Houdt V van bloemend Nuttige Wenken Commodore Timmermans I il, Ter begunstiging van het BOUWEN 260.- Provinciecommasdaut Nationale Dienst voor gej?: Arbeidsbemiddeling Belasticgsbeïalers Tweede Internationaal Geneeskundig Congres te Oostende 4.950 1.150 Ilitt Th 215.- fr 260.- Dezelfde met 5 armen. fr. 295.- De Maatschappelijke Aekerheid der Grens- en Seizoenarbeiders kOpe" Z°"de' H fr. 725.- o 1r795.- fr 2.560.» '4 - HET GOEDKOOPSTE HUIS VAN HEEL BELGIË W de 3 Bl Ir, 1 tafel 100 x 60 cm. breed 74/56 1 50 H.D. Hetzelfde mid- ter verwijdering van de witte wendt U tot i,. ELSENE VERVIERS LUIK OOSTENDE NAMEN BRUGGE KNOKKE peluw in zeegras, 2 stoelenlde stoel) Volledige keuken vermengt lijnolie, 1,22 m 1,40 m. fr. 445.- fr. 625.- de mijnwerkers, metsers, kadoors, typograaf. b) Vrouwen geen. B. Beroepsherscholing 74/54 Matres de LIBERALE MIDDENSTAND Kerkstraat, 8 Oostende 74/62 Matras en extra fijne kwaliteit, 135 x 65 cm. Ir.. Daar Kolonel S.B.H. Van den Driessche tot kommandant van 74/53 Mooi engels bed, ivoorkleurig verlakte siijlen, springveren matras met kettinkjes, dubbele -<V.- ••."i Breedte 0,92 m. fr. 1.450 1,22 m fr. 1.995.- 1,40 m. fr. 2.300.- Exclusiviteit Innovation DE KEUZE VAN VERSCHEIDENE SOORTEN Het schikken van in een vaas vereist veel zorg en tijd, om van VERKOOPD1ENST OP TERMIJNBETALING. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Profiteer reeds heden van het gemak dat ge later zult betalen Maak gebruik van onze DIENST B waardoor ge onmiddellijk over Uw koop kunt beschikken Als het tafelblad beschadigd is door een brandende sigaret, kan men met een eenvoudig middeltje de lelijke vlekken bloemen doen verdwijnen. Men neemt Prachtige moderne luster in verguld gepolijst koper, gebronsd of rood koper, met glazen kralen, geheel toegerust, 3 armen zonder lampekap. fr. Dezelfde met 4 armen 73/25 J( "AUTEUIL" Mooie slaapkamer in licht of donker [fj! eiken, half gepolitoerd op lamelle, bestaande uit 1 kleerkast 1 70 m breed (1 Z3 linnen- 2/3 hangkast), 1 bed m. breed, 2 nachttafeltjes, 1 toilettafel t 1 20 m breed fr V« vermelden. Wanneer het een af te breken gebouw betreft mag het bezoek slechts aange vraagd worden, nadat het ou de gebouw afgebroken is. Zodra het nieuw gebouw vol- rose of voor 74/55 Gemakkelijke matras en peluw in prima zuivere Java kapok, doorgestikte randen, mooie damasten tijk, zéér goede kwaliteit. 0 92 m 1.22 m. 1.30 m. fr. 1 295- fr 1.695- fr 1.895.- 1 35)74 b Ensembles samengesteld uit verwisselbare elementen COMBINN O" voor de keuken, in wit naturel hout, bestaande uit 6 elementen—, Metalen matras SLEEP WELL met stevig damast linpen bekleed, sterk, soepel, gemakkelijk. 10 jaar garantie. Hebt gij moeilijkheden voor het invullen van Uw belastingstarief wikkelt of in een met water een nacht buiten- 97/44 Prachtige lampekap in gevoerde taffetas, in champagne, groot model staande lampen, diam. 65 cm. "FLORENCE" Prachtig salon garnituur, bestaande uitcanapé met 3 zittingen, 2 fauteuils, leuningen op veren, zitting op 104 versterkte veren. Bekleed met geschoren velours in groen, roest of bordeaux. Een buitengewoon mooi artikel tegen serieprijs. fr. De fauteuil alleen fr. 8/62 "MORRIS" Gemakkelijke fauteuil met opklapbare rug en verlengstuk, halt gepolitoerd beuken,licht of donker Zeer sterk. fr. j/3.