Goudkorreltjes leder kind 'n Gewetensonderzoek Moeder Gedurige Aanbidding te leper Uit het werk van Cykiel Vekschaeve. Stil is het werk der goedheid, en vrede is haar vrucht. Wie geven kan en wegschenken, die bezit wat hij geefthouden is geen bezitten, maar in bezit ge nomen worden. Elk lichaam, elk gelaat vooral, wordt op den duur het geschiedenisboek van zijn eigen leven. De demmen zijn der stede grootst gevaar. Hoe lager graad, hoe iiever men beveelt. Een zonderling wordt men langs den weg der gebre ken, een persoonlijkheid langs dien der gaven. Uitvoering van idealen is steeds een lijdensgeschiedenis. Niet het leven, maar de dood is 't die ons God doet bereiken het sterven en de versterving. In nacht en eenzaamheid wordt gemaakt wat de dag met al zijn zonneblikken bewondert. Het gebed dankt voor de vreugde, en leidt naar de vreugde. In de hoogste vreugde worden wij weer kinderen, en treden, neen... dansen den hemel in. Wordt een ziele heel en vol woestijn, dan breekt er, bruisend, de Oceaan God binnen. \1 leefde men ook eeuwen, een oogenblik beslist over de eeuwigheid. ,,'t Is goed in t eigen hert te kijken, Des avonds voor het slapen gaan, Of ik, van dageraad tot avond, Geen enkel hert heb zeer gedaan. Of ik geen oogen heb doen schreien, Geen weemoed over een wezen lei. Of ik aan liefdelooze menschen, Eén woordeken van liefde zei". Alice Nahon. Moeder, 't Mooiste woord van alle menschentalen. Moeder, 'n Woord vól poëzie, vól licht en warmte. Moeder, 't Zegt liefde, 't zegt lijden, maar ook vreug de, 't zegt offer, 't zegt alles wat er edel en mooi en goed is onder de menschen. Nog 'n moeder hebben is voor 'n mensch 'n grooten troost, 'n genot, iets wat met geep goud te betalen is. 'n Moeder kan van een kind alles maken, met Gods genade. 't Is niet voor niets, dat eet) dqr; vorige Bausen 'k meen dat'Pius X z.g. was een keer deze woorden, sprak: "Geef me veel bravechristqae, moeders ,ea< 'k bekeer de wereld,,. Onlangs was het «Moederdag» te Rome. Een hon derdtal «Italiaansche moeders» die door Mussolini in een bijzondere audiëntie werden ontvangen, gin gen naar het Vaticaan, naar Paus Pius XI. Na allen tot den handkus te hebben toegelaten, hield de H. Vader een ontroerende toespraak over de verhevenheid van het moederschap. «Ieder kind is een zegen, want het is een nieuwe menschenziel, die toevertrouwd wordt aan uwe moe derlijke zorgen. God geeft u een bewijs van zijn bijzondere liefde, door u een kind toe te vertrouwen, om het te bewaken en op te voeden. Voor iedere ziel heeft de Verlosser zijn b'oed en zijn leven gegeven. Leert hieruit de waarde kennen van ieder kind, maar ook, welke buitengewone hemelsche belooningen God heeft bereid voor haar, aan wie hij de zielen heeft toe vertrouwd». Iedere kerk of kapel in het Bisdom Brugge,heeft haren dag waarop het Allerheiligste Sacrament wordt uitgesteld. Zoo komt men tot een Gedurige aanbidding jaar in jaar uit. Voor de stad leper zijn 't de volgende dagen: t Maart bij de Zwarte Zusters. 14 April bij de Arme Klaren. 16 April in St Jans Godshuis (Ste Godcliqve). 21 Maart bij de Zusters van Liefde van den H. Jozef (Mcenensteenweg) 31 Mei in de kerk der EE. PP. Capucienen. Daags na H Drievuldigheidszondag bij de Zus ters der Goddelijke Voorzienigheid. 4 Juni in St-Nlaaskerk. Op den feestdag van het H.Hart in het H. Hart Gesticht. 29 Juni in St-Pieterskerk. 2 Juli in 't Nazareth-Gesticht. i 10 Juli in St-Vincentiuscollege. 21 Juli bij de Zusters Lamotte. 2: Juli in St-Jacobskerk. 13 Augustus in O.L. Vrouw"Hospitaal. 21 Augustus in St-Maartenskerk. 28 Augustus bij de Rousbrugge-Damen. 6 September in Belle-Godshuis. 20 September in het Jongensweezenhuis. In October, 's zondags na den 15 October in de kerk der EE PP. C?irmelieten. 8 November bij de Zusters der H. Familie.

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 2