Maximum huur- Zieken bond Help U Zell De Liberale Werkgevers sluit Uaan bij Het Gezin prijzen in Handels- garagen bepaald Over Haarkappers en Heelmeesters MMS/MVE JJ?/ sdieerapparaat van de moderne man z IW o Het Augustusnummer van Syndicalist 1.690 e PRbJS 90 0 FF f,1.590 f, 1.490 Nationale Dienst voor Arbeidbemidde- ling en Voor onze Moeders en Toekomstige Moeders Algemene Verrekenkas voor Altijd en immer de kwestie der werkonbekwaamheid en der J. DE BROUWERE Generaal Lemanstraat, 20 te Blankenberge Gezinsvergoedingen VAN ROETTE SIRENE w -i F, 1.390 dagelijkse vergoedingen Opgedragen aan de ridders van schaar, scheerkwast, mes ea kruüjzer. zachte comiortva" CC Langestraat, 73 o tteTCEXIH l SUCCES bruin, gevoel^. Soepeu de stof De coupe paart de elegantie van Silhouet en bruin, <3nl~- BOSTON SIMONE liet ge - BE i- G I dat niet ze onverschilligheid. Het is verboden voor de vrije op vragen. op twee nog Fr. BEZORG ONS ABONNEMENTEN verplaatst GLYP. 25 IENE - ANTWERPEN - LUK - GENT - NAMEN - BRUGGE - VERVIEPS - OOSTENDE - CHARLEROI - KNOKKE BRUSSEL - A Besluit van 16 Juli 11. in werking ziektegevallen aangeven, en geen enkele reden tot vertra ging wordt aangenomen zuigelingen maar ging voor zwangere niet bezocht hebben. talrijke of niet wachten een wordend syndicaal blad uit Dit besluit is van 16 Juli af in werking getreden. meer aan het en alge- lichtgelovigheid zij de toe- «bedrieger» bekwa- Vereniging zonder winstoogmerken (Staatsblad van 25 Juli 1931) NOORDZANDSTRAAT, 57 BRUGGE Postcheckrekening nr. 322.815 Telefoon Brugge nr. 328.13 19/2 Mooie zéér ruime damesmantel, met grote col chale, Maten 38 tot 48. geëxploi- per voor hunner de n 'Y- HEEL en morgen voor niet Een ander gewas dat ze te vens een grote geneeskracht aanbieden in een der drie zui- i gelingen raadplegingen Lon-1 denstraat 5 Conscienceschool Van Loostraat (Stadschool) Een minder volledige kinds- korf wordt geschonken aan de moeders welke hun kindje in de zuigelingen raadpleging 1 aanbieden maar de raadple- voor zwangere vrouwen De artikelen, verschenen in het Augustus-nummer van «De Liberale Syndicalist» zijn van het hoogste actueel belang. I. Van zuiver economischen aard zijn de bijdragen «Voor een terugkeer tot economisch Prachtige damesmantel, het nieuwste, langha rige ALPACA; warm en licht (weegt slechts 1100 gr.) los model. Maten 33 2.290 de in de doordrongen Stuiverstraat - Thomas eter liberale syndicalisten wordt bewezen in het artikel «En kele suksesvolle pleiten, uit de hoop genomen», op bldz. 3. VIII. De hulde aan de ar beid in beelden krijgt haar deel in de treffende en kunstvolle verluchtingen op bldz. 1 en 8. Voorwaar. «De Liberale Syn- dicalist» groeit elke maand tot Oostende. Koningstraat, 63 steeds meer voortreffelijk Veurne, De Pannestraat 13 De Panne, Zeedijk 95. van de Com- Een woordje nog De bijdragenbons Half Oogst is voorbij, en mutualisten bewijzen van ingebracht. Voor de aange- agenten. die de nodige over schrijvingsformulieren ter be- beschikking houden.. Vergeet niet dat een goede liberale mutualist werft voor zijn ziekenbond, en dat een li berale syndicalist thuis hoort in een liberale mutualiteit, net zoals een liberale mut’.alist slechts in het liberaal syndi- kaat op zijn plaats is. maanden zijn drie is het voor- 219/1 Mooie losse mantel, speciaal bestudeerd voor jonge meisjes kraag mode. Maten 34 tot 42. Mooie losse mantel voor jonge meisjes, met kraag en revers. Buiten gewone kwaliteit. Maten 34 tot 42. De nieuwe PhiliShave Ivory” met groot rond sclteerltoofd maakt sensatie 1 Het electriseti sefteerapparaat van de veeleisende moderne mannen t de zaden op een wijze alle revers, ingesneden zakken Maten 38 tot 48. 1) het economisch Liberalisme», door dh. Jacques Van Offelen, op bldz. 1. 2) Het oordeel van liberale werklozen-bedienden, op blz. 2. II. De materiële belangen der hand- en geestesarbeiders van de private en openbare sector worden verdedigd in de artike len 1) De aanpassing der lonen, wedden en pensioenen aan de levensduurte .op bldz. 6. 