L)e processie van Tuindag Uit onze Kerkregisters Naar 't Vacantieplein Processie van O. L. Vrouw Hemelvaart VI««ncl intentie «leper Tuin» zal gevierd worden, naar oude traditie, met de vereering en verheerlijking van O. L. Vrouw van T u i n e, de glorieuse patrones der stad leper. Zooveel als 't mogelijk is wanneer de Processie 's morgens plaats heeft, zuilen de historische groepen uitgaan in hun prachtklccdij en onze rijke kunstschatten te voorschijn komen. De Processie vertrekt uit St Maartens te 10 u., en gaat langs de voigende straten Boterstraat, de Stucrstraat, Bcluikstr,, Elverdingestr., Boesinghcstr., Surnionstr., Cartonstr., Lange Thourout str, Kauwekijnstr., Mecnenstr., Groote Markt, Hond- str., Bukkerstr., Pateelstr., Rijselstr.. Ncermarkt en Leet. Op dei. doortocht der processie zal de zegen met het Allerheiligste gegeven worden aan drie rustaltaren: ingang der St-Michielsschool Elverdingestraat einde Canonstraat en portaal van St Pieterskerk. Op Zaterdag i Aug., openingsplechtigheid der Tuinfeesten, in St-Maartenskerk 's avonds, kwart over 6u., wordt het wonderbeeld van O. L. Vrouw van Tui ne, Patrones der stad leper, overgebracht naar het ver sierd rustaltaar van den kruisbeuk. En daarna plech tig Lof, te 6 i/o u. Binst de twee weken na Tuindag wordt dagelijks een sol. Miste 7 u. gecelebreerd, O.L. Vrouw van Tuine ter eerc, van wege de verschillende wij ken der parochie, voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van die huisgezinnen. Eiken avond te 61/2 u-i plechtig Lof ter eere van O. L. Vrouw van Tuine. Voor onze christen bevolking zullen 't dagen zijn van zegen en genade. Door het doopsel herboren. 15 Juni, Mireille Dequecker, d. v. Gerard en Maria Benouwt, Dixmudestraat5 Juli, Wilfried Titeca, z. v. Leon en Suzanne Desramault, Vanden Peereboom- plaats; 12 Juli, Huguette Coffyn, d. v. Fernand en Le- onie Clarysse, Pennestr. 12 Juli, Arlette Vanbesien, d. v. Marcel en Bertha Doolaeghe, Kalfvaart; 12 Juli, Pierre Dumortier, z. v. Joseph en Marie-Josephine Cag- nic, Bo'-mgaardstraat. Door het huwelijk verbonden 16 Juni, Aug. Bonte en Denyse Verbeke, Vanden Peercboomplaats27 Juni, Gaston Josson Isegem en Albertine Dedulle, Elverdingestr.; 2 Juli, Jules Ge'dhof wedr Moorslede) en Mathilde Slembrouck, wede, Rij selstr,; 9 Juli, Firmin Vereecke en Yvonne Corde- leeuw, Lange Thouroutstr. 15 Juli, Emile Dclahaye en Josée Verbrugge, Groote Markt. In den Heer ontslapen. 12 Juni, Louise Priem-Drolez (1881 Kalfvaart; 15 Juni, Godelieve Maes (1927,) Lange Thouroutstr.: 22 Juni, Irma Baert-Gillioen 1867 Janseniusstr. 7 Juli, Achille Louwyck-Kestelyn (18741, Lange Meersch- straat. Als we spreken van 'tVacantieplein gaan de oogjes en hartjes open van 'n vier honderd brave meisjes... Het Vacantieplein beteekent Weg van dc eentoonige straat naar buiten, in open veld! Weg uit de enge keuken... in Gods licht en Gods zonnel Weg van de besloten stad... naarhet frissche groene speel plein) Opnieuw zullen zij optrekken, blij en levenslustig van Dinsdag 4 Aug. lot 4 Septembernaar het heerlijk buitenverblijf van Weled. Heer en Mevrouw Merghelvnck, Zonnebekesteenweg. Daar vinden zij gezondheid en ontspanning, licht en lucht en vermaak, onder de zorgzame leiding van offervaardige Juffrouwen, die zich edelmoedig ten dien ste stellen van al die lieve kinderen Is er wel dén werk dat zooveel sympathie geniet,, bij onze bevolking, als het Vacantiepatronaat Aar alle begoede lieden durven wij vragen dat zij ons 2ouden steunen met een milde bijdrage. Namens het Vacantiepatronaat Juffr. Lernould, Boesingcstraat, 6, Postch. Nr 698.93. Aar. St-Jacobsparochie komt de eer toe de Pro cessie van 15 Augustus in te richten. Dit jaar zal zij een nieuwen weg volgen, en dit om zooveel mogelijk aan de parochianen de gelegenheid te verschaffen de* zegen van het Allerheiligste te ontvangen bij dien plechtigen doortocht. Te 4u. -trekt de Processie door de St Jacobstraat, Mecner.straat, Kauwekijn- en Lange Thouroutstr., Bas- culestr. en French'aan, Bo'lingstraat, Aalmoezenier - en St-Jacobstraat. Dc groep van het Allerheiligste Sacrament, die zeker een der schoonste moet zijn, wordt dit jaar hcele- maal vernieuwd. Ook zal de gelukzalige Margaretha van leper, wier beeld achteraan in het groot vensterraam van St Jacobs- kerk te zien is, in de processie uitgebeeld worden. Toekomend jaar zal het juist 700 jaar geleden zijn dat Margaretha van leper alhier een zaligen dood stierf: het is met het vooruitzicht op het vormen van een prachtigen groep, haar ter cere, dat dit jaar hiermee begonntn wordt. voor het Apostolaat des Gebeds AugustusAlg. Intentie: opdat men de kin deren de christelijke deugden tijdig zou aanleeren. Missie- intentie: opdat de verderfelijke leer stelsels en zeden, uit het Westen ingevoerd, de in landers niet tot ergernis strekken.

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 2