1 De h. Maurice MOERMAN BERGENBIER Kif K.S. I Veurne ®VEU LUX r| t 3 k.,, dis l Notariële Aaakondiging sa 1 Wat Villa Peti Toi te De Panne, Kykhillweg GOODWILL de Inkt van goede wil 'fe koop in alle goede papeteries M De Moeren TOILETZEEP De Panne Onze Redactie in route Onze Spreuk wan de Week OVERLEDEN Hi 31a Lux van 7 ■'Tm Studie van den Notaris PAUL SIMPELAERE te De Panne Fr. 6,50 gif0'' ELIZABETH TAYLOR, szer van CYNTHIA een Metro-Goldwyn-Mayer film, heeft een opvallend frisse teint. iS: 9 filmsterren op 10 gebruiken Een stralend frisse teint maakt U tot de schoonste onder de schonen. De filmsterren weten hoe hun schoon heid te verzorgen en gebruiken Toiletzeep. Doe zoals zij en uw huid wordt weldra zachter, aantrekkelijker... lillll dat doet de slechte inkt. V 2 DE VRIJHEIDSECHO 3E SAVONNERIES LEVER FRÈRES, BRUXELLES LTS 18 01911 BFL gemeen- met Af'- van In Hessen vajfe cn inuueHcn. ijzermonu- mooie Studio 852 41 (vervolg van bladz. 2) Vengeance de Walter fr. J. Pennincx, Kusubode» en 9 van thoy, Campus, Ere-inspecteur, ■detail Van Cau- A Zeezwaluwen» Wie veel kalt Veel ontvalt Op deze indrukwekkende be- van dawijk in galakledij op bezoek I ’s Namiddags gaat er voor de Middelkerke. gegeven voor VELOKOERSEN Ter gelegenheid worden APOTHEEKDIENST Zondag 4 Sept. Apotheek Amery, Kerkstraat. Open van 9 tot 12 en van 16 tot 18 uur. Café aan aan SOCIALE WETTEN Dhr. Jos. Penninckx, sociaal adviseur van de Algemene Ver rekenkas van gezinsvergoedin gen zal op Woensdag 14 Sept, zitting houden in het Liberaal Huis, Grote Markt, tussen 14 en 16 u. Fl. Ghee- (W. 447) vï« PklCH Tl MM? reden dat zij gesteld wordt voor een uitgave die een vol- Kaai- schone teraadslid, CINEMA MINERVA Van Vrijdag 2-3 tot Maan dag 5-9: «Als de Winter komt» met Walter Pidgeon en Debo rah Kerr. Van Dinsdag 6-9 tot Don derdag 8-9 «Welkom Dokter» met Bing Crosby, Jean Cau- field en Barry Fitzgerald. PINGPONG Uitslagen van de Ping-Pong- wedstrijden ingericht door de P.P.C. Centrum op 28 Oogst aj .Krf spel dames 1) Perot Colette Jacqueline 3) "Ik gebruik Lux Toiletzeep M zegt zij. W L_—eg. Bij de open groeve werd door de h. Rechter A. Van Rol- gewezen op de ver- alle ipatrm en voor gewont pen, ledei licht-vaste tinten 2000 fr. prijzen Om 11.30 u. Groot Kunstconcert uitgevoerd door de Kon. Harmonie van Waregem 17 u. Officiële ope ning van de Braderie door de h. Burgemeester, de gemeente raadsleden en de leden van het Feestbestuur. Optocht door de deelnemende straten met het muziek van Waregem op kop 20 u. Wandelconcert door de Lustige Vrienden uit Veurne. Grootse verlichting en publiek bal. Maandag 5 Sept. te 16 u.: Rondgang van het Feestcomi- teit en Juryleden voor ’t opne men der mooiste versieringen, de uitstalramen en kledij Te 17 u. Aankomst van de muziek maatschappij «De Eendracht», uit Eesen 18.30 u. Prachtige muziekuitvoering door voor noemde maatschappij 20.30 u. Fakkeltocht door de lokale Harmonie Panne-Vooruit. Alle deelnemende straten zullen be zocht worden. ZONDAGDIENST Zondag 4 Sept. apotheek Duclos. Ooststr. Geneesheer: Dr Maeayert, Lindendreef, 2. Tel. 51. dat werkelijk worden van BURGERLIJKE STAND Geb. Bacqué Yvette v. En gelbert en Stevel inek