, volgens de beroemde schilderijen van Fra Angelico, dragende negen reliquiën in onze kerk vereerd, en gevolgd door O. L. Vrouw van Smerten, dragende de H. Kruis-Reliquie. 7. De H. Hertebonden. 8. Bloemwerpertje8. 9. Het Hoogweerdige, omringd door de fakkeldragers en Eerw. Heeren Geestelijken. Na de processie, plechtig lof in de kerk, met gezang door de schoolkinderen. □oor het doopsel herboren 24 Mei. Christian Desmet, z. v. Charles en Rosa Massemin, Groote Markt; 28 Mei, Mare Peel, z. v. Joseph en Helena Vandewalle, Rijselstraat; 3 Juni, Marie Louise Piatevoet. d.v. Roger en JeanneGekiere, Biugaesteenweg3 Juni, Hubert Defever, z. v. Gaston en lVlargareta Tancré, Recolletenpoort10 Juni, Noël Dehaene, z. v. Joseph en Julia Maton, Hondstraat; 10 J uni, Antoine Dumortier, z. v. Joseph en Maria Cagnie, Boomgaardstraat; 18 Juni, Jeanine Craye d. v. Prosper en Odila Verschuere, Boterstraat. oor het huwelijk verbonden 9 Juni, Rog. Wolters en Ju'ienne Scrive, Blauwe Leliestr. In den heer ontslapen 29 Mei, Catherine Cousin (I846\ wed. v. Lievin Spilieboudt, Boesinghestraat. 7 Juni. Emile Hollebeke (1877), echlg. v. Maria Boudry, Kalfvaart. I 5 Juni, Maria Bruynsteen I 876 echtg. v. Alfons Backelandt, Cartonstraat. 14 Juni, Jos. Deschodt (1911), Wallestraat. 19 Juni, Marie Dehuyssere (1865), echt. v. Gustave Doolaeghe, Boesinghestraat. Pas geboren en gedoopt, werd Arlette Cardinael, dochtertj-» van Raym rnd en Yvonne Deloddere, op 22 Juni als een engeltje ten hemel opgenomen. Een plechtige Octaaf zal gevierd worden in de Sint- Niklaaskerk, tereere van O. L. Vrouw van de Vesten vereerd in het kapelleken «Nood zoekt Troost». De Octaaf begint op Maandag 2 Juli. Eiken morgen, te 7 u., wordt eene plechtige H. Mis opgedragen voor de leden van de Broederschap. lederen avond te 8 u., Rozenkrans, Sermoen en Lof. De sermoenen worden gepredikt door Eerw. Hater its, die verleden jaar de H. Missie gepredikt heeft in Sint- Niklaaskerk en wiens sermoenen zoo aandachtig gevolgd werden. Zondag 8 Juli. te 4 u., de processie waarna het Beeld van O. L. V. terug gedregen wordt naar heur kapelleken in St-Niklaasstraat. Voor de jongens St VlNCENTIUSCOLLECE, Bollingstraat. Donderdag 26 Juli, te 9 1/2 u., in de feestzaal van 't College, Bollingstraat. St Aloysiusschool, Hondstraat. Maandag 30 Juli, te 2 1/2 u., in de feestzaal van het Christen Volkshuis, St-Jacobsstraat. St MlCHIELSSCHOOL, Elverdingestraat. Dinsdag 31 Juli, te 2 1/2 u., in de feestzaal van het Christen Volkshuis, St-Jacobsstraat. Voor de meisjes In de H. FAMILIE, de Stuersstraat. Dinsdag 24 Juli, te 9 u., voor al de klassen van 't gesticht. De jongere leerlingen gaan nog ter school tot den 2 Augustus. Bij de Rousbrucge Damen, Maloulaan. Dinsdag 24 Juli, te 2 1/2 u., voor de bewaarklassen. IVoenslag 25 Juli, te 10 u., voor de middelbare en lagere afdeeling. Bij de Zusters Lamotte. Woensdag I Aug., te 2 u.t voor de hoogere klassen der Mariaschool, de Beroepschool en Huishoudklas inde feestzaal der Wenninckstraat. Donderdag 2 Aug., te2u., voorde lagere klassen der Mariaschool in de feestzaal der Wenninckstraat. Vrijdag 3 Aug., te 9u., voor de bewaarklassen der Mariaschool zaal van de St-Catharinastraat. Vrijdag 3 Aug., te 2 u.t voorde leerlingen der H. Harteschool (Capucienestr.) in't lokaal «Familiekring». Bij de Zusters van St. Jozef. Maandag 30 Juli, te 2 u., voorde bewaarklassen en l*,e en 2de studiejaar van de Meenensteenweg, Potijze en Kalfvaart in de zaal van de Meenensteenweg. Maandag 30 Juli, te 9 u., voor de andere lagere en vierde graadklassen der St-Jozefsschool in de zaal van de Meenensteenweg. In O. L. V. van TuiNE, Beluikstraat. Donderdag 2 Augustus, te 10 u., voor de bewaarklas sen en lagere school.

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2