Goddelijke Diensten April. Zondag 5, Palmzondag. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordthngen. Te 7 u. alg. Communie voor den H. Harttbond der mannen en jongelingen. Te 9 u. plechtige Palmwijding in St Niklaaskerk. Tc 91/2 u. de indrukwekkende Palmprocessie, langs ie Stuerssir, Boterstraat en Leet: de bewoners gelieven hun huizen te bevlaggen. Te 10 u. plechtige Hoog mis in St Maartens. 's Namiddags te 3 1/2 u., Vespers en Lof, met Passie-sermoen door E. H. De Busschere, iestuurder van de H. Familie. Aar. de Derde-Ordelingen zal de Gen. Absolutie mei voller, aflaat gegeven worden, op al de dagen der Goe de Week, van Palmzondag tot Paschen inbegrepen Woensdag 8, alscok op Paaschavond (11 April), en daags vóór Beloken Paschen (18 April biechtgele genheid van af 4 u. en heel den avond. Witte Donderdag 9. Te 7 u. Hoogmis met alg. H. Communie: men communiceere, bij voorkeur rar. de nutting der H. Mis. Te 3 u., in St Maartenskoor, ceremonie der voet- wassching aan 13 arme lieden. Te 8 u., plechtige avonddienst met meditatie, 't is onze liefdewake bij den Goddelijken Zaligmaker. St Niklaaskerk blijft open den ganschen nacht. Goede Vrijdag 10. Vanaf 6 u. wordt de aan bidding van Witten-Donderdag voortgezet. Te 7 u. het morgen-Officie. Te 3 u„ gezamenlijke oefe ning van den H. Kruisweg. Paaschavond of Goede Zaterdag 11. De prachtige Morgendienst begint te 61/2 u. en de feestmis wordt gecelebreerd om 8 u.. Na de Conse cratie ?a! de H. Communie uitgedeeld worden. 's Noers eindigt de Vasten en vleeschderving. Zondag 12, Hoogdag van Paschen. Te 7 u. alg. Communi* voor de Congreganistcn. Te 10 u. plech tige Hoogmis met orkest en uitvoering van het overv heerlijk «Alleluiavan Haendel. Te 3 Vs u. sol. Vespers en pl. Lof, waaronder feestpredicatie over «de Verrijzenis des Heeren Daarna, Congregatie. Maandag 13, tweede Paaschdag. Te 9 11 Hoogmis. Te 61/2 u. sol Vespers en Lof. Dinsdag 14 Gedurige aanbidding in de kapel der Arme Claren. Donderdag 16. Gedurige aanbidding in de kapel van St-Jans Godshuis S'e Godelieve Zondag 19, Beloken Paschen. Te 7 u. alg. Communie voor de schoolkinderen. Zaterdag 25, S i n t-M a r c u s d a g. Te 7'/g u. Kruisprocessie uit St Maartens naar St Pieters, al waar de sol. Mis gezongen wordt om; 8 u. Zondag 26. tweede Zondag na Paschen. Onder de H. Mis van 6 en 7 u., alg. Communie voor den H. Hartebond der christen vrouwen en jonge dochters. Kw. vóór 4 u., Congregatie. Woensdag 29. Plechtigheid van den H.Joseph, Sol. Mis te 7 u. f offerblok Donderdag 30. Te 61/2 u-j opening der Mei maanden oefening van het «Heilig Uur» in St Maartens. Mei. Vrij dag 1. Te 7 u. Sol, Mis ter eere van het H. Hart, 's Avonds te 6 1/2 u. pl. Lof en Kruisweg. Ons kalender Schoone dagen te wege voor ons christen volk van leper: 1. Zondag 7 Juni, Eere-Communie in de vier parochiekerken en pl. vernieuwing der doopgeloften. 2. Donderdag 11 Juni, H. Sacramentsdag: eerste Communie van onze lieve kleinen. 3. Zondag 14 Juni, H. Sacramentsprocessie. 4. Donderdag 18 Juni, Bloemenhulde. 5. Vrijdag 19 Juni, feestdag van het H. Hart van Jesus. Maandintentie voor het Apostolaat des Gebeds April. Alg. Intentie: opdat de Internati onale Tentoonstelling der Katholieke pers te Rome, veel goeds moge stichten. Miss ie- intentie tot vollediger opbloei der lief dadigheidswerken in de Katholieke Missies. Zielmissen 's Zondags In St-Maartens te 11 1/2 m- 5 April, v. Mevr. we Victor-Behaeghel. 12 April, v. dh. André Tant. 19 April, v. dh. Jules Decrock. 26 April, te 8 1/2 u. v. dh. Camiel Larnou-Messiaea. In Sl-Pieters te X1/2 u. 5 April, gez. Mis v. Ernestine Dethoor, w« Bultiaux. 12 April, gez. Mis v. Louise Louf, w« Nestor Glissoux. 13 April, Tweede Paaschdag) te 9 u. gez. Mis v. de familie van Cyrille Soubry. 19 April, gez. Mis v. Louise Benoot, hsvr. Jules Van Raes. 26 April, gez. Mis v. Henri Bailleul en zoon. 3 Mei, te 8 1/2 u- Sez- M's v- Auguste Lemay. Te 10 u., Mis v. Isidore Masshelevn en huisvrouw. In St-Jacobs 5 April, te 7 1/2 u. v. Marie Delva, hsvr. C. Donck, Te 8 Vt u. v. Chs Temperman, echtg' Heughebaert. Paschen, 12 April, te 71/2 u. H. Mis van wege- de Kajotters, waaronder zij hun Paschen houden Te 8 V* u. v. Pelagie Rondelez, hsvr. Henri Victoor. 2 e Paaschdag, te 9 u., jaarmis v. Robert Rondelez, echtg' v. M-Louise Knockaert. 19 'April, te 8 1/2 u. v. Justin Speybrouck. 2Ó April, te 8 1/2 u, v. Petrus Bruneel, zijne huis vrouwen en dochter Louise. In St-Nicolaas 12 April, Paschen: te 8 u. v. vr. Anne-Marie Ver- schoore, echtgG v. Alfons Dejaeghere. Te 9 u. v. Georges Cornette, Statieplaats. 13 April, 2e Paaschdag, te 7 u. v. Sylvie Jonck- heere, echtge v. dh. Arthur Rouselle (Statiestr.) Te 8 u. v. Mevr. Louis Deduytschaever, de Stuersstr. Te 9 u. v. Hr en Vr. Debreuck-Lenoir, Dickebuschst'. 19 April, te 9 u. v. dh. Jerome Depuydt en overledene familie Dickebuschsteenw. 26 April, te 8 u. v. dh. Aug. David, (Poperingest) Te 9u. v. Mevr. Laura Van Gheluwe. we v.M' Jules Den Exter. de Stuerstraat Drukk. Boekb. Boudry-Temperman, leper TeL 247

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 4