Elvire Rammeloo Nadine v. Hilaire en Denys Clara. Sterfgev. Calcoen Lodewijk wdr. Zoete Zenobie, 70 j. Afk. Vanmassenhove Vale re, visser, Oostduinkerke en Corteel Maria. Huw. Ferdinande Roger, werkm. en Meerschaert Odet te. Maandag en Dinsdag «De Grensarend» met Randolph Scott en Cesar Romero. DUIVENSPORT De Zeezwaluwen Arras, 72 duiven. Los 14.57 u. Snelheid 928 m. 1) Schoolaert Kamiel; 2) Bossant Lucien 3) Van Wal- leghem R. 4) Vandenberghe Julien 5) Maeitens Louis 6) Schoolaert Kamiel 7) Van- houtte Henri 8) Vandenbus- sche Remi 9) Van d’Huyn- slager A. 10) Renders Char les. Toelage Ijzermonument Door het Komiteit, «Werk van de Jaarlijkse Bedevaart naar de Graven van den IJzer» de raming der kosten inrichtingen, aan Café «Antwerpia». Uitbe taling in café «Kabeljauw». II. Dinsdag 6 September om 17 uur Voor patroons en zelf standige stielmannen. 1200 fr. Verdeling zoals hier- Inschrijven in Tavern», Vertrek aanbesteed. Het Schepencollege geeft de verzekering dat zulks geen merkelijke vertraging zal te weeg brengen bij het voleindi gen der ontworpen gezament- lijke werken. Algemene goed keuring. het Stadsbestuur en de Brou werij Kruger, geregeld door de Veloclub «De Vrije Wielrij ders». 1. Maandag 5. September te 17 u. voor alle arbeiders en be dienden. 1200 fr. prijzen. Ver deling 200, 175, 150, 125, 100. 90, 80, 70, 60, 50, 40 en 2 x 30 franK. Beker «Kruger» aan de overwinnaar. Inschrijven in ca fé «Wind en Zee». Vertrek aan Café «La Marée». Aankomst burgemeester St. Kruis. L. Bruynooghe, lid van de Com missie van Openbare Onder- voor Pierre, A the— Luidens een besluit van de Regent dd. 9 Augustus 1949 zal de gemeente De Moeren-bij- Veurne, voor geheel haar grondgbied, de plannen van aanleg opmaken voorzien bij met J artikel 1 van de besluitwet dd. 2 December 1946 betreffende (vervolg van vorige week) Speciaal krediet voor inha- lingsfeesten van Z.E.H. Deken De Burgemeester verleent het woord aan Schepen Van Hee die de uiteenzetting geeft, en waardoor vernomen wordt dat die onkosten belopen tot circa 45.000 fr. Hij vraagt een kre diet te willen stemmen van 25.000 fr. als tussenkomst in die feesten. Dh. Hendryckx vraagt het woord om te verklaren dat de minderheidsgroep tegen het ge vraagde niet zal stemmen doch Bijkomende bestekken herop bouw van het Gerechtshof Bij het opmaken van het be stek tot algemene heropbouw van het Gerechtshof, ontbrak voor sa- Centrale Vooraleer de vergadering te sluiten vraagt Mevrouw Carre het woord, en laat opmerken dat de voetpaden aan de Oost zijde van de Grote Markt in erbarmelijken staat verkeren, derwijze vele mensen strompe len over de uitstekende voet- padsponden. Dh, Hendryckx treedt die opmerking bij en zegt dat ve le voetpaden in Stad moeten onder handen worden geno men, wat bijzonder het geval is in de Pannestraat, aan het klooster der Blauwe Zusters en in de Zwarte Nonnenstraat waar het water naar de huizen vloeit in plaats van in de grep pel. Het Schepencollege belooft de nodige herstellingen in de eerste weken aan te vangen. De vergadering wordt gehe ven te 7.30 u. Schrijf uuortaan met CINEMA’S PALACE op 2, 3, 4 Sept. «Life with Father» (Zo is Va der), prachtige kleurfilm met William Powel en Irene Dunne. 