Qoddelijke Diensten April Zondag 18. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie voor de schoolkinderen. Zondag 25. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie v. den H. Hartebond der christene vrouwen en j. doch ters. Naai aanleiding van St-Marcusdag 25 April wordt te 9 ty» u., de Litanie van alle Heiligen gezongen en de Kruisprocessie gehouden binnen de kerk. Te* lou., Sol. Mis der Kruisdagen. Kw. vóór 4U., ver gadering der Congregatie. Dinsdag 27. Te 10 u., Sol. Huwelijksmis voor dh. Gerard Van Gheluwe Brielen en Jw Antoinette Berten, Veurnesteenweg. Mei. Zaterdag 1. Opening van de Meimaand. Aan het altaar van O. L. Vrouw van Tuine. Zondag 2. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie v. den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Maandag 3, Dinsdag 4, Woensdag 5, zijn de Kruisdagen -> ingesteld om Gods zegen te beko men inzondetheid voor de vruchten der aarde. Telkens vertrekt de Kruisprocessie te 7 1/2 u- uit de hoofdkerk en de sol. Kruismis wordt gecelebreerd, om 8 u., den Maandag in St-Jr.cobs, den Dinsdag in St-Niklaas, den Woensdag in Sl-Maartens. Dinsdag 4. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Donderdag 6, Ons Heet Hemelvaartdag. Al de Goddelijke Diensten gelijk 's Zondags. Gen. Absolu tie met vollen aflaat voor de Derde-Ordelingen. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie voor de leden van St-Maartenskring. Onder de Hoogmis, te lou., plechtige herdenking van de Wereldbrieven Rerum- Novarum cn Quadragesimo anno». Te 4 u. stipt vertrekt uit St-Maartens de Bedevaart der Congreganistcn naar de kapel van O. L. Vrouw van Thuyne, te Brielen-Watermeulendaar zal een aanspraak gehouden worden. Op V rij dag 7 begint de jaarlijksche Novene ter eere van God den H. Geest. Het «Veni Creator» wordt luidop gelezen vóór iedere H. Mis en de Se quentie «Veni Sancte Spiritus» gezongen onder het Lof. Die Novene is verrijkt met bijzondere aflaten. Vrijdag 7. Te 7 u., H. Mis met alg. Communie ter eere van het H. Hart van Jesus. 's Avonds te 61/1U.. plechtig Lof en Sol. Kruisweg. Zondag 9. Te 7 u., H.Mis en alg. Communie voor de Ccngreganieten Dinsdag 10 en Woensdag 11, wordt Onze Lieve Hter thuis gedragen naar de zieken en kranken der parochie Dinsdag binnen stad en Woensdag buiten stad. Zaterdag 15. Vigilie of vooravond van Sinxen: gebeden vasten en vleeschderving. Te 61/2u-, plech tige wijding der Doopvont en te 7 u., sol. Mis. Zondag 16, Hoogdag van Sinxen. Volle aflaat te verdienen op de gewone voorwaarden, mits een parochiale kerk te bezoeken en de beloften van ,het H. Doopsel te vernieuwen. Deze beloften zullen van op den predikstoel onder al de H.H. Missen voorgelezen worden. Gen. Absolutie met Vollen Aflaat voor de Derde-Ordelingen. Onder de H.Mis van 7 u., alg. Communie voor de schoolkinderen. Onder de plechtige Hoogmis, te lou., zal uit de driestemmige Mis van C. Franck uit gevoerd wordenhet Gloria, Sanctus en Agnus Dei. Tc 4 u., Sol. Vespers en Lof waaronder Sermoen. Maandag 17, tweede Sinxendag. Te 9 u., Hoogmis. Tc 6 u. Sol. Vespers en Lof. Woensdag 19, alsook Vrijdag 21 en Zater dag 22, zijn Quatertemperdagengeboden vasten en vleeschderving. Manndintentie VOOR HET APOSTOLAAT DES GEBEDS April.Alg. intentie: voor de katholieken die onder andersdenkenden verstrooid wonen. Missie-intentie opdat de act.e der godde- loozen in de Missies ontdekt cn ti'dig bestreden worde. Mei. Alg. intentie: T rouwe aanroeping van de Onbevlekte Koningin van den vrede. Missie-intentie voor de streken die nog door geen missionarissen bezocht zijn. Zielmissen 'sZondajfs In Sl-Manrtrns 18 April, te 11 t/ju. v. dh. Georgen Pauwels-Van Raes. 25 April, te 8 1/2 u-, v. dh. Raymond Coftyn. Te 11 i/j u., v. dh. en Mevr. Bruno Soete. 2 Mei, te 11 1/2 u., v. dh. Alfons Delvoye. 9 Mei, te 8 i/» u-> v- Jufvr. Marguerite Dcsramault. Te 11 i/ï u., v. dh. Frangois Denys. l/i Sl-I'irtrrs Ie S 1 n} u. 18 April, zielmis v. Hortensia Pattyn, w» Durnez. 25 April, gez.mis v. Henri Bailleul en zoon. Te lou., v. Leon Rakelboom. 2 Mei, gez. mis v.- Auguste Lemay. q Mei, te 8 i/j> u., zielmis v. Emma Ramout, hsvr. Caron. Te lou., v. Isidore Masschelein en hsvr. 16 Mei, z.m. v. Hortensia Pattyn, we Durnez. 23 Mei, gez.mis v. de overledene familie van Isi dore Verschoore-Vancakenberghe. In St-Jiicoht t8 April, te 7 1/3 u, v. Nathalie Petillion, we Dumoulein. Te 8 i/j u, v. Heer Ch. Temperman-Heughebaert. 25 April, te 8 1/2 tl. v. Ernest Kesteleyn en hsvr., en v. Remi en Maurice Kesteleyn. 2 Mei, te 7 1/2 u., v. Irma Snick, hsvr. Gocmaere. Te 81/2 u., v. Henri Lauwers en hsvr. v. Georges en Zoë Lauwers. 6 Mei, te 8 1/2 u., v. Gerard Vandeputte en overl. fam. van Petrus Vandeputte en hsvr. 9 Mei, te 7 1/2 u.. v. Alois Verfaillie, hsvr. en dochter. Te 8 '/j u., v. Mevr. Irene Dewanckel, hsvr. Devos. 16 Mei, te 7I/2U., v. Julienne Dehaene, we Lebbe. Te 8 t/i u., v. Leonie Rabaey, hsvr. Plattceuw. In Sl-Sicolans te 9 w. 18 April, v. Mr Cyriel Boudein en zoon Gérard, Ca. pucienestraat. - 25 Aptil, v. Mr Jules Deltombe, Hommelhof. 2 Mei v. Mevr. we Vandenabeele, Maloulaan. 9 Mei, v. Mevr. Eugenie Vlietinck.-echtg. v. Mr Emile^ Sarvels, Grachtstraat. 16 Mei, v. Mr Jules Van Eenaeme,. Poperingesteenw. Drukk. Sc Boekb. Boudry-Temperman, leper TeL 347

Tuinklokke (1930-1940) | 1937 | | pagina 4