“ 7 3/28 "REAUMUR" Prachtige eetkamer in vergulde eik half gepolitoerd, binnenkant sapelli, bestaande uit 1 groot buffet, 1 90 m. (2 deurtjes, 1 lade, 1 opklapdeurtje), 1 vitrine 120 m., 1 uitschuiftafel 1.50 x 0.80 m., 6stoelen met bekledeg 73/26 "RIVOLI" Zeer mooie eetkamer in licht of i donker eiken, half gepolitoerd op lamelle, bestaande* uit 1 buffet 1.60 m breed (2 deurtjes, 1 binnenla), 1 vitrine 1.15 m breed, 1 uitschuiftafel 1.20 x 0.90 m. 6 stoelen, zitting met stof bekleed 6.950.- 97/45 Mooie staande lamp in gedraaid beuken, genre gewaste eiken met tablettê, 50 cm. diam. geheel toegerust, zonder lampekap fr.it «3.” Perkamenten lampekap, effen of versierd. 65 cm. diam. fr. 690-- Steenkerke Vinkem, Wulve- Wulpen, Zoutenaaie, en Reninge VT IMooie keuken in naturel wit hout.bestaande u>t JL 1 buffet 1 75 m. breed, 110 m. hoog, 43cm diep. fr. 1.825- fr 49(1- fr 115- 2.545 der Provincie West- Vlaanderen op te volgen. Wij bieden Commodore Tim mermans die het bevel over de Zeemacht behoudt, onze harte lijke gelukwensen aan bij deze bevordering. 97/39 Sierlijke 3armige luster in gesmeed ijzer, geheel toegerust, met lampekap groen, wit g- of rood gelakt. fr.<^! <9.* Dezelfde met 5 armen fr. 575— 97/40 Prachtige schaal in verguld koper of gebronsd met glazen plaat in bijpassende kleuren, to2earten’ 9*'Seelfr450.- 97/41 Rustieke luster in gebeeld houwd beuken, 5 armen, geheel toegerust, zonder lampekap. notariële akte en een exem plaar van elk der processen- opgemaakt door de ontvanger van de registratie. Voor de akten opgesteld van Juli 1948 tot 15 Juli 1949 moet natuurlijk alleen de aanvraag om terugbetaling gedaan wor den. Degene die dergelijke aan vraag indient, zal door alle rechtsmiddelen mogen bewij zen dat de verkregen grond niet bebouwd was of dat de ge kochte gebouwde eigendom vol ledig werd afgebroken. 8/63 Krantenhangsr in massief gepatineerd eiken 2 vakken fr. 195." De Dienst voor Arbeidsbe middeling staat te uwer be schikking om U alle inlichtin- A. Gevraagde arbeidskrachten: gen te verschaffen. De aanvra- In de streek a) Mannen gen moeten ingediend worden electrisch lasser, beenhouwer, vóór 1 September 1949 in het steenkapper (blauwsteen), leer volgend bureau G.B. Oosten jongens steenkapper en -pas- de, Koningstraat, 63. teibakker. 2. In een centrum (21 jaar) b) Vrouwen dienstmeiden Ongeschoolde en halfgeschool- (inslapen), bloemenmaakster de werkloze vergoede vrouwen met leercontract, werkvrouwen, tussen 30 en 40 jaar, die wen- In het binnenland a) Man- sen het beroep aan te leren nen: geschoolde en ongeschool- van kokin, gelieve zich op te stu- geven bij het Gewestelijk Bu reau Oostende, Koningstraat, 63, vóór 3-10-49. Voor alles zich wenden 1. In een vakschool (21 jaar) Oostende, Koningsstraat, 63. Jongens en meisjes, onge- Veurne, De Pannestraat 13 twijfeld tracht U zich een toe- De Panne, Zeedijk, 95. DIENST DECORATIE Over welk budget U ook moge beschikken, de binnenhuisarchitecten van onze AFDELING DECORATIE bestuderen en verwezenlijken voor U de inrichting van Uw woning. Met smaak passen zij hun technis che kennis toe aan de moeilijkheden van Uw comfort. ANTWERPEN - LUIK - GENT - NAMEN - BRUGGE - VERVIERS - OOSTENDE CHARLEROI, komst te verzekeren. Waarom zoudt U dan niet trachten uw vakkennis in uw eigen beroep uit te breiden of indien U geen beroep hebt, er een aan te le- gens een schikking die voor de ren’ om zoa°enae gemakken;) - -■ ker werk te vinden Hoe uit- gebreider immers uw beroeps kennis is, hoe groter uw kans wordt een vaste betrekking te vinden. U weet toch wel dat een geschoold arbeider steeds een stap vóór heeft. De Nationale Dienst voor Arbeidsbemiddeling biedt U een enige gelegenheid om kos teloos en onder de beste voor waarden de cursussen in de vakscholen te volgen. Overweeg even - behoud van werklozensteun terugbetaling van de eventuele verplaatsings kosten; betaling van ’t school- 'LJ 8164 PALERME" Prachtig salongarnituur bestaande uit I canapé-bed gemonteerd Op 230 vErgn, 2 zéér gemakkelijke fauteuils met dubbele veren, gebloemde Jacquard bekleding in rood, roest, bordeaux, groen en bruin. Houtwerk in beuken, imitatie noten of sycomore. half gepolitoerd. 