meststoffen Gebruik van Vroege of late kweek VERANDERING HARTEN 1 MN080ÖWHI Algemene verzekeringen van Parijs,, ||et koelje vande Trekkingen LENING VOOR WEDEROPBOUW Eerste Schijf lil KOLONIALE w LOTERIJ West=Vlaamse Vereui- Het Autostradevak Moordzaak Legein te Oostdnlokerke giag tot bevordering van de afzet van Tuinbonwprodnktes Jabbeke=Oosten de Aanbestedingen Uitstagen Bijkomende beschouwingen ONS MENGELWERK DES door Faith Baldwin Belangrijk Bericht Vrijstelling in verband met de te Brugge Leergangen van de School voor of Bestuursrecht I fPfol IÏ OHSTG-E VALLEN Brussel 6, Congresstraat I— Voor al Uw Verzekeringen slechts één Maatschappij BRAND •O .w 4 te ONGEVALLEN RESERVES 4 MILLIARD 503 MILLIOEN LEVEN WAARBORGSFONDS 6 MILLIARD 367 MILLIOEN RESERVES BRAND 1 MILLIARD 087 MILLIOEN T AGENTSCHAPPEN IN GANS HET LAND meststoffen met DE REISDUIF. I dood punt gekomen. (41e vervolg) n ken. goede elementen onder. toe ge- om een Daarmede een 1339 1641 2052 2474 2988 1353 1742 2078 2553 3076 IEDER ZIJN WAARHEID MAAR EEN WAARHEID VOOR ALLEN Om fortuin te maken op korte tijd evenaart niets de gegroe- nat’ urlijke scheikundl- daarvoor kwetsuur In Amerika werd een nieuwe uitvinding gedaan om het onze huismoeders maken. Inderdaad met bovenstaande machine worden de aardappelen geschild Ll3 !:r*" zonder «oogjes» De Zetel van de Maatschappij te Brussel «Als het kan zou ik je graag even spreken.» Helen keek hem even verwonderd aan en zij keek dan eens veelbetekenend naar haar secre taressen, die opstonden en verdwenen. Ook de kleine manicure verliet even later het vertrek, evenwel niet zonder eerst nog even een blik geworpen te hebben op Adam,, die in haar ogen een heel knappe, flinke man was, al was hij dan ook een beetje oud. Langs de wanden van het rijk gemeubileerde vertrek stonden lange rijen boeken in veelkleu rige banden en met veel goud. Er stonden va zen met welriekende bloemen en de portretten van de Groten der Aarde keken goedkeurend neer vanaf hun hoge positie aan de muren. De haard was gevuld met zilverwitte berkenblok-* ken. Adam ging tegenover zijn vrouw zitten z-eide «Zoals je weet vertrek ik morgenoch tend al heel vroeg en ik houd er niet van af- ACHTTIEN MILLIOEN verdelen om de drie weken in 34.426 loten voor slechts 300.000 biljetten Twaalf van 100.000 fr. drie van 250.000 fr. De grote loten twee van een half millioen een van één millioen. Het supergroot lot TWEE EN EEN HALF MILLIOEN Volgende trekking te Venders op Zaterdag 10 September aan te zich, reeds in het nest, minder waardig tonen of, later, terug schrikken voor aanraking met de Winterkoude. Zij zouden slechts, als nutteloos te voeden scheid te nemen met het aanbreken van de dag. Dat werkt demoraliserend en bovendien is men dan nog slaperig ook. Daarom vind ik het beter, dat wij elkaar nu maar vast goeden dag zeggen. Ik zal niet thuis komen om te dineren en, als ik je vanmorgen goed begrepen heb, zal dat met jou eveneens het geval zijn. Vanavond zal ik afscheid nemen van Carol en van tante Agatha. «Welnu dan, ik wens je veel geluk. Ik ben nog steeds van oordeel, dat je geheel onnodig de zaak dramatiseert.» Hij antwoordde «Dat is heel goed mogelijk. Maar in mijn ogen is dat niet het geval. Ik zou heel gemakkelijk een baan hebben kunnen krijgen op het een of andere kantoor in New York, maar dat wilde ik niet. Ik kan zelf niet vechten, maar ik kan in ieder geval dichter bij het gevechtsterrein komen, dan Washington. Maar voordat ik vertrek zijn er nog een paar voor een ontsmettingsmiddel voor han den te hebben. Reinheid na de behandeling der organische meststoffen is tevens geboden. Het reinigen van aalputten dient met de meeste voorzorgs- te geschieden, levensgevaarlijke gassen de colonie hebben voorgedaan. Doen zulke omstandigheden zich niet voor dan is die late kweek minstens overbodig. Juist om de reden die wij aan haalden