PAROCHIEBLAD VAN IEPER 1934 ZONDAG 14 OCTOBER Kruisbeeld en Rozenkrans Verjaardag Missiezondag VIJFDE JAARGANG NUMMER 8 DE TUINKLOKKE DE TUINKLOKKE inzonderheid van Sint-Maartens ADMINISTRATIE ▼erachijnt tienmaal jaar* 6, Cartonatraat. 6 Een meisje ging sterven. Op 'n schitterend bal had ze triomf op triomf gevierd, doch tevens de Iciem der ziekte gehaald, waaraan ze nu langzaam wegkwijnde. Iedereen wist het. De moeder, de arme moeder zelve, die gedeeld had in de triomfen van haar kind, was er van onderricht. De zieke alléén bedroog zich zelve. Zij wilde hopen en de waarheid wildeze niet erkennen. Ze wilde niet sterven, al voelde ze reeds de koude hand van den dood Eensdaavs echter kwam iets over haar, als daalden de schaduwen van den dcod over haar neder. Ze begreep, ze voelde, dat alle hoop vervlogen was. Ze voelde dat ze sterven ging... Sterven I Bij deze gedachten heft ze haar handen op, zoo wit en doorschijnend, beschouwt ze aandachtig, laat ze moedeloos zinken en roept uit: «Ach ziet eens mijn handen 1 De moeder was spoedig bij haar. Maar gelukkig was ook 'n priester tegenwoordig, ook 'n liefdezuster. Ziet 1 ach ziet die handen riep de arme zieke nit, ze zijn ledig, ledig'k Heb niets voor God gedaan en nu moetik sterven...sterven Iets als wanhoop lag in haar stem en nog meer in de oogen der arme zieke. Een vrome ingeving volgend, die uit den Hemel kwam, nam de priester 'n kruisbeeld en een rozenkrans. Beide legde hij in de ledige, bevende handen. Ze begrijpt. En weldra komt de hoop weer in 't arme, stervende hart. De handen zijn niet meer ledig. Ze kan, om 'n nutte loos, ijdel, misschien 'n zondig leven weer goed te maken, de verdiensten van Jezus' Kruisdood en de voorbede van Jezus' lieve Moeder, die toch ook haar Moeder is, nederleggen vóór Gods rechterstoel. Kruis en Rozenkrans brengt ze aan haar lippen en kust ze innig. Voor 't laatst gaf de priester haar de H. Absolutie. Eenige oogenblikken later ging ze tot God. Haar blikken waren hoopvol op 't Kruisbeeld en den Rozenkrans gevestigd. Op 14 October is het vijf jaar geleden dat Z. Exc. Monseigneur Lamiroy de bisschopswijding ontving in de Kathedraal van Brugge. Dit eerste «lustrum» van zijn Pontificaat herdenken wij met vrome dankbaarheid jegens God, den Gever van alle goed, en met eerbiedige genegenheid voor onzen Hoogwaardigen Kerkvoogd. Telken jare, op 15 October, wordt in iedere Mis speciaal voor hem gebeden O God, Herder en Bestuurder van alle geloovigen, zie genadig neder op uwen dienaar Henricus, dien Gij als Herder over uwe Kerk oan Brugge hebt willen aan stellen geef hem. smeeken wij, met woord en voorbeeld hun nuttig te zijn aan wier hoofd hij staat, opdat hij samen met de hem toevertrouwde kudde ten eeuwigen leven gerake. Bij den aanvang van zijn Pontificaat hield Pius XI, in de Vaticaansche Basiliek, op Pinksteren 1922, een buitengewoon sermoen, waarin Zijn Heiligheid den ver maarden oproep deed Alleman Missionaris l Algemeene Missiedag En na het verschijnen der aangrijpende Missie-ency cliek Rerum Ecclesiae »(26 Febr. 1926) kon niemand het nog betwijfelen alle geloovigen die hun plicht ver- staan moeten zich interesseeren aan de verspreiding van ons christen-katholiek geloof onder de heidenen. De katholieke wereld door werd een algemeene Missiedag ingericht, die vastgesteld is op den voorlaat- sten Zondag van Octobermaand een dag van gebed en van propaganda voor de «Voortplanting des Geloofs Op dien dag wordt van eenieder een milde aalmoes verwacht. De Missies hebben 't zoo noodig. Zorgwekkende toestand Mgr. Salotti, Voorzitter der congregatie van de Pro paganda, heeft een dringenden oproep tot de geheele wereld gericht opdat .dit jaar, 21 October, de mis siedag bijzonder goed zou gevierd worden. Zeer zorg'

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 1