4.750.- (vervolg van bladz. 1) het maximum halen uit de mo gelijkheden die ons geboden zijn en hier Mevrouwen, Mijne Heren, doe ik beroep op U.» Na op het belang van de medewerking te hebben gewe zen haalde de minister een ge zegde aan van Montaigne die er ergens aan herinnerd heeft dat het leven zonder gezond heid niet mooi kan zijn en smakeloos wordt. Spreker noemde de leden van het geneeskundig korps de Voornaamste bewerkers van dat essentiële geluk. «Ik zie in Uw Congres, dat in mijn geboortestad Oostende vergadert, een van de tastbare bewijzen van uw geloof in uw levenstaak.» Op zijn beurt bracht de mi nister hulde aan de aanwezige wetenschappelijke personali teiten en in het bijzonder aan dokter Georges Duhamel, lid van de Académie Francaise die U zijn eminente meewer king heeft toegezegd door Uw Congres in te leiden met de openingsrede. En tenslotte zei hij met wel ke opbeuring de Minister van Volksgezondheid en van het Gezin, het bij uitstek vrije be roep, dat de geneeskunde is, in België in de volle vrijheid van zijn beoefening ziet bloeien. Na de minister wiens rede langdurig toegejuigd werd, kwam de voorzitter van het Congres, prof. Maisin uit Leu ven aan het woord om de lof te zingen van het wetenschap pelijk onderzoek. Na dit officiële gedeelte, was het de grote Franse schrijver Georges Duhamel die zelf de geneeskunde beoefend heeft, die de academische rede hield over «De verzuchtingen en avonturen van de therapeuti sche geneeskunde». De schitterende uiteenzet ting van het beroemde Acade mielid was een waar genoegen voor het publiek. In een rijke taal behandelde hij het prin cipe dat de geneeskunde een wetenschap van het leven is, het leven zelf is en verande ring ondergaat. Zo ook ont staan medicamenten die hun weg maken, leven en sterven. De spreker bracht dan enkele bevindingen naar voor tijdens zijn eigen loopbaan van dokter opgedaan. Wordt er soms niet gezegd dat onze kwalen voortkomen van onze geneesmiddelen. Toe gepast door onhandigen of toevallige hulp, kunnen de bes te van onze medicamenten het doel dat hun in de beginne voorbehouden was overschrij den. Het betere is de vijand van het goede, dit is vooral waar in de geneeskunde. Ge neeskundig water leent zich moeilijk tot nadelige praktij ken en de hydro-thermale ku ren hebben o.a. het grote voor deel zich te voltrekken volgens gewoonten die tot rust, over weging en evenwichtig herstel leiden hetgeen zeker het eind doel is van een goed begrepen geneeskunde. Dh. Duhamel werd op geest driftig applaus onthaald voor zijn merkwaardige rede, welke de voorzitter dh. Maisin in zijn dankwoord een grote les in phi- losofie noemde en een uitno diging tot nederigheid. 97/4 3 Sierlijke staande lamp met gegoten glazen kralen, gesmeed ijzeren voet, zonder lampekap. fr“^3.“ -„j van sen ingekorven worden, zodat De meeste snijbloemen verdra- behandeling zullen verdwijnen, ger van de registratie ten ein de hem de gebruikelijke vast stellingen te laten doen. Men1 de Koninklijke Militaire schooi moet, wanneer men dit bezoek werd benoemd, is commodore vraagt, de juiste ligging van Timmermans aangesteld ge- het goed alsook de afmetingen worden om hem als comman- en de kadastrale aanduidingen dant der Provincie West- Alle toestellen voor Ma- zoutinstallatie en auto matisch stoken, vindt u bij de Firma M. VAN- BESIEN te Den Haan. Telef. 