om vroege lentekweek aan te bevelen, raden wij aan geen late kweek op te drijven want hier loopt men gevaar, uit vermoeide duiven tal van minderwaardige afstammelin gen te bekomen, en zelfs het terug opfleuren der ouders te vertragen. Het sportief doel doet evenzeer afraden zijn toe vlucht te nemen tot duiven die gedurende gans het seizoen ge kweekt hebben. Best is dan daartoe duiven uit te kiezen, die, tijdens het verlopen najaar het daglicht zagen, en dus, ouder dan een jaar, voor kweken in goede voorwaarden in aanmerking kunnen komen, mits hun een echtgenoot toe te voegen die ouder is. Het moge zijn dat hun jongen zich ontwikkelen zonder al de normale phasen van het ruien door te maken in de loop van hetzelfde jaar men zal dit jaar en een groot De S.V. Tuinbouwveiling «De Kust» te Oostende, zal Zondag 28 August! B a.s. haar nieuwe veilingsgebouwen inhuldigen gelegen in de Pycke de ten Aer- delaan, 47, te Steene (Oosten de). Het Comité, dat voor deze gelegenheid opgericht werd, en dat voor doel heeft de afzet van tuinbouwprodukten te hel pen bevorderen, wenst van de ze gelegenheid gebruik te ma ken om een grootse propagan da op touw te zetten voor de betere verzorging, sortering, verpakking en gezonde handel van alle tuinbouwprodukten. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het teken van een goede sortering en gepaste ver pakking van de produkten. De openbare besturen verle nen hun medewerking tot het welli. kken van deze demonstra tie die zonder twijfel door alle geïnteresseerde tuinbouwers zal op prijs gesteld worden. Beknopt programma Zondag 28 Augustus 1949 te 9 u. Bijeenkomst van de jury en toekenning van punten. Te 11 u., Officiële inhuldiging van de nieuwe gebouwen van de veiling en opening van de ten toonstelling. Van 14 tot 19 uur Bezoek aan de tentoonstelling. Toegang vrij voor iedereen. Maandag 29 Augustus 1949 Te 9.30 u. Bezoek van jeugd- groeperingen en land- en tuin- I bouwschoten aan de tentoon- j maatregelen stelling. Te 14 u. Veiling. I want «Terwille van Carol,» viel zij hem vlug in de rede, «en ook omdat ik dacht, dat wij toch nog een succes zouden kunnen maken van ons ht> welijk. Maar de ontrouw was veel te diep in jouw karakter geworteld, Adam.» Hij antwoordde droevig «Och, een man gaat nu eenmaal waar men hem het meest no dig heeft. Zonderling genoeg heb ik jou nooit beschouwd als ontrouw tegenover mij. Om on trouw te kunnen zijn, moet men eerst trouw geweest zijn. Ook wordt ontrouw doorgaans uitgedrukt in physieke termen. Jij bent nooit iemand trouw geweest, behalve jezelf. Maar wat physieke ontrouw betreft,»... hij haalde zijn schouders eens ongeduldig op... «och, dat weet ik niet en het kan mij niets schelen ook. Soms heb ik me dat wel eens afgevraagd en mij erover verbaasd. Jij bent van nature een koude vrouw. Jouw enige hartstocht is een hartstocht van de geest... koud vlees en een brandende mentaliteit. Het is een vervloekt slechte com binatie. Als jij je inderdaad aran de een of an dere man gegeven hebt, dan is dat gebeurd met een soort van boosaardige voorbedachte rade, omdat je geen kans zag om op een an dere manier datgene te bereiken of te krijgen wat je wenste. Miaar zelfs dat betwijfel ik. Je bent bijna onmenselijk knap. Ik zou er mijn, laatste dollar onder willen verwedden, dat je zou... bedriegen. Je zou daarvoor uitstekende redenen hebben, die soort van redenen, die de gewone doorsnee-man zou afschrikken, vervuld van het ongelukkige minderwaardigheidsgevoel, dat hij niet waard is dezelfde lucht in te ade men als jij. Ik weet natuurlijk niet, wat voor verontschuldigingen jij hebt aangevoerd, maar ik kan het welhaast raden. Eenzaamheid en een ongelukkig huwelijksleven hadden je in verzoeking gebracht en misschien ook iets, wat men werkelijk liefde zou kunnen noemen.. Maar terwille van je kind moest je je zelfs dit ontzeggen, nietwaar