Binnen- en Buitenland. Rechterlijke kronijk RECHTBANK VAN VEURNE. ^®,VOHBEHEÊD1MBEIEJ(| L Sanitas p VERTRAGING Rf dér MAAN D^TON DEN wonderbare uitval gR Nieuport-Baden Burgerstand van Nieuport GEBOORTEN. Hoogwater te Nieuport ’s morg. 4,32 5,25 6,20 7,20 8,27 9,30 10,72 De ziekte des Konings twee 14 14 9 m. in. te verij op te doen. Woensdag middag is den lier uit Oostende het schip komen halen. Vol- ens het schijnt waren paarden en passagiers an boord Men weet de oorzaak niet van die misslag. Rene C. 19 jaar, leeglooper, wonende Lange Beeldekensslraat, door een glazen koepel viel. 9 De ziekte. De heer baron Goffinet, intendent der burger- j aan een 24 25 s avonds 4,58 5,52 6,49 7,53 9,00 9,59 10,54 voorbehoedmiddel voor belde geelt Dit beielieraitniHclel i» r in caoutcbo De maandag avond. De Koning die lot nu t van groole koelbloedigheid en kalmte, was maandag avond erg terneergeslagen. Mij werd schielijk bevangen door een gevoel van diepe -zeer neerslachtig gewor- Ij was is zij voor de haven bijven vastzitten. Met c-- - 8 willen manoeuvreeren om los te komen heeft znlt mij opereeren. en hoe eerder, hoe’ ifever. Ongeluk. Een schrikkelijk ongeluk ge huurde aan de statie van Courcelles Motte. Toen de reizigerstrein, uit Brussel-Zuid vertrokken, in de statie van Courcelle aanstoomde, ging het portel open en een meisje viel op de spoorbaan, en had het hoofdje verpletterd. Ziehier wat er was gebeurd. M. Reuquet, van Charleroi, was uit Brussel vertrokken met zijne vrouw en hun 8jarig doch- terken. Aan de statie van Courcelles wou het meisje bultenkijken en juist kwam een andere trein aangereden, toen het portel opent loog en het kind onder den aanstoomenden trein rolde en werd verpletterd. De dood volgde oogenblik- lelijk. Wraak. X..., werkman, Vandenbran- denslraat, te Brussel, is aan den drank verslaafd en mishandelde dikwijls zijne vrouw. Zondag avond, 10 1/2 uur, kwam hij alweer zeer opgewonden thuis. Hij greep zijne echtge- noote vast en sloeg haar. Weldra viel hij zeer j in slaap. Vrouw X.... het slachtoffer, besloot zich te wreken. Zij deed een ketel water zieden en over goot haren beul met hel kokend nat, X... werd vreeselijk verbrand aan het gelaat, de borst en den linkerarm Hij huilde van de pijn. De policie der 3* afdeeling werd verwittigd en deed den man naar bet St Jansgasthuis vervoe ren. M. Columbia, adjunkt, opende een onderzoek. De eebtgenoote van X... werd voorloopig in vrijheid gelaten. Diefstal. Drie schelmen waren zon dag met valsche sleutels binnengedrongen in het huis n°17 der Rotterdamstraat te Antwerpen bewoond door Hendrik Pauwels. De dieven zijn Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 22 Donderdag 23 Vrijdag Zaterdag nders had het schip gevaar geloopen ergere lijke lijst deed de volgende mededealing dagblad Zijne Majesteit heeft dezer laatste dagen van rhumatisme geleden Eene merkelijke verbete ring was sedert dien waargenomen, maar in het vedwijnen zijn de jichtpijnnen vervangen ge weest door eene drooge darmontsteking die erg is. De Koning is niet aangedaan door waterzucht t is de moeilijke verwerking in de darmen die dinsdag morgen eene consult veroorzaakt heeft Nieuw lachten u.v.lOUC liillotknrdi inlidrtinttn lijn per witten brief jntit vanoaden na ontvanj»» van Q 30 poet zegel» door SANITARIA, TQ, Angp.thUan, te BRGSStl» Conzaeles Karei, werkman, Nieuport, 8 dagen en 26 fr. en 15 fr. voor smaad en dronkenschap, Tant Emond, werkman, te Clercken, voor waardelijk 30 fr. en 15 fr. voor smaad en dron kenschap. Daene Sylvie, vrouw Descamps, herbergierster te Rousbrugge, voorwaardelijk 2 maal 2 maanden en 26 fr. en 15 fr. slagen en beleedigingen. Vandersteen Leon, slachter te Dixmude, voor waardelijk 50 fr. voor slagen. Anseeuw Julien bakker te Clerken, 30 fr. 15 dagen en 26 fr. voor slagen. Velein Sydie, weduwe Parmentier, werkster te Nieuport, 20 fr. en 5 fr. voor slagen en beleedi gingen. Maleveys Pharaite, vroiiw Despdt, werkster te Alveringhem. 