L,icht m is=ke ers Toename Dankbetuiging Uit onze Kerkregisters Op 2 Februari, vóór de Hoogmis, zal de plechtig heid der keerswijding met luister gevierd worden. En we noodigen dringend onze parochianen uit, er deel aan te nemen. Dat is 1Zooveel mogelijk de gebeden volgen van die wijr ding in uw Mis sale. 2. Een gewijde keers komen ontvangen uit de handen van den Celebrant 3. Dat brandend licht zinnebeeld van Christus en. het goddelijk leven van Christus in ons dra gen in processie, en ook in handen houden, binst de Hoogmis, aan 't Evangelie en de Opheffing. Thuis wordt de lichtmis-kaars eerbiedig bewaard Zij wordt ontsteken vooral in geval van onweder en in stervensnood. «Die ze godvruchtig en verstan dig gebruikt, zegt Guido Gezelle wordt de allerkrachtigste gebeden en benedictiën deelachtig, die van de H Kerke daarover gesproken zijn». Het verheugt ons te mogen bestatigen dat het getal heilige Communiën alhier uitgedeeld gedurig aangroeit. Al is 't ook geweten dat statistieken een zekere «interpretatie» noodig hebben, willen we met cijfers aantoonen dat het peil van het Eucharistisch leven' in leper, thans hooger staat dan vroeger. Verleden jaar werd het hoogtepunt bereikt met 483 duizend HH. Communiën Deze stijging is ten andere sedert een tiental jaren voortdurend. Om er een juist gedacht van te geven,, detlen wij hier, sedert 1926, het jaarlijksch aantal Heilige Communiën mede voor de vier Parochies sa men, kloosters en kapellen inbegrepen: 1926 345 duizend 1927 364 1928 378 1929 393 1930 410 '93' 426 '932 439 '933 454 '934 47' '935 483 Zonder eenigen twijfel mogen wij deze stijgende getallen verstaan als een steeds toenemende verdie ping van godsdienstig leven, en wij moeten er God om bedanken Ons christen volk beseft, hoe langer hoe meer, dat de H. Eucharistie ons zieleleven moet hooger opvoeren. De H. Teresia van het Kind Jesus zegt het zoo schoon: 't Is niet om in een gouden Ciborie ingesloten te blijven dat God iederen dag uit den Hemel nederdaalt, maar om een anderen Hemel te vindenden Hemel onzer ziel waarin Hij met wel behagen vertoeft Dit schoone woord van de H. Kleine Teresia geven wij ter overweging aan al onze parochianen. Het weze voor hen een lichtstraal om den weg te wijzen naar H. Mis en Communie. Het heeft mij diep getroffen zooveele blijken van genegenheid en christelijke deelneming te mogen ont vangen, bij het afsterven van mijn teergeliefde moeder Mevrouw J. Vermaut-Van Avermaete geboren te Kortrijk den 20 April 1851, en al daar godvruchtig overleden op 16 Januari 1936. Hoe ouder men wordt, hoe meer men houdt van zijn moeder. En 't is zoo waar hetgeen een vriend mij gisteren schreefIndien Onze Lieve Heer U de onschatbare weldaad geschonken heeft uw door brave en minzame moeder zoo lang te mogen bewaren, die weldaad zelf verdubbelt nu de bitterheid van uw smart... .Voortaan zal moeder u - zoo zeer ontbre ken en door niemand kunnen vervangen worden. In elk geval hebben wij de zekerheid dat er voor een leven als het hare slechts één uitkomst is, de Hemel; en dat wij geen getrouwer voorspraak hebben bij den Heer dan deze van onze moeder Niet zonder ontroering stuur ik mijn hartelijkea dank aan al de personen die zoo vriendelijk waren den indrukwekkenden Nadienst, gecelebreerd op Woens dag 22 Januari in St Maartenskerk, bij te wonen. Mijn blijvende erkentelijkheid weze verzekerd aan al wie mijn diepbetreurde moeder indachtig is in zijn gebeden. J. Vermaut, pastoor-deken. Door het doopsel herboren 15 Dec., Jacques Dehaene, z. v. Oscar en Clotilde Guyot, Paddevijverstraat22 DecCamille Gillioen, z v. Alfons £n Maria Rotsaert, Boomgaardstraat; 23 Dec., Marie-Thérèse Donche, d. v. Michel en Marie Demoor, Korte Thouroutstraat31 Dec Louis Andries, z. v. Arthur en Alice Portier, Dixmudestraat12 Jan,, Lucienne Bonduwe, d. v. André en Adrienne Schoon- heere, Pilckemstraat12 Jan., Etienne Hollebeke, z. v. Florimond en Madeleine Debrouwer, Pennestraat14 Jan., Daniel Blanckaert, z. v. Marcel en Angèle De- craemer, Slachthuisstraat19 Jan., Coleta Cocle, d. v. Maurice en Maria Nevejans, Boterstraat. Door het huwelijk verbonden 4 Jan Maurice Descamps en Yvonne Maselis St Jans straat 22 Jan., Albert Salomé en Angèle Cleenewerck, Cartonstraat. In den Heer ontslapen 20 Dec., Emile Vermeersch-Opsomer (1856), Brug- gesteenweg; 21 Dec., André Van Campen (1915), Bruggesteenweg22 Dec., Sidonie Roose<-de Graeve (1862), Veemarkt; 26 Dec., Laura Dupont (1870), Mondstraat; 31 Dec., Arsène Cocle-Derolé (1865), Kalfvaart; 9 Jan., 1936, Elodie Devos-Saesen (1868), Surmontstraat17 Jan., Felicie Lalous (1849), Korte Meerschstraat.

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 2