200. Bijzondere prijs voor Installateurs van Centrale Verwar ming. fr. 350.- fr. 395.- fr. 475.- 73/27 "LUCERNE" Prachtige slaapkamer in massief eiken, goudkleurig, half gepolitoerd, binnenkant sapelli. bestaande uit 1 klerenkast (1 80 m 1 /3 linnen- 2/3 hangkast, verzilverde spiegel m de middelste deur, 1 bed (1 50 m 2 vaste nachttafeltjes, 1 toilettafel (1.20 m (2 laden, 1 deur) fr 8.950. De wet van 30 Mei 1949 trokken is, dient een nieuw be- brengt verschillende wijzigin- zoek van de ontvanger van de gen aan het wetboek der regis- registratie gevraagd te worden, tratierechten. Alsdan moet, door tussen- Aldus wordt het registratie- komst van de ontvanger, een recht van 11 t.h. geind op de aanvraag tot terugbetaling van authentieke akten van verkrij- de gestorte rechten ingediend ging van bouwgronden of van worden bij de provinciale di- af te breken en door nieuwe rectie van de registratie. Bij bouwen, ten belope van de deze aanvraag moet een af- bouwwerken te vervangen ge- schrift gevoegd worden van de helft terugbetaald, op voor waarde 1. Dat de akte voor 1 Juli verbaal 1950 opgesteld weze 2. Dat in die akte de verkla ring voorkome, dat de verkre gen grond niet bebouwd is en bestemd om een bouwwerk op te trekken of, indien het on roerend goed een gebouw is, dat dit zal afgebroken en door een nieuw vervangen worden 3. Het nieuw gebouw moet voor 1 Januari' 1952 voltooid waren. Dat sommige bloemen glas of een hete schaal dikwijls zijn avonds plukken, niet in eikaars nabijheid kun- Op het glimmend oppervlak' 4- Op de datum van de aan- nen leven, weten we niet al- achterlaten. Voor een dergelijk vraag tot terugbetaling, moet geval kunnen wij ook nog een de waarde van het gebouw mogen ander middel aanbevelen. Men groter zijn dan' deze van de methytalcohoi met bouwgrond, schudt het mengsel er bloemen in de buurt zijn, welke een nadelige invloed doen gelden. Neem ze er uit, zet ze alléén in fris water en u zuflt zien, dat zij spoedig weer bijkomen. 8/1,1 "VENISE" Mooi gamifuur voor Living, bestaande uit 1 tweepersoons canapé-bed, dubbele veren (rug en zitting), gemonteerd op 226 veren, 2 clubzetels,zitting Beka, leuningen en rug op veren, in velours Jacquard roestkleur, groen en bordeaux, fr. Tulpen, jasmijn, rozen, an- zet. Het verblijf in vertrekken jelieren. Waaraan geeft U de waar gerookt wordt doet de voorkeur Eenieder houdt van bloemen spoedig verwelken, bloemen, in de vrije natuur, in de tuin, in de woonkamer. En niemand hoeft het ons ten kwade te duiden als de verlei- in een vaas vereist veel zorg een rauwe aardappel en houdt ding ons te sterk wordt en we en tijd, om van smaak nog hem eventjes in fijne houtas. met een welriekende ruiker maar niet te spreken. Toch kan Vervolgens wrijft men er ze aan huis belanden. het gebeuren, dat men na en- zacht mede heen en weer over Onze beste zorgen zullen we kele uren bemerkt, dat bloe- de geschroeide vlek, die dan "an de lieve snijbloemen wij- men die vers waren toen zij in geheel of in elk geval voor een den, teneinde ze lang fris en de vaas werden gezet, verlept groot deel zal verdwijnen, al fleurig te behouden. We dienen en verflenst zijn. De oorzaak naar gelang van de diepte van reeds alle aandacht bij het ko- van deze plotselinge verande- de brandplek. pen te