PAROCHIEBLAD VAN IEPER ZESDE JAARGANG 1935 NUMMER 5 ZONDAG 16 JUNI Eere-Communicanten Dierbare Ouders Eerste Communie DE TUINKLOKKE De Tuinklokke Inzonderheid van Sint-Maartens Administratie ▼erechijnt tienmaal 'a jaar® Janseniusstraat, 5 Er wordt feest gevierd, in menig huisgezin, op Zon dag 16 Juni- 't is immers «plechtige Communie», en plechtige vernieuwing der Doopbeloften, in de vier parochiekerken van leper. Indrukwekkende ceremonie, die prente slaat in 's menschen leven. Hier volgt de volledige lijst van St-Maartens' Eere- Communicanten, in orde van de a b c. Bij toeval zijn er dit jaar. juist evenveel jongens als meisjes: het- gten zelden of nooit gebeurt... Onze jongens 1. Baecke Robert, Veemarkt. 2. Berghman Oscar, Boterstraat. 3 Blanckaert Roger, Slachthuisstraat. 4. Boullelegier And ré, Paddevijverstraat. 5. Cocle Jan, Boterstraat. 6. Decleer Oscar, Elverdinghestraat. 7. Drroo Roger, Veurnesteenwcg. 8. Desmet Roger, Groote Markt. 9. De-vos Leopold, Kaaistraat. to. Didier Raymond, Kaaistraat. tl. Doolaeghe Gustaaf, Hondstraat. 12. Duinont Albert, Pennestraat. 13. Gnrrain Daniel, Korte Meerschstraat. 14. Gryson Germain, Dixmude steenweg 15. Hryt Maurice, Noordlaan. 16. Kestcloot Hector, Paddevijverstraat 17. Kestelevn Pieter, Dixmudestraat. 18. Licgeois Julien. Boesinghestraat. 19. Maerten Paul, Kickenmarkt. 20. Pype Jozef, Oude Vcurncstraat. 21. Six Louis, Paddevyverstraat. 22. "liteca Julien, Dixmude steenweg. 23. Vandecasteele Omer, Dehaernestraat. 24. V'ildermeersch Joseph, Noordlaan. Onze meisjes 1. Barbez Simone, Veurnesteenweg. 2. Beens Madeleine, Paddevijverstraat. 3. Berghman Marguerite, Boterstraat. 4. Bonduelle Alice, Rijselstraat. 5. Bruneel Jeannette, Pennestraat. 6. Christiaens Thérèse, Noordlaan. 7. Debuigne Juliana, Noordlaan. 8. Dcconinck Denise, Lange Thouroutstraat. 9, Deprost Georgette, Groote Markt. 10. Deswartc Pauline, Oude Konijnstraat. 11. Devcrs Siinone, Brugsche steenweg. 12. Durkam Katie, Rijselstraat. 13. Gillioen Cécile, Korte Thouroutstraat. 14. Jansscns Jenny, Dixmudestraat. 15. Mascman Bertha, Groote Markt. 16. Mion Maria, Kleine Pennestraat. 17. Rappe let Andrea, Dixmude steenweg. 18. Sedeyn Marguerite, Pilckemstraat. 19. Talpe Cécile, Deken Debrouwerstraat. 20. Vanelenbroucke Marguerite, Pennestraat. 21. Vandevoorde Liliane, Boterstraat. 22. Vanncste Julienne, O. I.. Vrouwstraat. 23. Van Ryckcghcm M-"l h., Boesinghestraat. 24. Wc-rrebrouck Thérèse, Dixmudestraat. Uwe priesters hebben hun best gedaan om uwe kinders voor te bereiden tot den schoonsten dag hun ner jeugd. Ongetwijfeld zullen die kinders U, op den dag hunner plechtige H. Communie, hun dankbaarheid en liefde betuigen met vurig voor U te bidden. Wilt nu meewerken, beste ouders, om uwe kinders deugdzaam te bewaren. Zendt ze minstens alle maande naar de algfemeene H. Communie. Zendt ze, zoo gij zelf er niet kunt voor zorgen, 's Zondags naar de Patronage, waar ze veilig hunne avonden zullen over brengen en reine vreugde genieten. Op H. Sacramentsdag, 20 Juni, gaan een aantal kindertjes hun eerste H. Communie mogen deen. O wat verlangen zij, weken en weken lang, naar dat ander Kindje Jezus dat nederdalen zal in hun hartjes O wacht niet langer meer, Kom in ons hartje, Heer. En Jezus ook verlangt naar hen, en spreekt tot hun onschuldige kinderziel een hemelsche taal welke wij, groote menschen, misschien niet meer verstaan...

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 1