2) De ontbinding Centrale prijsregelende missie en het aandeel van dc i A.C.L.V.B. in de werkzaamhe- beurlijke voordelen in natura (voor hen die inslapen en eten per werkdag bijgevoegd wor den 5 fr. per noenmaal, 10 fr. per avond maal, en 5 fr. per nacht logies) - 2. het juist aantal werkda- rage als volgt worden bepaald, gen opgeve. i Het is verboden voor de vrije plaatsen in de garage, als han- delsondernemingen teerd, meer dan 300 fr. maand aan te rekenen een wagen van minder dan 5 meter lengte. Voor een wagen van meer dan 5 meter lengte mag niet meer dan 350 frank worden geëist, en voor een standplaats mag niet meer dan 30 fr. rekend. Men plaats» in een Het blijkt uit een besluit dat in het Staatsblad van 16 Juli per ontbijt, 15 fr. werd gepubliceerd, dat de huur IQ fr. ----- EtzEi prijzen voor het bergen van - --1 een personenwagen in een ga in een kliniek haast u uw ziekenkas daarvan binnen de 48 uren in te lichten of te laten inlichten, zoniet verliest ge 3 dagelijkse vergoe dingen 3. 6 dagelijkse vergoedingen worden u afgenomen a) als een controleur u thuis niet aantreft eens dat de uit gangsuren verstreken zijn, en let op, het komt er op 5 minu ten op aan 1 De uitgangsuren zijn ’s morgens van 8 tot 11,30 u.; ’s namiddags van 2 tot 7,30 u.; Dus MOET gij thv.ta zijn ’s morgens vóór 8 u.; ’s mid dags van 11.30 u. tot 2 u. en ’s avonds na 7.30 u„ tenzij gij om een zeer bijzondere reden een schriftelijke toelating hebt gekregen van de ziekenbond. Deze toelating moet dan nog enkele dagen vooraf worden aangevraagd en verkregen zijn, omdat de controleurs er tijdig dienen van verwittigd te wor den. b) lals gij in een drankgele genheid of in een schouwburg of cinema wordt aangetroffen; c) als gij u zonder geschre ven bijzondere toelating tij dens de uitgangsuren meer dan 15 km. van uw woonplaats ver wijdert. d) als gij onbezoldigd werk (^en van ^it organisme, op blz. 6. 3) De strijd voor betere be zoldigingen, pensioenen en ver goedingen voor de agenten der per dag worden aange- i i verstaat onder «vrije I een onbepaalde plaats i garage, met uitzonde naam men. Sint Katherina coifferen Sint Katherina van Alexan- drie (stierf rond 307 in voor noemde stad) bekeerde zich tot het Christendom op raad van een kluizenaar die haar de knapste en bevalligste der brui degoms beloofde - De belofte werd nooit gehouden en de maagd stierf later de martel dood - Deze patrones van jon ge meisjes, studenten en wijs geren wordt ieder jaar op 25 November herdacht. Gezien een heilige in de XVIe eeuw een beeld bekwam in de meeste on zer kerken werd aan vrouwen van 25 tot 35 jaar de opdracht gegeven ieder jaar het kapsel der heilige te hernieuwen of op te frissen. Vandaar de zinspe ling Sint Kathérina coiffe ren is oude dochter worden of van uit Sint Annasschappraai tevergeefs naar de Ridder van Pas uitkijken In de volks mond heet het op 25 jaar streek die ik, Meester Kapper, steekt men zgz. de eerste speld niet bij de neus heb gehad in het kapsel van de heilige ofwel Hier scheert men op 35 jaar is het nog een ijze- zonder zeep, vandaag betalen ren nagel en... later... een hou ten stekje Dat was vóór de Wereldoor- vens een logen waarschijnlijk gading en toeschreven is de Woudestruik I inslag maar, ik meen, dat dit of Quisqualier uit Indië, waar- doet, al was het maar voor uw eigen e) als gij u met een ander vervoermiddel verplaatst dan een gemeenschapelijk verkeers middel. Gij zult vl dus ver plaatsen per trein, tram of au tobus. 4. Er worden u 12 dagelijkse vergoedingen ontnomen a) wanneer de dokter voor schrijft de kamer te houden en gij u niettemin buiten begeeft. b) als gij tijdens de uren dat het niet toegelaten is te wan delen in een drankgelegenheid, cinema of schouwburg wordt aangetroffen. c) lals gij gewerkt of bediend hebt in een handelslokaal dat door u zelf, door uw echtgeno te of door een ander lid van uw gezin wordt uitgebaat (dus niet bestellen in een winkel of een café 5. Tracht niet door onvolle dige of onjuiste inlichtingen de ziekenbond in dwaling te bren gen of het kost i? minstens 18 dagelijkse vergoedingen. 