PAROCHIEBLAD VAN IEPER ZESDE JAARGANG 1935 NUMMER 1 ZONDAG 3 FEBRUARI Devotie tot den Paus Bijgeloof DE TU1NKL0KKE De Tuinkiokke verschijnt Inzonderheid van Sint-Maartens Administratie Janseniusstraat, 5 Ons volk is Pausgezind. Van ouds reeds, onver zwakt; en dat is gebleven neen, nog versterkt. Versterkt werd de toewijding aan den Paus op bij zondere wijze door de zoo groote weldaden die we ontvingen van den Paus Leo XI11, de onsterfelijke heraut van«Rerum No varum Pius X, de heilige Paus der veelvuldige en dage- kjksche Communie Benedictus XV, de Offeraar van den vrede En de thans glorierijk regeerende en ongemeen bedrijvige Paus Pius XI. Pontificaat van Pius XI. Op 12 Februari 1922, werd hij plechtig tot Paus gekroond te Rome. Sindsdien heeft hij, onder Gods zegen, de H.Kerk met kracht en ijver bestuurd, tot verwezenlijking van zijn stoutmoedige leuze: «Alles herstellen in Christus». Hij is de groote Paus die het christelijk geloof be hoedde tegen alle dwalingen; het grootsche Missiewerk steunde en onmetelijk uitbreidde; durvende richting gaf ten overstaan van de moderne vraagstukken van het christelijk leven; de Katholieke Actie organiseerde en aanvuurde; voor den vrede onder de volkeren ijverde met al de kracht en het prestige van zijn geestelijk gezag. Onze devotie Waarom wij devotie moeten hebben tot den Paus echte toewijding aan Z.H.den Paus? 1).VooraI omdat Hij Christus plaatsvervanger is op aarde. Met reden mocht de H. Cyprianus getuigen: «niemand kan God hebben tot Vader, indien hij de Kerk niet heeft tot Moeder En vandaar onze plicht van eerbiedige gehoorzaam heid en liefde jegens onzen zoete Christus op aarde 2). Omdat de Paus zulk een zwaar-wegenden last te dragen heeft Denkt eens namillioeinen zielen zijn aan zijn waak zaamheid toevertrouwdaan, bisschoppen en priesters moet hij raad en richting geven. Naar hem den Opper herder, zijn al de oogen gericht, bij hem komen alle nooden om hulp, tot hem komen alle moeilijkheden om 'n afdoende oplossing. Voor den Paus zullen we bidden om licht en sterk te van hierboven. 3) Omdat hij zoo heftig wordt aangevallen door de vijanden van de Kerk. (Wüj zullen dan den Paus verdedigen, voor zijn hoog ste leergezag en. wijs bestuur opkomen, overal waar het past. En wat er ook gebeure, trouw blijven aan de Kerk van Rome, wetende dat «de poorten of machten der hel haar niet zullen overweldigen Te Deum. In onze kerken, op Zondag 10 Februari, na de Hocgmis, wordt een plechtig Te Deum gezongen naar aanleiding van den dertienden verjaardag der kroning van Z. H. Paus Pius XI. In dat heerlijk dank-en smeekgebed zullen wij in sluiten al onze gevoelens van kinderlijke dankbaar heid, toewijding en vereering, jegens onzen H. Vader den Paus van Rome. De laatste weken zijn er in leper en omstreken weer heel wat gemoederen in beroering gebracht door een zoogenaamde ketting-brief, «chaine de prières De ontvanger van zoo 'n brief moet dezen drie keer overschrijven en aan drie verschillende personen door sturen. Doet hij dat, dan zal hem «binnen de 48 uren een onverwacht geluk te beurt vallen». Doet hij het niet, dan wordt hij voorzeker ongelukkig... Aldus dat interessante schrijven. Wij willen onze lezers en lezeressen er even met nadruk op wijzen, dat deze kettingbrieven een vorm zijn van het zuiverste bijgeloof. Zij kunnen slechts uitgaan van een bijgeloovig domme ziel, of van perso nen die onzen H. Godsdienst bespottelijk willen maken. Katholieke menschen moesten zich dan ook scha men aan dergelijke, dwaasheid mee te doen. Wie zulke prullen ontvangt, verscheure ze zonder de minsté aarzelingen werke niet mede Om het kwaad van het bijgeloof verder te laten voortwoekeren.

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 1