5, 6, 7 Sept. «Stork Club» met de dynamische Betty Hut ton. ELDORADO 2, 3. 4 Sept. «L’Assassin ne pardonne» (De Moordenaar vergeeft niet) met George Brent en Joan Bion dell. 5, 6 Sept.: «Door zijn schuld» (Par sa faute) met Deanna Durbin, Charles Laughton en Franchot Tone. Dinsdag 13 September 1949, te 11 uur in ’t Vredegerecht, hoek Oost- en Noordstraat te Veurne. TOEWIJZING der Groot 165 m2. Alle inlichtingen, tei- der verkopende Notaris. (W. 446) BURGERLIJKE STAND Geb. Feys Eric v. Eduard en Jonckheere Marie Pil Jac queline v. Alberic en Hollevoet Marie Pilet Maria v. André en Maes Yvonne, Izenberge Deschrijver Maddy v. Gustave en Ryngaert Marguerite, De Panne; Vandenbruwaene Fran cine v. Oscar en Boeve Marga- reta, Koksijde Acou Roland v. Georges en Goderis Astrid, De Panne Vanilme Jean- Pierre v. Marcel en Palfliet Astrid, Houtem; Goderis Geor ges v. Hendrik en Merlevede Rachel. Koksijde. Sterfgev. Vieren Maria, 82 j., Veurne, echtg. Belpaeme Os car, Peter Benoitl. ROND CONCERTEN Door beide plaatselijke mu ziekmaatschappijen werden ge durende het verlopen seizoen 4 concerten gespeeld op de stedelijke kiosk. Uit deze con certen blijkt eens te meer dat niet het aantal muzikanten maar wel de kwaliteit er van het beoogde doel, nl. de mu ziekkunst te dienen, bij bena dering kan bereiken. Een mu ziekmaatschappij kan dit doel bereiken, wanneer ze op trou we spelende leden kan rekenen, die regelmatig alle herhalingen bijwonen en de gegronde op merkingen van de leider aan vaarden. gaan op bezoek bij Club Oostende. Het is moeilijk een voorspelling te geven, ge zien wij de sterkte onzer te genstrevers niet kennen. prijzen, boven. «Bass Café «Monty», Aankomst Café «De Roos», Uitbetaling in Café «Welkom». De koersen worden betwist op toeristenrijwielen. Gebruik van koersmateriaal uitgesloten. Afstand ongeveer 30 km. Ren ners en gewezen renners bene- CÏl’Il CÏP 30 jlifcC ttoearoltitón. Er is verzekering tegen onge vallen. verering van alle gevallen hel den en diens volgens ook van de eenheid van ons dierbaar België, dan zouden wij CINEMA’S NOVA: van Vrijdag tot Zon dag «Manon» met Cecile Au bry en Serge Reggiani. Maandag en Dinsdag «La Baccarat» met Pierre Brasseur en Sophie Des marets. CENTURY van Vrijdag tot Zondag: «Steeds in mijn hart» met Kay Francis en Alle inlichtingen betreffende Houston. oudstrijdersaangelegenheden. werd. net eindsignaal i «IJzertoren» ging Ameloot er op zijn eentje Diksmuide. van door, passeerde 3 man en i vloerde meteen de keeper (7-1) te kunnen doen Onze verwachtingen Zondag krijgt onze eerste voor haar eerste wed- het ordeningsprogramma ’s lands grondgebied, waarvan de regering hun kennis zal ge ven. De reeds, op grond van de voornoemde besluitwet betref fende de stedebouw, door de gemeente De Moeren getroffen schikkingen zijn geldig. SV Veurne 7 - VC Ardooie 1 Verleden Zondag trokken on ze jongens terug de voetbal schoenen aan. Het werd voor de onzen een overwinning met sprekende cijfers. Verscheidene reserven werden opgesteld als proef. Onze jongens zijn nog niet volledig op dreef en het samenspel laat te wensen over. De voorbije vriendenwedstrijd stond dan ook op geen hoog dat ze