6. Wordt gij in een beschon- i ken toestand bevonden, of hebt I ge bezoldigd werk verricht tij- j Regelmatig worden in dit dens een ziekteperiode waar-blad dag en uur onzer raad- voor ge dagelijkse vergoeding gevingen vermeld. - Het comité der Kinderkribbe Louisa-Maria (N.W.K.) heeft het genoegen bekend te maken dat een mooie kindskorf gra tis wordt aangeboden aan al de moeders welke minstens 3 maal de raadplegingen voor zwangere vrouwen (Londen- straat 5) hebben bezocht en (vervolg van bladz. 3) nu) niet meer geheel en al met de werkelijkheid overeenstemt De term postiche komt van want, U moet weten dat Glyp het Italiaans posticcio waar- uw nederige dienaar - zelf mede men elke kunstmatige maar op gevorderde leeftijd in haartooi aangeeft. Posticheurs het net zijner wederhelft «ver maakten wel eens misbruik van strikt» geraakte. de lichtgelovigheid hunner Verstokte vrijgezellen en uit- clienten waarbij zij de toe- ge^og^ vrouwenhaters ver- van «bedrieger» bekwa- men varï jn <jer eeu_ wen eeuwigheid de zware staf van Sint Niklaas te dragen. Sommige barbiers-chi- Eeuwige Jeugd te ontdekken, stelbaren te laten knippen of rurgen wisten onder de goed- En zie - elke onweerswolk, hoe ordentelijk in het gelid te hou- gelovige gemeente een ontaan- duister en vuil ook, heeft haar den. bare roem te verwerven als gouden franje, die drang naar wonderdokters, lijfswateron- het Onbekende droeg machtig derzoekers, nijpers, aderlaters en bereiders van zgn. tover drankjes. Voor hen was de Ri cinus uit Amerika - of Chris- tuspalm - de onbetwistbare wonderplant. Zij bereidden er een geneeskrachtige olie uit en, daar het zaad een weinig to- xalbumine bevat, gaven zij een of twee korrels als superafdrij vend middel aan hun hardlij vige cliënten. Hun poeders, drankjes en pleisters brachten de welbe spraakte figaros mooie gouden dukaten op en illustreerden de olijke tekst van hun uithang bord Er zijn er weinigen in de TXROnMQ Hoe menigmaal hebben wij geniet, dan kost je er reeds op gewezen dat werk- minder dan 30 dagelijkse ver- onbekwame z'ieken die aan- goedingen. spraak maken op dagelijkse 7. Probeer absoluut niet van vergoeding voor loonverlies, de- een of ander beroepsinkomen, verliezen door eigen fout, of om het even welk pensioen hetzij nalatigheid of ook wel ge geniet te verzwijgen, of ge Als het dan ligt aan 75 dagelijkse vergoe- zo ver komt dat het lid door dingen om te beginnen. eigen schuld een sanctie op- Ziedaar enkele van de bij loopt, dan moet de ziekenbond zonderste puntjes waarvoor wij het vanzelfsprekend ontgelden, uw aandacht vragen. Zieken, En nochtans, zowel de zieken- bespaar u zelf onaangenaam- kas als de zieken zelf staan on- heden, houdt u aan de regle menten en ge zult immer oren kunnen slapen. Nochtans kunnen afwijkin gen aan de prijsbepaling door 1 de Minister van Economische I Zaken worden toegestaan aan j zekere categoriën van garage houders, die zich in bijzonder moeilijke exploitatievoorwaar- i den bevinden. beiders worden verstrekt in de 1 mededelingen 1) Het jaarlijks verlof voor de bedienden op bldz. 4. 2) De verlofvergoeding van de loonarbeiders, op bldz. 4. 3) De rustvergoeding voor het jaar 1949 aan de havenar beiders, op bldz. 4. 4) Het pensioen der mijn werkers, op bldz. 5. 5) De minimumlonen van sommige arbeiders in het ho- telbedrijf, op bldz. 7. 6) De overdracht der achter stallige lonen der seizoenarbei ders, op bldz. 7. IV. Naklanken van de ver kiezingen op 26 Juni jl. wor den gemeld in de artikelen 1) Hulde aan de liberale ver- kozenen, op bldz. 3. 