3 maanden en 26 fr. en 15 dagen en 26 fr. voor diefte en smaad. Larrangé Frans, visscher te Adinkerke, 1 maand, 3 dagen en 26 fr. en 15 fr voor opstand, smaad en dronkenschap. Gaylant Frederik, Gay tand Oscar, en Gaytant Alois, schippers te Veure, de eerste 2 maal 30 fr; de tweede 30 fr. en 26 fr.; alle drie elk 2 maal 15 fr. voor slagen, opstand smaad, beleedigingen en dronkenschrp; de eerste en derde voorwaar delijk. Cuvelier Alois, werkman te Steenkerke, voor waardelijk 26 fr. voer vischdelikt. u.i .V/ .X iv.uuuui -uaiuiia oupilia, UUU 1Ö j. 7 m. en 5 d. dochter van Pieter Frans en Suzanna Barbara Tyron en echtgen. van Ferdinand Leopold De Greef. Minne Johanna Theresia, oud 62 j. 7 27 d. dochter van Jozef Frans en Maria Johanna Roily en echtgen. van Aloisius Polydoor Lefevere. Sedert 1 Januari 72 sterfgevallen. I Dczi.zijn geen gewone voorhshcedntiddtlin I ■Gja Geïllustreerde beschrijving dezer Nieuw» artl- I kei» met geheime raad aan beide gedachten i» verzonden met staal SA5ÏTAS I 1 Fr. voor Mannen. I tf£*n I 01 2 Fr. voor Vrouwen I door SANITARIA, TO, Anspachlaén j| Vra 'l» ko-.telooz- inlichtinuen K BUubUcJ re BETALING N A D£ GENEZING B» 0 70, SANITARIA, A3SPACHLAAN, 70 KL WaajBRUSSEL, BELSIE Sterfgeval. Velleden week is alhier overleden Mejuffer Louise Braecke, na eene pijn lijke, langdurige ziekte. Hare teraardbeslelllng heeft plaats gehad op Maandag 13 dezer op het kerkhof te Nieuport. De aflijvige was lid van de I Philharrnonie; en het muziek heeft haar eene laatste eer bewezen, en onder het spelen van I treurmarchen de rouwstoet van aan de weg van I Nieuport-Baden tot aan de begraafplaa's geleid. Wij bieden aan de familie ons oprecht rouw beklag aan. Riolen. Het rioolnet is opgedaan. Hier en daar is men nog bezig de verbindingen met r huizen en villas te doen. Het gebouw waar de zuivering der rioolwaters zal gedaan worden is I ook opgemaakt, en de installatie die de riolen zal i doorspoelen is voltooid. Dubbel gelukkige inwoners van Nieuport- Baden. Wij toch ten minste bezitten nu een wel ingericht rioolnet, en wij zullen ook geene pom piers moeten hebben wiens uitrusting 17,500 franken kost om ze door te spoelen en te kulschen! Eene gemeente als Oostduinkerke, doet dus den baard af aan eene stad als Nieuport, waar nochtans zulke beroemde(’) mannen aan ’t hoofd staan, maar waar altijd alles op de lange baan geschoven wordt, omdat er geen zaad in ’l baks- ke is. schappelijk met hem. Gedurende heel den maandag avond zijn er talrijke telegrammen aan den koning toegeko- rnen, hem de wenschen aanbrengende van vor sten en staatshoofden voor zijne herstelling. Het is reeds 14 dagen dat de Koning in geen bed meer slaapt, ten gevolge van de hevige pijnen door het jicht veroorzaakt. Hij rust in eenen ligstoel. De Koning lijdt ook aan slapeloosheid. De operatie. Dinsdag morgen heerschte er veel drukte in het paleis Om 9 ure 3/4 zou de heelkundige operatie plaats grijpen. Z. M. werd met alle noodige omzichtigheid in het aan zijne slaapkamer grenzend salon overge bracht, dat degelijk ontsmet was. Hel was 11 1/2 ure, toen