T en toonstelling Uit onze Kerkregisters Ze drinken...» Vacantie»Patronaat Maand intent ie voor het Apostolaat des Gebeds Augustus: Voor de K'oosterorden en Congregaties die zich aan de opvoeding der jeugd wijden. Bijgevoegde Misste-intentieVoor den bloei der Mis sies onder de Boudhisten va i Birmanië en Siam. September: Opdat de geestelijkheid, met de zielezorg belast, steeds heiliger worde. Bijgevoegde Missie-int'ntievoor de bekeering van Boedhisten en Hindoeisten op het eiland Ceylon. □oor het doopsel herboren 8 Juli, Nel'y Migom, d. v. Albert en Augusta De Wilde, Minneplein; 12 Juli, Herman Allegaert, z. v. Omer en God'lieve Waerenborg, Rijselstraat; 15 Juli, Henri Noterdame, z. v. Omer en Yvonne Carrein. Paddevijverstraat; 15 Juli, Suzanne Priem, d. v. Marcel en Magdalena Bostyn, Korte Meerschstraat22 Juli, Yvette Bondue, d. v. André en Adrienne Schoonheere, Pilckemstraat 27 Juli, Jacques Demoor z v. Pitrre en Martha Logghe, Boterstr. Door het huwelijk verbonden 7 Juli, Georges Demets (Houthem) en Jeanne Ver Eist, Lange Meerschstraat; 1 I Juli, Valère Berghman en Louise Patlyn, KorteThouroutstraat1 6 Juli, Maurice Baralto en Yvonne Dezeure, Boesingestraat 26 Juli, Jerome Malfait, w' en Irma Collet, wed. v. Henri Cou ture, Kaai-Oost. In den heer ontslapen I Juli, Georges Castel (1874), Korte Thoroutstraat; 22 Juli, Marie Bouckenaere (1854*, wed. v. Cyr. Van der Schueren, Kaaistraat23 Juli, Herman Spilleboudt, (1872) echt. Alexia Delahaye, Slachthuisstraat. Op 12 Juli werd als een engeltje ten hemel opgeno men Maurice Pyck (26 Dec. 1933), zoontje v. Georges en Maria Vanroose, Slachthuisstraat. Dwaze menschen vinden altijd reden om te drinken. Ze drinken als 'tkoud isom zich te verwarmen; a's 't warm isom zich te vrrfrisschen bij slaperigheidom wakker te blijven; bij slapeloosheidom in te dutten in tegenspoedom het verdriet te smoren; bij goeden uitslagom 't succes te besproeien; bij doop en huwelijkomdat men blij is bij sterfgeval of begrafenisomdat men droevig is; als men iemand weerzietom eens te klinken; als men iemand vaarwel zegtnog eens cm te klinken als men honger heeftom eetlust te krijgen aan tafelom goed te verteren, enz. enz. 't Gebeurt allemaal «op uwe gezondheid», maar de uitkomst is dikwijls: ziekte, oneer, armoedeen erger. In «de H. Familie» (de Stuersstraat), zal een deel van de handwerken der leerlingen (lagere en middelbare school; ten toon gesteld worden van af Zaterdag 4 tot Dinsdag 7 Augustus. De ingang is kosteloos. Eens te meer zullen de bezoekers en bezoeksters kunnen besta- tigen op welke voortreffelijke manier de leerlingen der H. Familie geoefend worden voor wat aangaat het ver vaardigen van nuttige en tevens sierlijke linnen en con fectiewerken. «In de Mariaschool» (van de Zusters Lamotte) wordt een tentoonstelling ingericht der handwerken van hun leerlingen, groote en kleine. Ongetwijfeld, zal zij veel bijval genieten. Ingang vrij van Maandag 6 tot Zondag 12 Augustus telkens van 9 tot II u. en van 2 tot 6 u. in de feestzaal van de Wenninckstraat. Het verlof staat aan de deur... Leve de vacantie, de vrijheid, het speljube len onze schoolkinderen «Boeken toe en boeken weg! Lustig weer naar buiten, Door het veld, langs haag en heg, Waar de vogels fluiten»,.. «Vacantie, lastige tijd!» klagen de moeders, die haar handen vol werk hebben. «En gevaarlijk daar bij. Wat gedaan met onze kinderen, binst die lange va cantie? Waar en met wie gaan ze spelen?» Daarom zullen vele ouders die schoolgaande meisjes hebben, met geestdrift het Vacantie-Patronaat begroeten dat we nu, voor den eersten keer, zullen aan 't werk zien. Dank zij het Vacantie-Patronaat zullen de ouders grootendeels ontlast zijn, gedurende het groot verlof, van zorgen kommer over hun meisjes van 7 jaar tot 14 jaar. En de kinderen zelf zullen genieten van deftig en gezond vermaak. onder beste bewaking. Het Vacantie-Patroraat staat onder hooger toezicht van de Parochiale Geestelijkheid. Het wordt in handen genomen door een aantal offervaardige Juffrouwen. Dagelijks zullen zij de meisjes, vanaf 9 u. 's morgens tot ongeveer 7 uur 's avonds, naar een groot en goed inge richt speelterrein leidenwaar de kinderen zullen vinden vtij spel in Gods vrije natuur, gezond naar lichaam en ziel. Het Vacantie-Patronaat begint op Dinsdag 7 Aug. en blijft open tot Zaterdag 8 September. De kinderen worden dan ook uitgenoodigd de H. Mis bij te wonen, elk in zijne parochiekerk, om 7 I /2 u. Van harte wenschen wij heil en zegen toe aan het heerlijk initiatief van de Juffrouwen die, in het teeken der Katholieke Actie, hun offervaardigheid ten dienste stellen van ouders en kinderen

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2