zich zal onthouden, uit epil. Slechts onze voorlijn was goed op dreef. Er waren ver scheidene mooie combinaties dongen feit Is, alsdan dat de tussen middenvoor Ameloot en Gemeenteraad gemakkelijk bijeengeroepen worden zon(jag FEESTELIJKHEDEN Wedstrijd voor Zeilwagens op gaterdag 3 Sept, te 15 uur zeilwagenwedstrijd voor de be ker Benjamin Dumont, inge richt door de plaatselijke maatschappij. Jaarlijkse feesten op de Marktplaats Zondag 4 Sept te 15 u. Ballonwedstrijd voor alle personen, 500 fr. prijzen te 20 u. Rondgang van een mu ziekkapel 21 u. Publiek Bal. Gedurende het bal prachtig Vuurwerk - Daarna Taptoe. Feestelijkheden der Veurne- straat, ’Zeelaan, Koninklijke baan en omgeving Zaterdag 3 Sept, om 20 u. algemene taptoe met deelne ming van de muziekmaatschap pij Ste Cecilia De Panne. Al- wie deelneemt aan de Braderie gaat gekostumeerd achter het muziek. I Zondag 4 Sept. Grote Ker- Kermis Fabr.GLUCOLL1N N.V. Antwerpen. beide, hoekspelers. Onze ploeg was Bequoye, Reynaert, Bon te Vandenberge, Bonaventure Kesteloot G., Deberg, Claer- houdt Gilb., Ameloot, Debruy- ne en Deburchgraeve. 27e min. om Deburchgraeve de stand te zien openen op flater der bezoekende keeper. 6 min. I later wist de tinksbinnenspeler van Ardooie de bordjes gelijk te stellen. 1 mm. voor de rust ontsnapte onze voorlijn. De- bergh gaf ver over aan de an dere vleugel, die mooi doorgaf aan Ameloot en het werd 2-1. Na de koffie gingen de onzen eerst ten aanval doch spoedig nemen de bezoekers het roer in handen. Aan de 7e min. gaf Deburchgraeve mooi voor aan Debruyne die onhoudbaar bin nen kogelde (3-1). 4 min. la ter stuurde Deburchgraeve de bal naar Ameloot die met kop bal via het been van een te genstrever er 4-1 van maakt. Aan de 20e min. wordt Debruy- ne door de scheidsrechter zon der voorafgaande verwittiging van het terrein verwezen we gens protest tegen een beslis sing van de scheidsrechter. Niettegenstaande de numerie ke minderheid voerden de on zen steeds het hoge woord. Aan de 25e min. wist Claer- houdt na een Schermutseling voor doel er 5-1 van te maken. 4 min. voor het einde bekwa men de onzen vrijschop juist een toelage te vragen ten voor buiten de backarea, vrijschop dele voor het bouwen van een die door Reynaert onhoudbaarmonumentale toegangspoort. ZITDAGEN N.S.B. Zondag* 4 September zullen de voorzitter en secretaris der N.S.B. zitting nouden in het lokaal Hotel de la Digue, 176, Zeelaan. tussen 10 en 12 u. BERICHT VAN AANBESTEDING Op Dinsdag 13 September 1949 om 18 u. namiddag zal er op het Stadhuis te Nieuwpoort overgegaan worden tot de openbare aanbesteding voor Het oprichten oorlogsgedenk- teken 1940-45 bij het bestaan de monument en herstel van bestaande gedenkteken 1914-18 te Nieuwpoort. Plannen en lastenboek ter inzage van belanghebbende op het technisch bureel ter Stad- huize, Nieuwpoort en ten bu- rele van de ontwerper-archi- tect J. De Creus, Bruggestraat 41, Poperinge. telefoon 384. Deze documenten zijn te vens te verkrijgen mist voor- afgaandelijke storting van 100 frank op postcheckrekening nr 4555.07 van architect J. De Creus, Poperinge. De Secretaris' J. wenberghe De Burgemeester raert. Ei irii tigheden plaats te Brugge, on der een overgrote deelneming. De rouw werd geleid door de Broederbond, hh. Ingenieur S. Moerman en Ere-directeur H. Degrave, wederzijds zoon en der posterijen, de betreurde Van Rolleghem. M. Braet en G. Van Compernolle, bestuurs- van de oud-leerlingen- 2) Perot Vanneuville Irene 4) Perot Christiane. Enkel spel heren 1) Prevoost Louis (Rijsel) 2) Bolle Alb. <De Panne Cen trum) 3) Bursens Gilbert (De Panne Centr’.