de geneesheeren zich uil de operatiezaal terugvertrokken. De heelkundige bewerking duurde slechts twintig muouten. De geneesheeren hebben den darm losgemaakt en de verstopping verwijderd. Men hoopt dat zich geene verwikkelingen zullen voordoen. Het gezwel is geheel verdwe nen. Het volgende bullet ij o werd medegedeeld De heelkundige bewerking is in goede voor waarden afgeloopen, en laat toe. (Geteekend) Dr Stiénon. Dr Thiriar. De toestand Donderdag Donderdag avond was de toestand van Zqne Majesteit dezelfde. Hij had twee dooiers van eieren en drie tassen bouillon, tijdens den dag, ingenomen. Er werd zelfs bericht dal de Koning beier was en dat de dagbladschrijvers zich kon den verwijderen. Men verzekerde om 11 ure dat de toestand niet bevredigend was en zijne beenen zwollen. Om 1 ure des nachts was de toestand van Zijne Majesteit veel verslecht. De geneesheeren verlo ren alle hoop. Zijne Majesteit LEOPOLD II is Vrijdag morgen om 8,35 ure over leden verpletterde meerderheid gestemd, en reeds in het Staatsblad van donderdag afgekondigd die wet die de schandelijke loting, die de nog laffere plaaisvervanging afschaft. Eindelijk is die schandvlek uil iJelgie’s wellen gewischt, en dit bebben we te danken aan de antiklerikalen, die eendrachtig ten strijde zijn getrokken, ondersteund dior eenige katholieken die moede de rol van janikkers te spelen, einde lijk vaderlandsliefde boven pat tijgeest gesteld hebben. Eere aan die moedigen; eeuwige schande voor de achteruitkruipers! C... werd door de policie aangehouden en op gesloten. De medeplichtigen zijn gekend; zij ma ken deel uit van eene dievenbende en werden sinds gei uimen lijd opgezocht. Vreeselijk drama. Inden nacht van vrijdag lot zaterdag, heeft Alexis Bouvier, die in de wijk Monpenli te Marseille een koffie huis houdt, na eenen twist zijne moeder, zijne vrouw en drie zijner kinderen gedood. Daarna pleegde Bouvier zelfmoord. Bouvier had den naam veel gei l Ie bezitten en vrekkig te zijn. Vrijdag avond was eene ton wijn gedeeltelijk uilgeloopen in den kelder en Bouvier betichte zijne 70jarige moeder er de schuld van te zijn. Slecht geluimd sloot hij om 10 ure het koflie- toe bewijs gegeven had i huis en terwijl zijne vrouw nog eenig naaiwerk deed, ging hij naar bed. Voorbij de kamer zijner moeder gaande had Alexis eene nieuwe woor denwisseling met zijne oude moeder. Eensklaps bracht hij haar, meteen scheermes verscheidene sneden in den hals toe. Het strot tenhoofd werd doorgesneden en de ongelukkige vrouw gaf eenige stonden nadien den geest. Het bloed ziende, vluchte Bouvier uit de kamer en liep in die er nevens, waar zijne twee meisjes zich bevonden. De kinderen, Martha en Desirée sliepen reeds. In de richting der 7-jarige Desirée loste de moordenaar verscheidene revolverschoten; een kogel trof haar. Met het scheermes sneed hij de keel van het ander meisje over. Hij vluchte dan naar de tweede verdieping, waar de jongentjes sliepen. Met het bebloed scheermes liep hij naar het bed der kleinen en sneed ze bijna het hoofd af. Geen geluid werd van de kinderen gehoord en terwijl de ledematen nog stuiptrekten, liep Bouvier als een razende weg. Dal alles was zoo ras gegaan dat Madame Bouvier nog maar op de eerste verdieping kwam toegeloopeu, op het hooren losbranden van den revolver, toen zij er Bouvier ontmoette. Met den revolver in de hand sprong hij voor zijne vrouw en loste twee scholen. De vrouw werd in het hart getroffen en stierf. Bouvier richtte dan het wapen op zijne her senen en deed een schot