Onze Iepersche Missionarissen Rond het Jubelfeest der Rousbrugge - Dames Avo ndfeest Binnen kort zal een van onze edelmoedige Ieper sche zendelingen haar geboorteland verlaten om heerlijk zielewerk te gaan verrichten in de verre Missie van Engelsch Indië. Ge kent haar voorzeker: Mejuffer Elisabeth Desquiens in 't klooster, Dame Marie - Stella En die naam Stella herinnert aan het ouderlijk huis, de door iedereen gekende Sterre Vanden peere- boomplaats), waar zij haar jeugd heeft doorgebracht. In 't klooster getreden der Kanunnikcssen-zendelingen van den H. Augustinus, op 8 September 1933, zal Dame Marie-Stella haar H. Kloostergeloften uitspreken in de kapel van 't noviciaat, te Hcverlee-Leuven, den 12 Maart 1936, om te vertrek ken naar Engtlsch-Indië den 23 April a. s. Daar zal zij werkzaam zijn in hetzelfde missiegebied waar haar jongste zuster, Mejuffer Alice Desquiens, Dame Marie- Xavcrius, haar op 10 No vember 1932 is voorgegaan. Deze verblijft nu te Thope, Trivandrum Het kan niet anders of we moeten, in ons christen ge moed, bewondering voelen voor Mijnheer en Mevrouw Desquiens - Misplon, die hun twee teergeliefde dochters, hun eenige kindeTen bereidwillig en edelmoedig aan Onzen Lieven Heer afstonden, voor het harde en heilig missiewerk Vóór hartr heenreis komt Dame Marie-Stella naar leper. Zij zal afscheid nemen van haar zoo vurig be minde vader en moeder afscheid ook van haar vele vrienden en kennissen. Op Zondag 15 Maart, wordt «en gelegenheidstoespraak gehouden in S'-Maa-ta-skerk ■en doet zij zelf een omhaling pnder al de HH. Missen, En dan op Dinsdag 17 Maart, te 7 1/2 u. wordt haar een prachtig avondfeest aangeboden, in de Stadsschouwburg, door de Iepersche afdeeling van de V K B J. (Vrou welijke Katholieke Burgersjeugd waarvan zij een ieve- rig lid was. Een aantal vlijtige meisjes van de H. Familie en de Rousbrugge-Damen zullen ook optreden. Dit afscheidsfeest, overtalrijk bijgewoond, zal voor Dame Marie-Stella en haar goede ouders een bewijs zijn van de sympathie, de warme genegenheid, welke •de Iepersche bevolking hun toedragen. Reeds kondigde de Tuinklokke de 700e ver jaring aan van de roemrijke abdij der Rousbrugge- Dames. Thans vernemen wij dat E. P. Maur. De Meu- lemcester, archivaris, die reeds een groot aantal studies schreef over abdijen en kloosters in Vlaande ren ter gelegenheid van dit zevende eeuwfeest, een nieuwe geschiedenis uitgeeft van het onderwijsgesticht der Rousbrugge-Dames. En het feestcomiteit heeft hem uitgenoodigd een paa*- voordrachten met lichtbeelden te houden over het interessante onderwerp in zijn boek behandeld. Ondanks het te loor gaan van het archief en de kunstschatten van het klooster tijdens den oorlog, is E. P. De Meulemeester er in geslaagd een niet on aanzienlijke verzameling te vergaren van gravures, plannen, zegels, portretten en zoo meer, die op het lichtdoek het lange vt rieden der jubelvierende abdij zullen doen heropleven. De drie eeuwen te Rousbrugge overgebracht en gesloten met de verjaging der Zusters door de beeld- stormers, de 350 jaar te leper aan 't onderwijs onzer jeugd gewijd, de tragische oorlogsperiode met het be langrijk apostolaat der Dames in de schoolkoloniën in Frankrijk, zullen aan ons volk een kijk geven op het vcrdienstvolle leven van een onzer aloude in stellingen. Niet alleen de familiën der leerlingen worden vrien delijk tot die voordrachten uitgenoodigd, maar ook allen die belang stellen in de ontwikkeling van kunst en onderwijs in onze streek, en over 't algemeen in de veelbewogen lokale geschiedenis van leper. De eerste dier Conferentiën, in het Vlaamsch, zal gegeven worden op Dinsdag 24 Maartde tweede in 't Fransch, op Donderdag 26 Maart, telkens te 7 1/2 u. in de feestzaal van St Maartenskring, Lange Meersch- straat. De toegang is kosteloos. Telken jare, op half-vasten (Zondag 22 Maart a. s.) wordt een luisterrijk avondfeest ingericht door onze jongelingen van St-Maartenspatronaat, Lange Meersch- straat, 7. Zij bereiden zich thans met onverdroten ijver voor, om iets keurigs op te voeren: blijspel en kluchtliederen zullen ongetwijfeld iedereen voldoen. Het avondfeest begint te 6 u. en eindigt om 9 u.. Alle vrienden en weldoeners van ons uitstekend jeugdwerk zijn welkom, op voorwaarde dat zij van eene uitnoodigingskaart voorzien zijn. Zich te bevragen bij den Bestuurder, E. H. Deco- ninck, Wallestraat i, die ook met innige dankbaarheid elke bijdrage zal ontvangen. Het voordoen leert zooveel! Want, zoo de ouden zongen, dit ziet men eiken dag zoo piepen oo'k de jongen 1

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 3