Wat schitterend ,en dra matisch En dit brengt ons...» <’t vervolgt) worden opgenomen. Volgende kunstmeststoffen in poedervorm zijn bvb. zeer gevaarlijk Thomasslakken- meel en Kalkcyanamide. De eerste veroorzaakt meermaals zware longontsteking, terwijl de tweede indien ze ingeademd wordt kort voor of na alcohol gebruik, ziek maakt. Tegen inademing van kunst meststoffen drage men een doelmatig stofmasker of respi rator, ofwel een doek voor de neus en mond. Het uitstrooien geschiedt zoveel mogelijk ma chinaal en in elk geval moet de uitstrooier er steeds voor zorgen bovenwinds te blijven. Kunstmesten kunnen ontste kingen veroorzaken (oog- en huidontstekingen) Het rollen van de onmisbare sigaret, het wrijven van de be stoven hand aan de mond of het bezweet gelaat is eveneens uit de boze. Na het omgaan met dergelijke kunstmeststof fen zich goed wassen op alle plaatsen waar het lichaam er mede in aanraking is geweest. In de loop van de maand November a.s. hervat de school voor Bestuursrecht haar leer gangen, welke zullen gegeven worden op de Zaterdagnamid dag, van 14 tot 17 u., te Brug ge (voor het le, 2e en 3e jaar) en te Kortrijk (voor het le en het 2e jaar). Zij die voor deze leergangen wensen in te schrijven, kunnen daartoe uiterlijk tot 20 Sep tember a.s., een aanvraag rich ten aan de School voor Be stuursrecht» (Provinciaal Gou vernement, Burg, 4, te Brugge) met nauwkeurige opgave van a) plaats en datum, van ge boorte b) de stad waar zij de leergangen wensen te vol gen c) hun juist adres. Bij deze aanvraag' dient daarenboven een getuigschrift gevoegd van gedane studiën of een afschrift van het verwor ven diploma. |p$a| De verdachte Maurice Ver- beke, uit Nieuwpoort. die reeds lang onder aanhoudingsman daat staat, is thans na zijn verzending naar de kamer van deel van ’t volgende laten voor- inbeschuldigingstelling te Gent bij gaan zonder te laten kwe- j in vrijheid gesteld, ken. Men vindt er soms heel i is ook dit onderzoek op VERWOESTE GEWESTEN 1922 313e trekking van 10 Augustus 250.000 fr. Reeks 173.528, nr. 17. 100.000 fr. Reeks 175.031, nr. 6 Reeks 175.031, nr. 20 Reeks zonder lot 182.363. MIDDELKERKE Herstel len van de stormschade aan de kruin en, aan het wandelpad van de zeedijk. Laagste De- clerck M., Zeebrugge, 3.356.750 fr. Hoogste Amery, te Veurne, 5.023.855 fr. BREEDENE) Herbouwen van een woonhuis te Breedene- Sas-Slijkens, 88, Noord Eede- straat. Bestek 200.000 fr. Laag ste Lust A., Klemskerke 246.863 fr. Hoogste M. De Gryse, Oost ende 269.063 fr. OOSTENDE Leveren van meubelen voor de bestuursge bouwen der Vismijn. Laagste J. Davin, Brussel, 92.200 fr. Hoogste Brugse Meubelindus trie, Brugge, 140.736 fr. Grote werken van Regie T.T. (antiseptische stuw- en drenkingswerken) in de Creo- sotefabriek te Oostende. Laag ste Creosotefabriek, Oostende, 1.579.327 fr. Hoogste Covofer, Brussel, 1.862.066 fr. Herbouwen woonhuis, 2, Vlaamsestraat, Laagste Proot A„ Middelkerke, 283.144 fr. te Hoogste Constructos, Oostende, 319.899 fr. Uitvoeren van herstellings werken aan de St. Jozefskerk. Laagste Smis-Rau Oostende 609.029.16 fr. Hoogste Lingier- Verbiest, Oostende, 690.896.50. Bouwen van 36 huizen v. Oostendse Haard. Laagste Blon trock D„ Stalhille, 7.52.486 28 fr. Hoogste Claeys, Hansbeke 9.315.650 fr. Wet van 10-6-1937 (Zelfstan- digen) Werkgevers, Zelfstandigen (Winkeliers, Herbergiers, Ho teliers, Landbouweis, enz, vrije beroepen Advocaten, Genees heren, enz.) Voor Uw inlichtingen tegen-1 over de Wet van 10-6-37, sluif U aan bij de Onderlinge Kas voor Kindertoeslagen «De In- terpatronale», Noordzandstraat 57, Brugge. Tel. 3.28.13. Al’e inlichtingen, raadgevin gen, worden U met de meeste bereidwilligheid en volkomen kostelos verschaft. Hier volgen onze Zitdagen DE PANNE 2e Maandag der Maand van 9.30 tot 12 uur bij Mevrouw Didier, Sloepen laan, 6. OOSTENDE - BREEDENE le Vrijdag der maand van 14 tot 17 uur in Hotel Victoria, Kerkstraat, 8, Oostende. KOEKELARE 2e Dinsdag der maand van 9 tot 12 uur bij Mr. H. Vande Poele, 50, Dorp straat. De kwaliteit van de melk hangt vee! af van de verzorging van de koe. Vandaar dat de stof zuiger er kan bij te pas komen om de koeien te reinigen Trekking van 13 Augustus De uitslag van de 89e trek king van de Lening tot Weder opbouw luidt 1.000.000 fr. Reeks 1069, nr. 374. Hieronder volgt de lijst van de reeds uitgekomen reeksen (le schijf), tweede jaargang (53 tot 88). 