ïm) 4) Laenens Michel (Antwerpen) 5) ex- aequo Berten René (Radar De Panne), Bursens Raoul (De Panne Centrum), Clymans L. (Antwerpen), Recour Louis (Radar De Panne). Dubbel spel heren 1) Bolle Albeit-Bursens Gil bert 2) Laenens Michel-Col- lignon 3) ex-aequo Recour- Ryckewaert Clymans-De Ma yer. BRADERIE IN DE ZUID- STRAAT Aangemoedigd door het suc ces van vorige jarén hebben de handelaars van de drukke Zuidstraat terug de koppen bij elkaar gestoken en zijn druk in de weer met de voorberei ding van hun derde braderie. Vólgens inlichtingen zal de straat terug prachtig verlicht worden en versierd met de nieuwe wijkvaandels. Op Zon dag 4 September wordt na het wandelconcert Miss Braderie der Zuidstraat verkozen, niet door een speciale jury, maar deze maal door het publiek I Zondag krijgt zelf. De Maandagavond komen ploeg voor haar de lustige vrienden der Cana- J strijd van het nieuwe voetbal- I seizoen het bezoek van G.S. Het wordt zeker Dit Komiteit meent beroep op een elite van minstens 300 Vlaamse ge- moeten die werken nog worden meenten, welke ieder een toe- aanbesteed. lage van minstens 1.000 zouden kunnen storten. Dh. Burgemeester zegt dat die brief sinds de maand Mei ingekomen is, dat hij meende er geen gewag te moeten van maken, doch hij nu dient be sproken en een beslissing geno men. Dh. Hendryckx vraagt het woord om volgende verklaring af te lezen Zelf oudstrijder zijnde, heb ik U niets te verbergen, met te verklaren dat al mijn waarde ring gaat naar de oudstrijdërs die gevallen zijn voor ons duurbaar Vaderland, tijdens de twee wereldoorlogen. Doch ik herinner mij nog te goetüi het onvaderlands gedoe waartoe de zogenaamde ijzer bedevaarten destijds aanleiding gaven. Deze bedevaarten ont aardden iedermaal in anti-va- derlandse betogingen ten spij- te van alle weldenkende lie den. Het grootste gedeelte van de inrichters dezer bedevaar ten hebben, bij de inval der Duitsers in ons land, zich on middellijk aan de zijde van de bezetter gesteld. Moest ik echter de overtui ging hebben dat het nieuw voorziene verhoging 131.333.67; ijzermonument werkelijk het Nieulve uitkomst 1.491.062.07. symbool zou worden van de Met gunstig advies bekleed. een spannende wedstrijd die i zou kunnen uitlopen op een puntenverdeling. Onze reserven trekken even eens ten tg de schoenen aan en geestdrift die toelage goedkeu- l Hermes ren en zelfs voorstellen deze te de stedebouw. Zij zal deze plannen opma ken rekening houdende met van CINEMA VIEUX BRUXELLES Van Vrijdag tot Maandag «Jungle Girl» met Frances Gifford. Van Dinsdag tot Donderdag: «Aan de poorten van Parijs» met Josette Day en Georges Thill. liefhebbers de boog een mooie schieting door, gegeven op de liggende wip bij Leon Reynaert, begiftigd met talrij ke schone prijzen. Het ware te