Uit onze Kerkregisters Gebedsleven. Want eiken morgen, eer zij naar de fabriek trok, ging zij naar de H. Mis en te Communie. En 's middags vóór het eten, wipte zij de kerk binnen, en zat daar op haar knieën lijk een engel, voor het tabernakel. En eiken avond zat zij een uur vol te praten tegen Onzen Lieven Heer, gelijk een kind. En overdag, onder haar werk, op de fabriek, peins de zij voort aan Onzen Lieven Heer en praatte met Hem, stil en zoetekens. Als zij met iets anders bezig was, dan was zij nog bezig met Onzen Lieven Heer, en voor Hem. Margriet, fabrieksmeisje. In kennis... Toen ze negentien jaar oud was, had ze onder haar verlof kennis gekregen met den jongen Patrick, die juist van den soldatendienst afkwam. Patrick was katholiek, maar ging naar kerk noch kruis meer, en vloekte gelijk een bandhond. Margriet gaf hem zijn zaligheid, en ging hem terug op den rechten weg brengen. En Patrick was volg zaam, ging weer naar de Mis en naar den Communie bank, en liet vloeken en leelijken praat na. En Patrick moest 's Zondags bij Margriet te huis komen thee drinken. En vader en moeder waren inge nomen met den jongen. En met Margriet en haar zuster Bella mocht hij uitrijden, met den tram en wan deler. gaan. Maar Patrick meende nog wat anders. En na twee jaar vriendschap vroeg hij, of zij niet met hem wilde trouwen. Toen geraakte het af: «Patrick, zei ze, ik heb u opnieuw christelijk willen maken; maar trouwen, dat doe ik niet. Naar 'f klooster. Want andere gedachten had zij in haar hoofd. Ze wilde altijd God toebehooren en zou zóó gaarne met Hem alleen zijn, haar leven lang. En toen zij drie en twintig jaar oud was, ging ze naar 't klooster te London, bij de arme Klarissen. Liet haar blond krulhaar afknippen, deed een wollen onderkleed aan, een pij van grof bruin laken, oen linnen sluier over het hoofd. In armoe voor heel haar leven. De eerste weken had zij wel last om geen guiten streken uit te halen, in dat streng klooster. Maar dan ging de zottigheid over, en bleef zij de lust en 't ple zier van al de zusters. En mocht uit bedelen gaan, om den mageren kost te halen voor de anderen. Ziek en blijmoedig. 't Duurde niet lang. Rijp was zij voor den hemeL Nog geen twee jaar leefde zij in 't klooster, toen zij bloed opgaf. Erg. Zij had tering. De zusters lieten haar voeren naar een sanatorium buiten. Daar lag zij, in een hooge, luchtige kamer. Maar de hoest deed haar tenger lichaam kraken, dag en nacht, maanden lang. Dat het sneed door de lange gangen. Altijd bleef ze geduldig liggen en lijden, vrien delijk blij, blijmoedig lachend. «Onze Lieve Heer is altijd bij mij, zei ze. 't Is precies of Hij met me speelt.» Toen zij bediend was, bleef ze daar zoo schoon en lustig liggen: Lacht gij tegen de engelen, zuster vroeg haar de verpleegster. Misschienzei ze. «Ik wil Jezus zienfluisterde zij stillekens. Als de pijn haar mager lichaam schokt, komt er maar één woord uitJezus Den 24 November 1925 tegen den morgen krijgt zij de gewijde kaars in de hand. Zucht dan heel zacht. En is bij Onzen Lieven Heer. Ze was vijf-en-twintig jaar oud. Hef heilig fabrieksmeisje Op 't kerkhof bij London, bij de andere Klarissen, werd zij begraven, onder een houten kruisken. Maar twee jaar daarna overgebracht naar het kerkhof van Edinburg, haar geboortestad. Onder een marmeren kruis, waar een wit kruis over ligt. En uit gansch het land komen de menschen naar dat graf. Zieken genezen daar, krijgen daar wat zij vragen. Te Rome wordt haar leven nu onderzocht. En binnenkort misschien zal zij heetende gelukzalige Margriet Sinclair Het heilig fabrieksmeisje. Dat nu vijf-en-dertig jaar oud zou geweest zijn, als zij was blijven leven op de wereld. In plaats van in den hemel. TH. VAN TICHELEN. Door het doopsel herboren 3 Nov., Beatrys Schmidt, d. v. Fernand en Rosa Tamboryn, De Haernestraat. Door het huwelijk verbonden 19 Oct., Rodolf Ververeken en Simone Dumoulin, Dixmudestr.9 Nov., Arthur Verleure en Julia Cnoc- kaert, Boomgaardstr.9 Nov-, Henri Philippart (Cuin- chy, Pas-de-Calais) en Marg. Verleure, Dixmudesteenw. In den Heer ontslapen 21 Oct., Henri Geldhof-Boussemaere (t866 Korte Meerschstraat21 Oct., Mathilde Provoost-Dedryver {1863), Kalfvaart; 27 Oct., Louise Donck-Cardinael, (1852), Oude Houtmarktstraat; 1 Nov., Leontine La- lous-Decleire (1869), Rijselstraat2 Nov., Emile Bou- chaert-Bugenne (1875), Veemarkt; 4 Nov., Amand Vermeersch 1882 Rijselstraat.

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 3