2) De syndicalistische verte genwoordiging in het Parle ment, op bldz. 3. V. Een kijk op de sociale en syndicale toestanden in de we reld wordt gegeven op bldz. 2. VI- De bijzondere leerzame uiteenzetting over «Het Libe- daarna hun kindje regelmatig i raiisme en de Liberale Partij» wordt vervolgd op bldz. 5. VII. De dagelijkse beharti ging van de sociale belangen der toezicht van de controleurs. Laten we nog even overlopen: 1. Ieder dag vertraging bij het indienen of inzenden van het doktercertificaat van werk onbekwaamheid is een dag ver lies van vergoeding. Dagelijks hebben moet de ziekenkas de. nieuwe hun bons aangeven, en werkloosheid Waarom wachten ziekenkas is het niet 2. Zijt ge genezen, verandert naam de voordelen te moeten gij van domicile of verblijf- weigeren, en voor u plaats, of wordt gij opgenomen evenmin aangenaam de of hospitaal, delen geweigerd te worden. Let daarbij op dat uw bij dragenbon 1. uw juist brutoloon ver melde, daarin begrepen de ge- Help U Zeivers Steek een handje toe, en verwittig uw vrienden en ken nissen die bij ons wensen over geschreven te worden dat ze dit liefst dadelijk doen, en in alle geval uiterlijk tegen den 25 dezer maand, zoniet moeten ze nog eens drie wachten, en het maanden verloren. Alle inlichtingen desaangaan- j de zijn te verkrijgen in onze i burelen en bij onze plaatselijke ring van de box die uitsluitend aan een huurder wordt voorbe houden. Maar een box of kluis moet door een duidelijke schei ding - muur of welke andere j wanden - duidelijk worden af gebakend. Deze maximumprijzen gelden slechts voor handelsgarages en niet voor de garages in privé- woningen. Er mag geen enkele vergoe ding voor bijzondere diensten worden aangerekend zonder voorafgaande overeenstemming van degene die zijn wagen komt gareren. De betalings voorwaarden toegepast op de datum van het in werking tre den van dit besluit, mogen niet gewijzigd worden. Er mogen evenmin waarborgen worden geëist. negerarbeiders in i Nochtans kunnen afwijkin- openbare diensten, op blz. 7. 4) De huisvesting van de ar beider^ in nijverheids-, land bouw- of handelsondernemin- gen, op bldz. 1. 5) De; sociale belangen der blanke- en Belgisch Kongo, op bldz. 5. 6) De geblokkeerde Franse bankbiljetten der grens- en seizoenarbeiders, op bldz. 7. i III. Allerlei nuttige sociale en beroepsonderrichtingen voor verschillende soorten van ar- A. Gevraagde arbeidskrachten In de streek a) mannen 1 haarkapper (damen en heren), electrisch lasser, pasteibakker (le gast), steenkapper (blauw steen), leerjongens pasteibak ker, -beenhouwer, -steenkap per en sandwichman. b) Vrouwen opdiensters v. café, werkvrouwen, dienstmei den (met of zonder inslapen). In het binnenland a) man nen electrische booglassers, geschoolde en ongeschoolde mijnwerkers, metsers, stuka doors. b) Vrouwen dienstmeiden (inwoon noodzakelijk). B. Hotelbemiddeling Een gespecialiseerd centrali- satiekantoor in het Geweste lijk Bureau Oostende staat ter beschikking zowel van de hh. hoteliers als van alle hotelper soneel dat voor het seizoen een I betrekking zoekt. I Voor alles zich wenden van de zaden op een onbe- bij het gewest Florida - twistbare wijze alle wormen land van bloemen, fruit doden. mooie mensenkinderen Welbespraakte Figaros ver- heel en van in de eerste perio- kochten de onvergelijke Jeugd- de der Spaanse bezetting gron- elixir met Jouvencewater toe- dig te verkennen. bereid. Dit vocht zou moeten Het is voor onze Evasdoch- voortkomen van de ingebeelde ters uit het oude Europa enigs- Junofontein - nu eens te Ca- zins een troost te vernemen latos (Nauplia in Griekenland) dat hun Amerikaanse e- dan weder in Amerika gesi- slachtsgenoten nu nog de bad- tueerd. plaatsen aldaar met grote Veelbetekend dit ee’. wenlang voorliefde uitlezen. zoeken en betrachten naar ver- Zoals we ifrt deze nederige jonging en bestendigen van bijdrage ervaren, mogen de het leven in dit aardse tra- Ridders van schaar, scheer- nendal. Toen de vermoeide kwast, mes en krulijzer met Conquistadors in de Nieuwe recht op' een roemrijk verle- Wereld doordrongen toonden den prat gaan en moéten wij ze zich niet enkel tuk op goud -geheel imperatief - voor hen en genoegens maar ook bege- de hoed afnemen en dit niet moeten rig om aldaar de Fontein der enkel om onze verwarde bor- Eeuwig/e Jeugd te ontdekken. i WW X

De Vrijheidsecho (1945-1947) | 1949 | | pagina 5