hopen dat het mooie weder te rug van de partij is, ten einde de twee eerste braderien nog te overtreffen. kon bijeengeroepen worden vóór die feesten die sedert ver scheidene weken aangekondigd worden. Hij doet terloops op merken dat zulks ook is ge beurd bij het aankopen van een auto dicllMU doen als ambulancewagen. Hij zegt van verscheidene inwo ners te hebben moeten horen dat dit voertuig werd aange kocht, dat hij geen uitleg kon verstrekken en met zijn mond vol tanden stond op die bemer king Dat diezelfde inwoners ook verweten dat die nieuwe wagen de velokoers volgde in gericht met de kermis. Hij wordt bijgetreden met die op merking door de Leden Bail- leui en Maes die dit zeer ge grond vonden. Een redetwist vindt plaats over de aankoop van die auto, op welk de Bur gemeester toch enig licht bracht. Het speciaal gevraagd krediet van 25.000 fr. wordt toegestaan met 7 stemmen te gen 2 onthoudingen. Kasnazicht van 2e kwartaal ’49 In kas. baar geld 42.981,29 op postchekrekening 217.713 25 bij gemeentekrediet, rekening courant B. 2.808.855.03 id. re serve 400.000 id. toelagen 404.808,63 id. lening 215.000. Totaal 4.089.358 20 fr. C.O.O. a) Begrotingswijziging vol gens oorspronkelijke voorge stelde begroting 1.362.728,40 169.114,91 id. toelagen 12.769. Totaal 701.550,64 fr. b) Verbeteringswerken in Wezengesticht: raming 73890 3 Met gunstig advies bekleed. c) periodieke verhoging wed de van sekretaris. Met gunstig advies bekleed. d) kasoverzicht van 2e kwar taal 1949 in kas, baar geld 35.381,88 op postcheckreke ning 30.429,15 op Spaar- en Lijfrentkas 453.855,70 op ge meentekrediet, rekening 1 verhogen. Doch, tot hiertoe, is er niet de minste waarborg, dat de feiten van vóór 1940 zich I niet zullen herhalen, weze het j zelfs in de beginne op een of andere verkapte wijze. Zolang de zekerheid niet be staat dat het nieuwe monu ment er een zal zijn van een dracht, waarrond zich alle Bel gen kunnen scharen, zullen wij beslist tegen elke toelage opkomen. Alles wijst erop dat wij op onze hoede moeten zijn, hoe wel de overgrote meerderheid der bevolking, zich niet meer zou laten tergen in haar va derlandse gevoelens. Wij zijn overtuigd dat alle goede Vaderlanders met deze verklaring zullen instemmen, zoveel te meer omdat de toon die in zekere kringen aange slagen wordt, niet van aard is om zekerheid te hebben dat ongure elementen en troebel- watervissers het ment niet zullen misbruiken, zoals zij het vóór 1940 hebben gedaan. Na die verklaring meent de Burgemeester te moeten op merken dat de betoging van Zondag 21 Oogst naar het Ijzermonument waarschijnlijk een Vaderlands karakter zal dragen, daar hij meent te we- ten dat alle Vaderlandse Vere- nipingen van «mn hot- land daaraan zullen deelnemen. Dh. Bailleul treedt de ziens wijze bij van dh. Hendryckx. en zegt niets te voelen voor een bijdrage. Dhr. Burgemeester dringt nogmaals aan en er wordt overgegaan tot de stemming, voor het toekennen van een bijdrage van 1.000 fr. Dh. Bailleul verklaart deze toelage enkel te stemmen op voorwaarde deze uit te betalen nk de betoging van Zondag 21 Oogst 1949 om wel te zien welk karakter deze zal dragen. De Raad geeft voldoening aan dh. Bailleul. Er wordt