S. O. s. Over aflaten Bedevaart en Confrérie van den H. Rozenkrans Jubelfeest wekkend immers is de regelmatige achteruitgang van de missie- inkomsten In 1929: 66 millioen italiaaneche lire; In 193062 millioen In 193 I 52 millioen In 1932 45 millioen ln 1933: 38 millioen.., Du3 indien er in-1934 wederom een achteruitgang is van enkele millioenen, dan zou in die vijl jaar de geldinza meling voor meer dan de helft verminderd zijn Crisis... Oadertusschen is er menige Missie waar men geene nieuwe posten slichten kan, zelfs waar men catechisten moet afdanken Rome vraagt dus dat van i u af alle mis sievrienden den Missiedag ijverig zouden voorbereiden en eene algemeene beweging lot vrijgevigheid uitlokken. Spaarweek voor de Missies Van Zondag 14 tot Zondag 21 October, is 't de groote spaarweek voor de Missies! Een spaarweek?... Ja, een week waaronder, in elk christen gezin, alle nuttelooze uitgaven worden verme den, iets uitgespaard wordt op versnaperingen, op drank en tabak of kleedij, hier of daar een offertje gebracht wordt, om op 21 October een mildere almoes te kunnen geven voor de Missies. Aldus wordt onze gifte verrijkt met het goud van ons offer en de warmte van onze liefdel Op Allerzielen dragen de priesters driemaal het H. Misoffer op, en kunnen de geloovigep menigvuldige aflaten winnen voor de zirltjes van 't vagevuur vanaf Allerheiligen middag tot Allerzielen avond, een vollen aflaat bij ieder kerkbezoek, gelijk op Portioncula, on der de gewone voorwaarden van Biecht en H. Communie. Bijieder kerkbezoek moet men 6 Vaderonzen, 6 Wees gegroeten en 6 maal Glorie zij den Vader... bidden tot de inzichten van Z. H. den Paus. De leden der strijdende Kerk moesten daarvan eens proflteeren om de zielen der lijdende Kerk te helpen en te verlossen Het moest stroppen op die dagen, van menscheu die de kerk uit en in gaan. G'hebt dikwijls hooren zeggen of in kerkboek gele zen dat een volle aflaat, bij deze of gene gelegenheid, te verdienen is c onder de gewone voorwaarden van Biecht en H. Communie. Een beetje uitleg daarover. Voorwaarde van Biecht 1. De biecht mag geschiedenhetzij binnen de acht dagen vóór den dag die gesteld is, om den aflaat te verdienen, hetzij binnen de acht dagen die er op volgen. 2. Aan de biecht-voorwaarde wordt voldaan, om ge lijk welke aflaten te verdienen, (uitgenomen de Jubel- aflaat) door de geloovigen die gewoon zijn ten ware zij wettig belet zouden zijn ofwel tweemaal in de maand te biechten, ofwel dagelijks of ten minste vijfmaal per week ter H. Tafel te naderen; daardoor zelf zijn die geloovigen in orde met de voorwaarde van de Biecht. Voorwaarde van H. Communie De H. Communie mag geschieden hetzij daags vóór den dag die gesteld is om den aflaat te verdienen, hetzij binnen de acht dagen die erop volgen. Op Zondag 14 October, te 4 u. gaat de zegenrijke Bedevaart uit van den H. Rozenkrans en doet volgenden omgang met het Allerheiligste St-Jacobstr., Paddepoelstr., Wenninckstr.Rijsselstr., Groote Markt, Korte Thouroutstr.Kauwekijnstr., Mee- nen- en St-Jacobstr. De Bedevaart besluit met een solemneel Lof waar voor al de motetten speciaal zijn gecomponeerd door meester H. Moerman en zullen uitgevoerd worden door het zangkooi van St-Jacobs. 't Broederschap van den H. Rozenkrans bestaat in St-Jacobskerk sedert 1803. Het werd er geslicht door den Prior der Predikheeren of Dominikanen, die te dien tijde leper verlieten en de sinds honderden jaren be staande Confrérie naar St Jacobs overbrachten samen met het kostbaar beeld van O. L. Vrouw van den Ro zenkrans dat in St-Jacobskerk prijkt, en meer dan vier honderd jaar oud is. Wij nemen deze gelegenheid te baat om de geloovi gen aan te zetten hun naam in het Broederschap van den H. Rozenkrans op te geven, om deel te kunnen hebben aan de groote voorrechten en gunsten aan de leden toe gestaan. Vijftig jaar is 't geleden dat Z. E. Moeder Theresia, der Zusters van Maria (Lamotte) haar kloosterlijke be loften uitsprak. En dat gouden Jubileum zal plechtig herdacht en gevierd worden. Geboortig van Passchendaele, waar zij de twintig eerste jaren van haar leven overbracht, ontving zij daar hare laatste voorbereidende leiding tot het kloosterleven, van een leperling: Eerw. Heer Dekeerle, pastor der parochie. Door hem werd zij, die later Moeder Theresia worden zou.naar't klooster der Mariaschooi geleid, in de Rijselstraat. Hier werd zij met open armen ontvangen den 26 September var. 't jaar 1882 en twee jaar later werd zij er geprofest, 21 October 1883. De naaiklas van de Mariaschooi is steeds bloeiend geweest en ver en na befaamd: Die bloei en die faam zijn ten groote deele het werk van Moeder Theresia, die, 35 jaar lang, zoowel te leper tot aan den oorlog, als te Préaux-8ur-Darnetal (Seine Inférieure) onder het bal lingschap, uitstekende naaister en meesteres was. Na de terugkomst in België, bij het afsterven van Z.E. Moeder Stanislas, werd zij tot MoederOverste gekozen op 13 Januari 1921, en telken male herkozen tot op den dag van heden. Maandag, den 22" dezer, zal in St-Pieterskerk, te 9 uur, eene plechtige mis met Te Deum gezongen wor den en de oud-leerlingen der school, zoo talrijk in stad, met vrienden en kennissen, zullen er aan houden die plechtigheid bij te wonen. Aan de vrome Jubilarisse wenschen wij nog vele en gelukkige jaren toe: voor 't welzijn van haar klooster en van de honderden volkskinderen aan haar zorgen toevertrouwd.

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2