losbranden, ’s Ander daags morgen, om 8 ure, was de gar^on van het koffiehuis zeer verwonderd dal om 8 ure zijne meesters nog de deur niet geopend hadden. Op zijn herhaald kloppen werd niet geopend. Dadelijk verwittigde de jongen de familie van Bouvier en de policie, en men besloot de deur in te stampen. Ónmogelijk het schouwspel te beschrijven dat ze te zien kregen. Enkel de kleine Desirée ademde nog en werd in allerijl naar het gasthuis gevoerd. Het parket is ter plaats geweest. De zes lijken zijn in het koffiehuis in eene rouwkapel neerge legd. Men verwacht dat de kleine Desirée indien zij herstelt, eenlgen uitleg zal kunnen geven. Vermoord Te Jully, op 30 kilometers van fonnerre (Frankrijk) zijn vrijdag avond een landbouwer, dezes vrouw, eene hoevemeid en twee dienstknechten, door twee veehoeders ver moord. Het was in de valavond dat Verrières de land bouwer, door zijne twee veehoeders verwittigd werd dat eenen slier in den stal ziek geworden was. Dadelijk volgde de landbouwer de knechten naar den stal. Verrières was nog niet binnen toen een der kerels verscheidene revolverschoten op hem loste en de andere den landbouwer verscheidene hamerslagen op het hoofd toebracht. De schel men lieten hem voor dood liggen. Vrouw Verrières kwam op de losbrandingen buiten en liep naar den stal. Een der veehoeders greep haar vast, sloeg met den hamer in haar aangezicht, terwijl Je tweede haar eenen kogel in den buik schoot. De tweede misdaad gepleegd zijnde, gingen de twee jonge veehoeders naar de hoeve en ont moetten er den knecht Bonny. Zij sloegen den jongen erbarmelijk af en lieten hem ook voor dood H-igen Dan drongen zij binnen en riepen de twee andere knechten, Rauscoli en Louis Humbert. Dezen, denkelijk in ’t gedacht dat hunne hulp ingeroepen werd, snelden toe en bevonden zich eensklaps, zonder wapen of iets om zich te ver dedigen, voor de twee schelman In een oogen blik warende twee toegesnelden neergeveld. Rauscoli had verschillige kogels in hel lichaam terwijl Humbert door eenen geweldigen hamer slag getroffen was. Enkel de dienstmeid, Emilie Guoguel bleef nog in de hoeve. De schelmen gingen haar in het achterhuis opzoeken. De vrouw werd door een der kerels met een mes, dat zij van tafel genomen hadden, bijna het hoofd afgesneden. liet meisje dat geweldig geroepen had, werd door de moordenaars buiten gedragen en in den waterput geworpen De twee bandieten liepen dan naar de kamers waar zij alles doorsnuffelden. De knecht Hum bert, die slechts erg getroffen was riep inlus- schen om hulp. Geburen kwamen toegesneld. De twee kerels namen de vlucht. Tengevolge der duisternis kon niemand zeg gen welke richting ze genomen hadden. Niette min doorkruiste de policie en gendarmen heel den nacht den omlrek en zaterdag morgen ont dekte zjj in een nabijgelegen boschje, tweevalie- 19 December 20 21 10 Dec. Vynck Maruix Pieler, zoon van Renaat en Martha Vanderzype. Decrop Medard Gornelis, zoon van Hen drik en Florentia Vinck. Sedert 1 Januari 1909 130 geboorten. STERFGEVALLEN. 