overgegaan tot de stemming die uitvalt met 7 ja en 2 neen. WIELERWEDSTRIJD Op Vrijdag 9 September ter herinnering aan de be vrij ding van De Panne «4de Prijs der Westkust - Grote Prijs Mat- tex» voor liefhebbers BWB. 5500 r. prijzen en premiën plus wollen trui Mattex aan de win naar. 110 km. goede baan. Inschrijving en uitdeling der rugnummers bij M. Neyt in de Bridge Taverne. Zeelaan. van 13 tot 14 u. Vertrek te 14.30 u. zeer stipt. Vertrek en aan komst bij Maurice Neyt, in richter. Vioh* Wie deze last voor altijd kwijt wil gebruike voortaan Goodwill, de inkt die gemakkelijk vloeit, maar nooit loopt geen metaal of rubber aantast de oude restanten van vuile inkten oplost en alzo uw pen al schrijvend reinigt snel opdroogt op papier maar nooit ia* de pen. Verkrijgbaar in z soorten voor vulpen in 7 rijke Tengevolge van het haastig overlijden van dh. Maurits Moerman, Ere-technisch in specteur bij de Nationale Maat- stand en van de Akademie schappij der Belgische Spoor- Schone Kunsten, F. wegen, is de redactie van ons studieprefekt van het blad in diepe rouw gedompeld, neum, F. Hansen, voorzitter Dh. Moerman was de schoon- van de Vrienden van de Scha- vader van onze Bestuurder mele Armen, V. Linzeele, voor- dhr. Henri Degrave, en tevens zitter van de oond der Postze- een der trouwste medewerkers gelverzamelaars, aan «De Kusubode» en «De Sociaal Adviseur van het Ge- Wekker». zin, R. Maertens-Lissnyder, xxx voorzitter van het verbond der Dinsdag hadden de lijkplech- West-Vlaamse Willemsfondsaf- delingen, A. Verwaetermeulen en A. Linzeele van de Vlaamse H. Zwaenepoel, van het beheer R. Beuls, A. schoonzoon overledene. Onder de talrijke aanwezi- leden gen stippen wij aan de hh. bond. Burgemeester Van Hoestenber- ghe, Luitenant-Generaal Duu- grafenis waren alle lagen Hoofdingenieur de samenleving vertegenwoor- Baan. Soete, Eerste technisch- digd. inspecteur, Van Gysel, groeps chef Gent, Van Loocke, groeps chef Brussel, Leyten, groeps- leghem chef Brugge, Boeckaert, Eerste knochtheid van dh. Moerman, ingenieur Baan, Gent, De Wil- aan het openbaar onderwijs t de, Ere-inspecteur, seindienst dh. Hansen, voorzitter van dé Gent, Ch. Bossue, directie-in- Vrienden van de Schamele Ar- specteur der belastingen, Beau- men wees op de bedrijvigheid prez, hoofd-commissaris van van de overledene in deze politie, Librehts, voorzitter van menslievende vereniging, de h. Benelux, Lode Lagasse, letter- R. Maerten-Lissnyder vertolk- kundige en lid van de Hogere te in een ontroerende rede de Raad voor Volksopleiding. R. gevoelens van de vele vrienden Bonte, Ingenieur, Benoit Van van de h. Moerman, die gans van Kaai-Eeghem, provincie- en gemeen- zijn leven in dienst van de ge- twee schone teraadslid, P. Janssens, oud- meenschap stond. misvlucht uit Arras, ingerichtvelokoersen gegeven door het door «De Zeezwaluwen» met Kermis-Comité met steun van Brouwerij «ZEEBERG», Aalst 111 adres plaatselijke Depothouders TOMBOLA WIJK NIEUWSTAD Hier volgen de winnende nummers der tombola, inge richt door de Wijk Nieuwstad, ten voordele der St. Niklaas- f eesten. 