PAROCHIEBLAD VAN IEPER 1934 NUMMER 6 ZONDAG 5 AUGUSTUS Processie van O- L. Vrouw Hemelvaart Ter eere van O. L. Vrouw van Tuine Op Zaterdag 4 Augustus, Openingsplechtigheid der Tuinfeesten in St-Maartenskerk's avonds kw. vóór 7 u., wordt het wonderbeeld van O. L. Vrouw van Tuine, patrones der stad leper overgebracht naar het ge pareerd rustaltaar van den Kruisbeuk. En daarna plechti^ Lof om 7 u. Op Zondag 5 Augustus, wordt de groote plech tigheid gevierd Binst de twee weken na Tuindag, wordt dagelijks in St-Maartens een Sol. Mis opgedragen om 7 u., en een plechtig Lof gezongen om 6 1/2 u., ter eere van O. L. Vrouw van Tuine. VIJFDE JAARGANG DE TUINKLOKKE DE TUINKLOKKE inzonderheid van Sint-Maartens ADMINISTRATIE verschijnt tienmaal jaar* 6, Cartonstraat Zooals ieder jaar Raat op 15 Oogst de Processie uit ter eere van O. L. Vrouw. Zij vertrekt uit St-Jacobskerk om 4 u. en volgt de volgende straten: St-Jacobsstraat. Paddepoelstraat, Hondstraat, Groote Markt. Korte Thouroutstraat, Kauwekijnstraat, Meenen- Straat, St-Jacobsstraat, terug naar de kerk. Een plechtig Lof besluit de processie. O. L. Vrouw is de bekroning van alle groepen. De Processie is gevormd uit heilige voorstellingen in betrek king met Maria's leven en eeretitels. 1. Turneis. 2. H. Kindscheid, Kindje Jezus. 3. Groep H. Anna. moeder van O. L. Vrouw. 4. Groep der Engelenkoren O L. Vrouw Koningin der Engelen. 5. Groep H. Jozef. Bruidegom van Maria O. L. Vrouw Koningin der Patriarken. 6. Groep van St-Jacobus. patroon der kerk O. L.. Vrouw Koningin der Apostelen. 7. Groep H. Apollonia, Maagd en Martelares O. L. Vrouw Koningin der Martelaren. 8. Groep H. Aloysius en H. Antonius O. L. Vrouw Koningin der Belijders. 9. Groep H. Theresia en H. Marg. Maria. O. L. Vrouw Koningin der Maagden. 10. Muziek. 11. Groep O L. Vrouw van Lourdes O. L. Vrouw Koningin zonder vlek ontvangen. 12. Groep der 15 mysteriën van den Rozenkrans O. L. Vrouw Koningin van den H. Rozenkr. 13. Groep H. Sakrament. Bloemen8trooisters. Wierookers. 14. Het Hoogwaardige omgeven door fakkeldragers en geestelijkheid. Doet uw best God doet de rest Het Wel dat men deelt, wordt verdubbeld in kracht; Het wee dat men deelt, is ter helft reeds verzacht. Om 9 u., Pontificale Hoogmis opgedragen in Sint- Maartenskerk, door Z. Hoogw. Excellentie Mgr. Six, Missie-bisschop van Leopoldstad. Een prachtstuk van de kerkelijke muziek: de melodieuse Sinte-Cecilia Mis van Charles Gounod in liturgischen zin bewerkt en aangepast zal uitgevoerd worden door het beroemd zangkoor van St-Maartens, met begeleiding van orgel en orkest. Om 10 1/2 u., gaat de vernieuwde Processie uit, ter eere van O. L. Vrouw van Tuine, langs de volgende straten: Boterstraat, de Stuersstraat, Beluikstraat, Elver- dingesiraat, Boesingestraat, Surmontstraat, Cartonstraat, Lange Thouroutstraat, Kauwekijnstraat, Meenenstraat, Groote Markt, Hondstraat, Bukkerstraat, Pateelstraat, Rijselstraat, Neermarkt en Leet. Op den doortocht zal de zegen met het Allerheiligste gegeven worden aan drie rustaltareningang der St-Michielsschool (Elver- dingestraat), einde Cartonstraat en portaal van Sint Pieterskerk. 's Namiddags, om 4 u., wordt een Pontificaal Lof gezongen, in St-Maartens door Z. Exc. Mgr. Six. Naar oude traditie zal leper's Tuindag in het teeken staan der vrome vereering von O. L. Vrouw van Tuine en op christelijke wijze gevierd worden. Voor onze christen bevolking zullen 't dagen zijn van zegen en genade.

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 1