DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN IEPER r—ZONDAG 30 JANUARI Kerkgang Vrienden van Lourdes Plechtigheid NEGENDE JAARGANG 1938 NUMMER t De Tuinklokke Inzonderheid van Sint-Maartens Administr atie verschijnt tienmaal 's jaars Janseniusstraat, 5 Telken jare, op 2 Februari, herdenken wij den «Tempelgang» van Maria, 't. t. z. haar bedevaart naar den Tempel van Jerusalem, veertig dagen na de ge boorte van het Kindeken Jesus. Naar aanleiding van die ceremonie welke voorge schreven was in de Joodsche wet, hebben wij, chris tenen, een heerlijk gebruik bewaardzoo spoedig de moeder, na de geboorte van een kindje, weer het huis kan verlaten, is haar eerste gang naar het huis van God, naar de parochiekerk Beteekenis. Hoe passend is het voor de jonge moeder den Heer te gaan danken voor het dierbaar Godsgeschenk en den zegen af te smeeken over zichzelf en haar kind. Want dit is de dubbele beteekenis van den kerk gang: voor 't verleden God danken om de gelukki ge geboortevoor de toekomst zijn zegen afsmeeken over moeder en kina,. De Kerkgang bestaat dus niet in een soort reini ging van de jonge moeder zooals die voorgeschre ven was in de Joodsche wet. Die reinigingchris- tene moeder, hebt gij niet nooJig. Veredeld komt gij uit de glorie van uw moederschapwanneer gij in de kerk onthaald wordt, zijt gij als een nieuwe Maria, met uw christen kind, uw Christus-kind. Gebeden. Hebt gij reeds die gebeden gelezen en overwogen Ze geven wonderschoon de dubbele beteekenis van den Kerkgang weer. Bij het begin der ceremonie, houdt zich de jonge moeder langs achter in de kerk, ter herinnering aan de nederigheid van Maria. De priester besprenkelt haar met wijwater nadat zij een brandende kaars in de hand gekregen heeft en hij begroet haar, zeggende Deze zal zegening ontvangen van den Heer, en barm hartigheid van God, haar heil». En weldra «Treed Gods Tempel binnen, aanbid den Zoon der H. Maagd, aanbid Hem, die u kinderzegen heeft geschonken Dan krijgt de jonge moeder het uiteinde der stool in de hand, en de priester leidt haar voor het altaar, waai ze eerbiedig neerknielt. Prachtig is het volgende gebed: «Almachtige en eeuwige God,... zie genadig neder op uwe dienares, die met vreugde tot uwen Tem pel komt, om U te danken; en verleen dat zij, na dit leven door de verdiensten en de voorspraak van de H. Maagd Maria met haar kroost moge komen tot de vreugde van de eeuwige zaligheid. Door Christus Onzen Heer. Amen Vervolgens offert de jonge moeder hare kaars ter eere van de H. Maagd wiens Kindje het Licht der wereld is. En ze kust het altaar, zinnebeeld van Christus zelf. Vertrouwen. Stralend van geluk, gaat zij neerknielen op een bid bank om het H. Misoffer bij te wonen dat ter haar in tentie wordt opgedragen. En nu bidt zij, vol vertrou wen«O. L. Vrouw, wees voor mijn kindje een moeder, gelijk gij voor Ons Heer geweest zijt. Twee moeders voor mijn kindje, deze uit den hemel, en deze op aarde, daarmee zal het gaan, daarmee moet het gaan De vereeniging der Vrienden van Lourdeshoudt haar jaarlijksche vergadering, te leper, op Zondag 20 Februari. In St Maartenskathedraal, te 2 1/2 Sol. Vespers en Lof, gezongen door het volk met toespraak dcor Z. E.H. Vermaul, pastor-deken, bestuurder der ver eeniging. Te 3 1/2 u., in de groote kapittelzaal van St Maartens, zullen de namen uitgelot worden van degenen die het geluk zullen hebben in beevaart te gaan naar Lourdes. Het verheugt ons een grootsche plechtigheid te mo gen aankondigent. w. de wijding en inhuldiging van een monumentaal roosvenster rosace in de Kathe draal. Hoogst waarschijnlijk zal de ceremonie plaats hebben in de Meimaand en vereerd worden met de aanwezigheid van Z. Majesteit den Koning Leopold. Het heerlijke Roosvenster wordt ons geschonken door het Britisch Leger en de Koninklijke Lucht macht van Engeland, tot roemrijke nagedachtenis van Albert I, Koning der Belgen. Meer daarover in het naaste nummer van de Tuin- klokke.

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 1