Onze lepersche Missionarissen Credens 't Is 'n geboren [eperlinge die thans aan 't hoofd staat van een der meest sympathieke en kranige Missie-Congregaties Z. E. Moeder Marie-Augustin in de wereld Jw Marg. Werbrouck, Algemeen Overste der Congregatie der Kanun- nikessen-Zendelingen van St Augustinus, te Heverlee-Leuven. -Gods wegen zijn wonderbaar. Schuchtere zielen die ver van de koortsachtige be drijvigheid der wereld, er alleen aan dachten zich te ver volmaken in den dienst Gods, wordendoor den Heer al- metcensals het licht van onder de korenmaat gehaald en op den kandelaar geplaatst, naar 't woord van't Magni ficat Hij heeft de nederigen verheven Eerste Kloosterjaren. Geboren te leper den 18 October 1879 uit een innig vrome familie, kon Juffrouw Marg. Werbrouck aan de 6tem die haar naar den vreemde riep niet wederstaan, en op 11 November 1901 deed ze, onder leiding vande eerbiedwaardige Stichteres der Congregatie, zeer Eerw. Moeder Louise, die vroeger behoorde tot het zoo ver dienstelijke Gesticht der Rousbrugge-Damen, haar in trede in het klooster van het Kindje Jezus te Mula- gamudu iBritisch Indië) alwaar ze op 4 Mei 1904 hare heilige geloften aflegde. Reeds op 1 September 1909 werd zij er tot over ste aangesteldonder haar beleid werd de stichting op Kaap Comorin begonnen. Vertrouwensambten. Als reisgezellin van zeer Eerw. Moeder Stichteres verliet ze Indië in 1918, bezocht de Missiën op de Phi- lippijnsche Eilanden, en de Antillen, en keerde in 1919 naar België terug, alwaar zij met het ambt van no vice-meesteres werd belast. De snelie uitbreiding die de jeugdige Congregatie nam, was reden van de aanstelling van eene algemeene Sekretaresse: daartoe werd in April 1924 Eerw. Dame Marie-Augustin aangewezen.. Eindelijk zou het eerste algemten Kapittel der jonge Congregatie geopend wor den in 1927. Tot opvolgster van zeer Eerw. Moeder Stichteres die alsdan op haar lijdensbed gekluisterd lag, werd Eerw. Moeder Marie-Augustin verkozen. Algemeen Óversté. Wat zeer Eerw. Moeder Stichteres reeds in 1908 Van uit Roeselare over haar schreefZe zal een be voegde Overste zijn, in den hoogsten graad bedreven in allerlei zaken, beslagen om te besturen en om te organiseeren werd door het Kapittel bekrachtigd. En de tijd heeft beiden in het gelijk gesteld. Sommen wij de stichtingen op sinds 1927 1). In Indië, eene. 4). In Congo: zeven. 2). Op de Philippijnennegen, waaronder eene le- prozerij op het eiland Cebu. jV Op de Antillen drie. 5) In China: drie 6). In Belgie: eene. Te samen 24 stichtingen. Waar vindt men eene Congregatie welke zulke levenskracht ten toon spreidt De roepingen groeien aan op wondere wijzehet zoo ruime klooster te Heverlee wordt weldra te klein, hoewel er jaarlijks een heele schaar jonge krach ten naar de missiën worden gezondende Congrega tie is immers eeri uitsluitend missiecongregatie. Ontegensprekelijk is hier de vinger Gods duide lijk te merken. Zeer Eerw. Moeder Marie-Augustin ondernam in Mei 1930, ten einde met hare kinderen en hun werk in nauw contact te blijven, de omreis in Congoin 1931 in China, de Philippijnen en Indië in 1933 in de Antillen en de Vereenigde Staten. Sedert April 1934 is ze terug in het Moederklooster der Jacht-Heverlee, alwaar zij midden harer geestelijke dochters, postulanten, novicen en jong geprofesten. den vurigen missiegeest, door woord en voorbeeld, weet te voeden en de belangen der Congregatie te behartigen. Moge, onder haar wijs bestuur, de Congregatie steeds groeien en bloeien, om het goddelijkste aller werken hier op aarde de verlossing der heidensche zielen verder door te drijven, tot meerdere eer en glorie van God! Een nieuwe gothische Credens, geteekend door onzen Ieperschen bouwkundige Heer J. Coomans en uitgevoerd door den Gentschen kunstenaar De Beule, werd onlangs geplaatst in het priesterkoor der Sacra- kapel van onze St-Maartens Kathedraal. De tafel voor de misbenoodigheden, in blauw in- landsch steen met gebeiteld kapiteel, draagt eenq ingemetselde Kast met marmer banken en dubbel eiken deur die versierd is met hengsels in kunstig smeedwerk. Op de steenen Voet van dit Kunstgewrocht prijkt het gebeiteld schild in polychromie van den milden. Weldoener Heer Georges Tack, Voorzitter van den Kerkraad. Ja, daar zijn blijde dagen nog in't leven,» zoo zingt Gezelle, en hij bedoelt met die dagen de com- muniedagen. Al ortze dagen kunnen blij zijn, als wij maar iede- ren dag te Communie gaan.

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 3