2 38 41 95 106 117 254 295 301 374 424 457 577 676 785 900 1145 1208 1258 1326 1439 1462 1558 1569 1770 1799 1884 1910 2182 2303 2350 2387 2571 2583 2769 2903 3162 3170 3281 3444 De overige reeds uitgekomen obligaties van deze reeks zijn uitbetaalbaar met 1.000 fr. 28e trekking van 10 Augustus Tweede Schijf Een millioen fr. Reeks 5770 nr. 520. 500.000 fr. Reeks 5419, nr. 203. De andere obligaties van die reeksen zijn uitkeerbaar 1.000 fr. moeten eerst uitgedreven wor den. Om een doelmatige verluch ting in de hand te werken die nen er twee openingen aan de aalput voorzien te worden: het schepgat en daartegenover een tweede opening, af te sluiten met een potdicht sluitende deksteen. Daal slechts in een aalput neer wanneer u een helper ter beschikking hebt. Bo w uw aalput zodanig dat de bodem een voldoende helling naar het schepgat heeft (gemiddeld 4 cm. per meter) dan moet hij niet zo dikwijls gereinigd wor den. De scheikundige meststof fen worden in het algemeen vermeld onder de naam van kunstmeststoffen. De stikstof-, phosphoor- en potasmeststof- fen zijn, in het algemeen ge sproken, giftig wanneer zij in het lichaam worden opgeno men, en dienen dus alle mid delen aangewend om te ver hinderen dat zelfs de kleinste hoeveelheden in het lichaam Waar men over duiven be schikt uitsluitend bestemd voor en aan dewelke vreest te veel jongen te men ook, de eiers van weduw naars toevertrouwt, die de ten aan te vullen die zich in faam van de til uitmaken, zal men liet deel van het hok dat zij bewonen, trachten zo schikken dat het openluchtig en hel verlicht weze. Hier i vooral doch ook in gans het hok zal men het binnendrin gen van koude wind en het ontstaan van tocht voorkomen. In zulke normale, natuurlijke levensvoorwaarden zullen de duiven, en in de eerste plaats de jongen, het ruien van het dons tijdens de Winter in de gunstigste voorwaarden door maken, met al de voordelen die daaraan verbonden zijn. gemakkelijk te geleverd en «Hoe kon ik met je meegaan, met een klein kind «Je zou dat heel goed hebben kunnen doen. Er zijn meer kinderen, die het reizen en trek ken van hun ouders hebben overleefd. Carol was een gezond kind. Ik verdiende geld genoeg, om waarheen wij ook mochten trekken, te kijnnen zorgen, dat jij en Carol goed gehuis vest waren en ik geloof, dat Carol ervan geno ten zou hebben. Zij bezit een grote capaciteit om zich te kunnen verheugen in het een of an der. Maar jij kon het niet verdragen dat jij alleen maar de vrouw van Adam Hillary zou zijn... jij wilde Helen Hillary zijn, ten koste van alles, wat dan ook.» «Het is wel wat laat, om mij dit nu nog te verwijten,» merkte zij op. Hij zeide «Eén van de redenen waarom jij toen Amerika; niet wilde verlaten was Robert Howson.» Helen lachte eens en antwoordde «Die ar me Bob, ik heb in geen jaren aan hem gedacht» «In ieder geval, was hij toen een belangrijke factor,» zeide Adam. «De eerste stap op de ladder.» Zij zeide «Wat een onzin Robert Howson was eens zo oud als ik en nog ouder. Hij was alleen maar de eerste persoon die in mij ge loofde en die besefte wat mijn capaciteiten waren.» «Hij was vele jaren ouder dan ik en de beste leraar in de Engelse taal in het hele land. Bo vendien was hij een van mijn beste vrienden, een man, voor wien ik grote bewondering koes terde.» Hij zweeg even en dacht nog eens aan Ro bert