besteden geen blade- ring Men is vlug geneigd te del kan ook worden toegepast ren of stelen die er afgekeurd denken, dat de bloemen mis uitzien. In eigen tuin zal men schien toch niet helemaal vers kringen, die een overvol wijn- de bloemen best ’s ochtends waren. Dat sommige bloemen glas of een hete schaal dikwijls vroeg of ’s avonds plukken, niet in eikaars nabijheid kun- op het glimmend oppervlak nimmer als de zon schijnt. Snijdt de stelen schuin, zo tijd. En toch is dat zo. kunnen ze meer water opne- Lelietjes-van-dalen men. In de vaas mogen niet te bvb. nooit met andere bloe- veel bloemen komen, daar de- men samen in één vaas wor- lijnolie, schudt het mengsel Om praktisch van deze gunst- ze het water onfris maken en den gezet. Ook anjers moeten flink en dompelt er vervolgens maatregel te kunnen genieten de bloemen aldus vlug verwel- alleen in een vaas staan, daar een zachte doek in. Hiermede moet men het volgende doen ken. Harde, houterige stengels zij of andere bloemen schade wrijft men hard over de vlek- zodra de akte opgesteld is. het zullen liefst op meerdere plaat- doen óf zelf te gronde gaan, ken, die ten gevolge van deze bezoek vragen van de ontvan- De administratieve schikkin- de toelagen vast te stellen, vol-, - -- gen betreffende de modalitei- gens een schikking die voor deren’ om zodoende gemakkelij- ten van toepassing betreffende administratieve arrondissemen- de Maatschappelijke Zekerheid ten Veurne en Diksmuide als tussen Frankrijk en België volgt is opgemaakt aangaand het regime dat op Adinkerke, Alveringem, Ave- de grens- en seizoenarbeiders kapelle, Beveren, Bulskamp, toepasselijk is, is in het Staats- Eggewaartskapelle, Gijverink- blad van 29-30 Augustus 11. hove, Hoogstade, Houtem, Izen verschenen. berge, Koksijde, Leisele, Moere, Voor de toepassing van de Oeren allen 20 Oostduinker- artikelen 14 en 15 betreffende ke, De Panne 15 Sint Rijkers, de Kindertoelagen van het Stavele en Steenkerke 20 Aanvullend Akkoord op de Veurne 15 grensarbeider die in België ver- ringem. blijft en in Frankrijk werkt, Loo, Pollinkhove is de indeling van de Belgische allen 20. gemeenten met naast elk er van de aanduiding van het op de lonen toe te passen vermin- deringscoëfficient ten aanzien van' de omgeving van Parijs, welke voor de Franse organis men, waarvan deze arbeiders afhangen, tot grondslag moet dienen om het bedrag van de aan deze laatsten verschuldig- band met haakjes. 0.80 m. breed 0.92 m. breed 1.22 m. breed 74/60 Kinderbedje, binnenmaten 130x65 cm. verlakten versierd, in blauw en rose. 750 het water langs vele openingen gen de nabijheid van reseda’s in de stelen kan dringen. Da- niet en lathyrus houdt men gelijks fris water geven, de het langst, als zij alléén in een stelen inkorten en er water op vaasje worden gezet. Er zijn sprenkelen toevoeging van zelfs rozen,’ die uitvallen, als iets stijfcel of een mespunt zij met een andere soort wor- keukenzotji is gewenst. den samengevoegd. Bloemen die gaan hangen, Als het dus gebeurt, dat fleuren dikwijls weer op in- bloemen beginnen te verleppen dien men ze in natte kranten zodra zij met andere in de- grote teil zelfde vaas worden gezet, dan I kan men er zeker van zijn dat j en peluw in vetvrije katoenen vlokken, gestreepte tijk, gestikte randen. 0 92 m. breed. 1.22 m. 1.40 in. - - BRUSSEL v 1^' de stoelen zij'1 v de alwerking. van het ho'J pri^en in G- brouwen en SierU^^^ óe kwaliteit volmaaktheid en U zuh in ver Al onze meubelen 9 fabricagefoute^ O

De Vrijheidsecho (1945-1947) | 1949 | | pagina 3