923 837 1073 186 271 1215 1821 1932 163.2 721 1005 535 148 1340 1557 1489 1808 1083 953 1257 594 1017 615 976 717 531 1226 736 195 338 1615 1365 653 920 842 936 1200 1534 (zetel) 1098. Omslagen nr. 11. Prijzen af te halen vóór 15 September a.s. bij Daniel Wit- houck, Bruggesteenweg, 46, te Veurne. I 7. Geen handel drijven, zelf niet op naam der vrouw of door tussenpersonen. Alle bij betrekkingen zijn volstrekt ver boden. 8. Vrij zijn van ziekte en ge brekkigheden onverenigbaar met het ambt. Geneeskundig getuigschrift voor te leggen op gesteld door een Geneesheer wonende te De Panne. 9. Gestalte: minimum 1,68 m l 10. Houder zijn van een ge- tuigschrift van volledig lager onderwijs 4e graad en het exa- men waaraan de candidaten onderworpen worden met vrucht (3/5 van de punten in elk der beide delen van het examen ebkomen hebben) af leggen. 11. Zijn van het examen ontslagen De candidaten die slaagden in het examen dat ten Gemeentehuize werd afge nomen op 27 November 1948. 12. Programma van het exa men te bekomen op het Ge meente secretariaat. 13. De benoeming geschiedt maar ten definitieven titel na een proefdienst van 1 jaar en na, geslaagd te zijn in het exa men der Provinciale Politie school. 14. Wedde volgens telijk barema. 15. De eigenhandig geschre ven aanvragen dienen aange tekend aan te komen bij de h. Burgemeester van De Panne vóór 13 September a.s. bijvoeging van a) Uittreksel op zegel geboorteakte. b) Bewijs op zegel van bur gertrouw, van goed gedrag en zeden en van Belgische Natio naliteit. c) Militiegetvigschrift. d) Geneeskundig attest (lengl te der gestalte o.m. erop ver meld). e) Afschrift van diploma. f) Eventueel bewijs dat men kan aanspraak maken op voor keurrechten (zie Belg. Staats blad van 13-6-1945 p. 4865 no- epns bewijsmiddelen). Onvolledige of laattijdige aanvragen kunnen niet in aan. merking genomen worden. (W. 442) VIER PLAATSEN (ten defini tieven titel) van POLITIE AGENT ZIJN TE BEGEVEN Algemene voorwaarden 1. Belg zijn. 2. Van onberispelijk gedrag en zeden zijn. 3. de burgerlijke en politieke rechten genieten. 4. aan de militiewetten vol daan hebben. 5. de candidaten moeten op 1 September 1949, minstens 21 jaar zijn. De ouderdomsgrens is bepaald op 35 jaar, vermeer derd met vijf jaar voor de door de wetten op de voorkeurrech ten begunstigde personen. Voor het in dienst zijnde personeel is de ouderdomsgrens bepaald bij hun eerste indiensttreding bij een openbaai’ bestuur. 6. D« gemeente, bewonen 2 maanden na de definitieve be noeming. en ondertekend door Prof. Fransen als Voorzitter en Ed. Clottens als sekretaris-beheer- der, wordt aan het Stadsbe stuur een schrijven gericht om buiten de backarea, vrijschopdele riio rlnrw T? ovn«-» -vrl- ML.,, binnen 1 min. (6-1). I tot de ontworpen te herbouwen -1 IJ-te Kaaskerke- waarvan Sekretariaat geves- nitaire tigd te Kaaskerke, Hogebrug 86 verwarming en de medegaande metselwerken. 1) voor de sanhaire inrich tingen komt een bijkomend be drag van 52.077 fr. 2) voor de centrale verwar ming is de raming 411.877,50 fr 3) voor uitvoering van de metselwerken tot verwezenlij king van twee voorgaande in stellingen komt een bedrag in meer van 241.330,49 fr. Voor de’- sanitaire instellin gen en de centrale verwarming '4. V V V V

De Vrijheidsecho (1945-1947) | 1949 | | pagina 2