Howson. Maar dat bracht hem niet veel verder. Maar heel weinig vrouwen... en zeer zeker Helen niet... waren het verbreken van die vriendshapsbanden waard geweest en het verlies van die jeugdige heldenverering. Toen zeide hij «Toen wij, bij mijn terug komst de zaak weer bijlegden...» dingen, die ik met je wilde bespreken... dingen die vallen onder het hoofd «onafgedane za ken». Ik heb mijn testament gemaakt. Ik heb Frank benoemd tot mijn literaire executeur en alles is in orde. Zodra ik een adres heb, zal ik je dit laten weten, dat ik goed ben aangeko men. Als er iets mocht gebeuren...» Hier glimlachte hij even en Helen zeide «Er zal niets gebeuren.» «Ik vermoed, dat je gelijk hebt, hoewel oor logscorrespondenten ook reeds hun tol betaald hebben in deze botsing van werelden. Ik per soonlijk hoop natuurlijk, dat er niets gebeuren zal, aangezien ik plannen gemaakt heb‘voor de toekomst.» «Denk je, dat die plannen mij enig belang zullen inboezemen vroeg zij. «Och, alles is mogelijk,» antwoordde hij en hij vervolgde «Helen, kan je voor deze ene keer eerlijk en oprecht tegenover mij zijn Gevoel jij nog iets voor mij «Neen, niets 1» antwoordde zij. «Goed,» zeide Adam. «Dat maakt de zaak des te eenvoudiger. Ik vermoedde wel, dat zlks het geval was, maar ik wilde er zeker van zijn.» Hij schudde het hoofd en vervolgde dan «Als ik nog eens terug denk en mij herinner hoeveel wij van elkaar hielden...» «Daar was jij anders spoedig overheen,» her innerde zij hem. «Neen, dat is niet waar. Toen ik terug kwam uit de vorige oorlog, deed ik mijn best mij weer aan te passen aan het routine-leven van een universiteitsstad. Ik dacht toen, dat jij dat wenste. Wij hadden een huis en wij hadden een kind. Maar jij wenste dat niet...» Zij zeide «Mag ik je er even aan herinne ren, dat jij het was, die naar Europa trok en daar rondreisde met de gebruikelijke gevolgen daarvan Hij zeide «Jij wilde niet met mij meegaan. En toen ik terug kwam, werd het mij duide lijk, dat jij andere plannen had...» Wij bereiken een tijdperk Tot welke oplossing men zich van het jaar dat voor veel lief- ook gedwongen zie, men zal hebbers een vraagstuk stelt, zich hoogst kieskeurig tonen in waarvan de beoogde oplossing het samenstellen der paren en ernstig te overwegen valt in- naderhand in het uitkiezen der dien men er het verlangde suk- afstammelingen. ses wil mede behalen. Is het Het spreekt van zelf dat men geraden op het veelvuldig kwe- geen jongen zal behouden die ken van late jongen sturen Men kan daar wel bracht worden indien, of andere reden, de kweek in de Lente geen voldoening heeft magen, het hok overbevolken, geschonken en indien de oplei ding heeft bewezen dat de pro ducten minderwaardig zijn, of het kweken, men hebben verloren om de leem- Naar werd medegedeeld zo: binnen de drie maanden de aanbesteding plaats hebben van het vak Jabbeke-Oostende van de autostrade Brussel- Oostende. De werken zouden binnen de twee jaar moeten voleindigd zijn en zullen 80 millioen kos ten. Deze som is begrepen in de 279 millioen die in de hui dige begroting voor de auto strade voorzien zijn. Ook de andere delen gaan een snelle voltooiing tegemoet zodat men voorziet dat de of ficiële inhuldiging binnen de 3 jaar zal kunnen plaats hebben. Het aanwenden der verschil lende meststoffen houdt in zich zekere gevaren en het past dan ook dat de gebruikers hiervan op de hoogte zijn. De meststoffen kunnen peerd worden in meststoffen en de ge meststoffen. De natuurlijke zijn broeiplaatsen van besmet ting, kunnen plaatselijke of al gemene ontstekingen veroorza - ken. indien men het waagt met open wonden of kwetsu ren deze stoffen te verhande len. Het ergste gevolg daarvan is de tetanos of stijfkramp, die vooral door paardenmest wordt veroorzaakt en die slechts een nietige nodig heeft. Zorg er dus steeds

De Vrijheidsecho (1945-1947) | 1949 | | pagina 4