Moeders... Moeders kent gij uw macht Woet gij wat ge kunt, als gij «vilt l'w liefde kent gij, ja, want die voelt gij, zooals een Moeder alleen haar liefde voelen kan. Maar uw macht Maakt daarmee uw huisgezin schoon. Maakt daarmee uw huisgezin kristdlijk. Maakt daarmee uw huisgezin sterk. I)at kunt gij, als gij wilt. Maakt uw huisgezin schoon Van uw huis kunt ,gij een hemel maken pf een vagevuur of een "hel. Gij Zooals gij het .maakt en houdt, zóó is het. Moest gi_, sommige nieuvverwetsche vrouwkens na doen, die 'nen halven dag slordig en ongekamd rond- locpen, eer. groot stuk van den voornoen samen staan en tegen den middag uiteenstuiven 'k Zal eens gaan -werken neen. Met een norsch gezicht, alsof de wereld tegen hun zin draait, het eten opdienen neen. Neen, dan maken zij van hun huis een vagevuur. Maar als gij blij en welgezind twee, drie koeren de deu' opendoet en uitziet, of man en kinderen nog niet komen... Als 't huis zindelijk en proper is, en stoelen op hun plaats staan en gij voldaan moogt rondkijken... Dan wordt 't middag- en 't avondmaal eiken keer voo" u, de triomf van 'nen halven dag, En komt elkeen geerne naar huis. Dan hebt gij uw huis schoon gemaakt. Maakt uw huisgezin kristelijk Zooals gij uw kinderen opkweekt, zóó zijn ze. Als gij uw kinderen het kruisken leert maken, Va derons en Weesgegroet aanleert, dan zullen zij die voortbidden, en er den klank van uw stem in blij ven hooren, hun leven lang. Als gij hen doet bidden, vóór en na het eten, dan zullen zij 't voortdoen. Als gij hen op weg zet naar kerk en Mis, dan zullen zij gaan. Als gij hen een Rozenkrans op zak geeft en ook voorbidt, zullen zij daaraan bidden. Als gij hen op "tijd naar de school zendt, zullen zij er op tijd komen. Als gij er achter zit dat zij hun huiswerk maken, hun katechismus en lessen leeren, zullen zij het doen. Als gij hen te biechten en te Communie doet gaan, zullen zij 't gewend worden. Maakt uw huisgezin kristelijk. Maakt uw huisgezin sterk Vooral wanneer uw kinderen grooter worden, en gelijk jonge vogels over den rand van het nestje gluren, om er uil te vliegen. Laat ze niet alleen vliegen, en vliegen waar zij willen. Ze hebben u noodig, dan vooral, om sterk te blij- MU .en goed Als gij niet bij hen blijft, kunnen andere menschen en andere dingen 'bij ,hen komen en hen verdraaien. Maar zoolang gij bij hen blijft, blijven ze goed. Bij een moeder is en blijft iedereen goed. Weest er bij, bij uw kinderen I Weest er niet benauwd van, op tijd en stond uwen vinger op te steken en te vermanenZóó niet, maar zóó 1 Gij toch voelt en ziet, wat anderen zelfs niet ver moeden, als er iets hapert bij uw kinderen, als zij andere gewoonten krijgen. Weet gij wel, Moeders, dat zij dan wachten naar uw woord Dat zij in hun binnenste er naar ver langen.! Dn ontstemd .zijn, als Moeder dan niet spreekt Weet gij wel. Moeders, dat zij dan het woord van hun Moeder nooit kwalijk opnemen Omdat dit woord gesproken wordt uit liefde, om hen sterk te maken. Maakt uw huisgezin sterk. Moeders, kendet gij uw macht In uw hande.n ligt dc toekomst v an .uw kinderen. In uw handen ligt de toekomst van ons volk. T. V. T. Uit onze Kerkregisters Ooor het doopsel herboren. 21 Dec., Emile Vandenbussche, z. v. Daniel en Maria Joye, Diksmuidestr25 Dec., Jules VanRenterghcm, z. v. Jerome en Rachel Gruwier, Kalfvaart28 Dec., Monica Sedeyn, d. v. André en Martha d' Almagne, Dik- smuidestraat28 Dec., André Dubois, z. v. Maurice en Jeanne Van Brussel, Boezingestraat; 1 Jan., 1938, Char les Vandevoorde, z. v. Abel en Celestine Vanhove, Boomgaardstraat; 4 Jan., Joseph Tiberjjhien, z. v. Jo seph en Maria Flahault, Cartonstr,aat23 Jan.. Jean- nine Goemaere, d. v. Gerard en Jeanne Goemaere, Pilkemstraat. Door het huwelijk verbonden. 8 Jan., Julien Samyn pn Antoinette Lussaert, Jan- seftiusstraat15 Jan., Frans Muylle en Maria Kecrs.e- bilck, Boterstraat29 Jan., Omer Gisquiere, w en Ma ria Velghe, we v. Petrus Melsens, Hondstraat. In den Heer ontslapen. 16 Dec., Cyriel Kortry-Bossaert 1869 Lombaard- straat; 19 Dec., Sylvie Nolf (1880), Rijselstraat,; 19 Dcc., Gaspar Vangampelaere (1908), Cartonstraat .25 Dec., Eqgeen CorneiUie-Delattre (1896 Lombaard straat; 7 Jan., i938,Theophile Larnou-Ratheiz (1868), Oude Veurnestraat13 Jan., Emile Dehondt-Qssieur (1850), Tennestraat25 Jan., Elisa Vandenberghe-Ver- beke (1865), Slachthuisstraat. .Als een engeltje, werd ten hemel opgenomen, Emile Vandenbussche, zoontje v. Daniel en Maria Joye, Dik- srouidestraat (21-23 Dec. 19337).

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 2