12 Dec. Vantoyrtelboom Malvina Sophia, oud 73 zen, aan den landbouwer Verrières toebehooren- de. Zaterdag hield de vliegende brigaie der gen darmen, bij de aankomst van den trein van Nuits sous-Ravières, twee kerels aan, doch het waren Fransche landloopers. De plichtigen zijn echter twee Zwitsers; de eene heet Dieny en is 16 jaar oud; de tweede Jacpuinard telt er 19. Men heeft bestadigd dat op de hoeve, buiten de twee valiezen, waar enkel kleederen inzaten, niets verdwenen was. De kerels waren door het hulpgeroep van Humbert op de vlucht moeten gaan. Deze wreede misdaad heeft heel den omlrek in verslagenheid gedompeld. De landbouwer Verrières en zijne vrouw waren zeer brave lieden. De kerels zijn ontdekt in het bosch van Saint- Vinnemer, op 2 uren afstand van de plaats der misdaad, door eenen jager, die dreigde hen dood te zullen schieten, indien zij niet voor hem uit, naar het policiebureel gingen. De twee moo.de- naars bekenden hunne euveldaden. De jongste der twee ellendeligen verklaarde al lachende dat zijn kameraad den landbouwer en den pachleres had vermoord, en dat hij zelf met de vier andere had klaar gespeeld. De beide schurken moesten tegen de volks woede beschermd worden. )e Koning heeft dinsdag voormiddag eene heel kundige bewerking in den buik ondergaan. De jeneesheeren kunnen, alhoewel de operatie foed gelukt is, geene uitspraak doen voor eenige lagen, gezien den hoogen ouderdom en de iwakte van den zieke. Moest het zijn dal zijn nog tloek gestel niet aan de kwaal het hoofd bieden kan, dan zou een der laatste daden van het Staatshoofd geweest zijn, de nieuwe wet op de nilicie te teekenen, dinsdag door den Senaat met j droefheid en was zelfs i den. Herhaaldelijk deed de doorluchtige zieke, baron Goffinet ontbieden en sprak zeer vriend Herinneringen De koning werd geboren te Laeken den 9 April 1835 Zijn vader, Leopojd I, overleed den 10 December 1865; Leopold II valgde hem op als vorst en legde den grondwellelijken eed af den 17 December 1865. Hij Is dus 74 jaar oud en re geert sedert 41 jaar. Hij huwde Marie Henriette, Aartshertogin van Oostenrijk den 22 Oogst 1853; onze Koningin overleed te Spa den 19 Setember 1902. Uit dit huwelijk leven nog drie kinderen, namelijk, prinses Louisa, geboren in 1856; prin- I sss Stefanie, geboren in 18*?4, en prinses Cle- I meoti a, geboren in 1872. Zooals het thans het geval Is voor Leopold II, was het ook met eene verstopping der darmen i dat de ziekte begon, welke Loepold I ten grave ileepte. De ziekenkamer des Konings. Hoewel onze vorst vele en groote werken deed uitvoeren te Brussel, te Laken, te Tervuren te Oostende en in Erankrijk, leefde hij zelf steeds zoo eenvoudig mogelijk. Vooral in den laatslen lijd verkocht hij veel prachtmeukels en famllistukKeo, en dankte hij verscheidene diensboden af, tot zelfs de schild wacht aan zijne deur. Zijne ziekenkamer is ingericht op het konink lijk domein te Laken, in het Palm-paviljoen waar slechts 4 of 5 eenvoudige kamers zijn, een huis dat nauwelijks voldoende zou zijn voor een kleinen burger, zonder eenige versiering van schilderijen en slechts de hoogst noodige meu beis. De Koning is kalm. De Koning weet dat hij in doodsgevaar ver keert. Hij spreekt er zelfs o-er met eene ver wonderlijke kalmte. Hij is zeer helder van geest, en heeft in de laatste dagen zekere zaken gere- ucwuuuu uuur ueuuiu rauweis. uc uieveu ziju geld en allerlei schikkingen genomen. Hij schr jft er niet in gelukt iets te stelen, daar een hunner •n beveeld met volle wilskracht. Hij ziet het gevaar in ven eene heelkundige operalie, doch onderwerpt zich aan al de pogin- Daarop namen zijne medeplichtigen de vlucht gen, welke de geneesheeren willen in het werk langs het dak en konden ontsnappen langs eene aiellen. Toen de geneesheeren hem van eene ging die uitgeeft in de Hollandschestraat. operatie spraken, zegde hij Ewel, goed gij ij hare twee schroeven, alsook het roar erg be- chadigd. Gelukkig dat de zee niet hol stond; j

Weekblad van Nieuwpoort en Kanton (1909-1914) | 1909 | | pagina 3