INIeuw kunst-werk in St«Maartens Onze lepersche Missionarissen Bedevaart Vergif Onlangs werden tusschen de pilasters der Koor afsluiting paneelen in gesmeed ijzer aangebracht. In hun midden prijken in 't koper de wapenschilden der 18 Bisschoppen van leper en 't wapenschild van 't Bis dom. Die paneelen dragen langs onder een koperen opschrift, aanduidend den naam van den Bisschop, 't jaar zijner wijding en 't jaar van zijn afsterven of van zijn vertrek uit leper. Eindelijk werden twee hekkens geplaatst bij 't hoogaltaar. Afbeelding van een' der paneelen in gesmeed ijzer't is het zevende van de reeks en draagt het ■wapenschild van den beroemden Cornelius Jansenius, bisschop van leper 1636-1638. Het zal wel onnoodig zijn dit werk te prijzen. Etnieder die het zag is er mee ingenomen. Wij denker, dat weinigen het ijzer kunnen doen leven en trillen als de kunstsmid Isidoor Blancquaert. Daar zit -zwier en lenigheid in. Ziet hoe die bladeren, en ranken gemodeleerd zijn, hoe de schaduwen erin spelen, hoe het ijzer, dit weerbarstig materiaal, zich gedwee geleend heeft tot de cischen van den vakman. Beziet die wapenschilden, hoe fijn en heraldisch juist zij zijn afgewerkt. Beziet eindelijk die twee stijlvolle hek kens waar de kunstenaar al zijn technische vaardigheid heeft ontplooid om aan onze kerk een kunststuk te meer te geven. De Congreganisten van leper gaan in Beevaart naar Dadizeele een gezegend Mariaoord op Maandag 14 September, te 8 '/j u. De autobus zal gereed staan op de Groote Markt, rechtover de Rechtbank. Al wie wil meegaan, late zich inschrijven bij een der Raadsleden van de Congregatie. Ouden moet men eeren, jongen moet men leeren, wijzen moet men vragen, dwazen stil verdragen Met eerbiedige genegenheid begroeten wij vandaag den jongsten onzer lepersche Missionarissen: E. P. Louis Pien geboren te Dendermonde 1 Febr. 1911; ingetreden in de Congregatie der Mis sionarissen van Afrika Witte Paters in Sept. 1931 priester gewijd te Heverlee - Leuven op 29 Juni 1936. Als 't God belieft, zal E. Pater Pien, op 23 Oct. a. s. naar de Missie van Ruanda Belgisch Congo) vertrekken. Te zijner eer en ten voordeele van zijn uitgestrekte Missie wordt een alscheidsfeest op touw gezet door een flinke groep studenten van St-Vincentiuscollege. Het feest belooft prachtig te zijn tooneel en muziek en het gaat door, op Woensdag 16 September, te 7 u„ in de groote zaal van 't College Bollingstraat Er zijn kaarten te bekomen aan 4 en 2fr; familie- kaarten aan 10 en 5 fr. Aan volk zal het niet ontbreken, want alwie een blijk van trouwe genegenheid wil geven aan den edelmoedigen zendeling, aan zijn duurbare broeders en zusters, aan zijn achtbare en geliefde ouders den Heer hoofdgriffier en Mevr. Pien-Verrue Elverdin- gestraat zal er aan houden op den feestavond van lf> September aanwezig te zijn. Den volgenden Zondag, 20em September, is 't «Mis siedag voor E. Pater Pien, in St Niklaas, zijn paro chiekerk. Hij zal er prediken onder al de HH. Missen. Velen zullen naar den jongen priester-missionaris gaan, luisteren, voor hem bidden, zijn werk steunen met een milde aalmoes. Wij wenscher. U, Eerwaarde Pater Pien, goed heil en een vruchtbaar apostolaat 1 Ge gaat bij den Apotheker, met een briefke ge- teekend door den Dokter. Voor uw rhumatism. Voor 't flerecin. Om te smouten. De Apotheker zal op uw fleschje een papierke plakken, met 'nen doodskop erop, en «Vergif! Uitwendig gebruik». En ge zult u wel zwichten ervan te drinkende gezondheid van uw lichaam zou er onder lijden; misschien zoudt gij er van sterven. En uw ziel? Moogt ge die vergiftigen? Uw ver stand, is dat niet meer waard dan uw maag En uw hart, uw wil, uw gemoed, is dat niet meer waard dan uw lichaam En toch gij vergiftigt uw verstand, uw hart en gemoed, door de slechte lezing. Men moest op de slechte boeken en dagbladen, een vreeselijk doodshoofd drukken. En in bloedroode of in pekzwarte woorden: «Vergif! Uitwendig gebruik»!

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 3