INSTEL, BEESTIALEN, Burgerstand van Dixmude. IIO UT W AREN, Timmermans- en Metselaarsgereedschap, Luisterlijivc üombatbolling Uit er hand te hoopen VENDIT1EN door 't ambt van den Notaris LAURENT PROOT, te Woumen. a. VENIHTIE, b. VEN DITIE, c. Overslag, VENfïlTIE Combatbolliugj, ¥ersc]iillige iliciiwstijilingen. Woensdag 28 Augusti 1§67, om 2 ure na middag, in 't Gemeentehuis, te Woumen, vau GEMEENTE WOUMEN. Een HOFSTEDEKEN en H, 1—01—20 C. Lands te Woumen, alwaar de echtgenoten Sidroen De Baene- Callewaert overleden zijn. Titels en konditien ter studie van den Notaris Sehottfey, te Dixmude. Inlichtingen bijdeNotarissen lïuygJiebaert, te Merckem en De Seek, te Beerst. Bij affiche breeder vermeld. TE lïIXIffUDE, op Maandag 2 September 1869, om 1 ure na middag. In behoeve van vrouw de weduwe en doehler d'heer Eduard Zants. De vergadering op 't Schoolplein. Door het ambt en betaalbaar ten kanloore van den Notaris Schottey, te Dixmude. op Dingsdag naast, 27 dezer, ter herberg de Hoop, bewoond bij Fideel Vincke, te Caaskerke. Een onlangs nieuwgebouwd WOONHUIS, van twee stagien, met 17 aren 48 centiaren, onder Bouwerf en Hovenierhof, staande en gelegen te Caaskerke, langs de kalsijde van Dixmude naar Veurne. Voor den prijs en konditien zich aan te bieden bij den eigenaar gebruiker Pieter Pronck. 1° Woensdag 28 Awgusty 1§6Ï, ten 3 ure juist na middag, te darren, voor d'heer Karei Willaert. Van veel Aerdappels en Beeten. 2° En Donderdag 29 dito, ten 1 ure juist na middag, in Woumen-dorp, ten sterfhuize van vrouw weduwe Crevits-Vandenbroucke. Van alle de Huismeubelen, Kleederen, Juweelen en Brandhout. Donderdag 29 Augusti 1869, om 1 1/2 ure na middag, te Clercken-Houthulsl, ten sterfhuize van David üeruyter, van Meubelen, Bees- tialen en ingeoogste Vruchten. Vrijdag 6 September 1899, om 1 ure na middag, te Merckem, ten sterfhuize van d'heer doktor Nuytensvan Meubelen en Mobilaire voorwerpen, Vrijdag 6 September 1869, om 4 ure na middag, te Merckem, in de Verbrande Smis, van Tweeaaneenhoudende WOONHUIZEN met Erf, te Merckem, kadaster sektie D, N" 451, 43e en deel van Nr 42 b. Door 't ambt van Notaris Steverlynck, te Dixmude. By uitscheiding van bedryf. LANDSIIALM, WAGEN HARNAS, EN VRUCHTEN OP STAM, ENZ., TE EESSEN. Vrydag SO Augustus 1869, te Eessen, Ier herberg hel Roggeveld, bewoond by Karolus eu Theresia Maes en ten hunnen profyte, zal men verknopen veel stoelen en lufels, 3 ekels, bed ezei, kuipen, standen, seulen, vorken, greepen, keern met loebehoorlen windmolen rispe vlasreepe balance met gewigten, 2 wagens met yzeren assen, 2 karren met yzeren assen, zoole, toole, 1 ploeg, 1 aerdappelploeg, 3 eegden, oeselare, 2 aelkarteelen, een merriepeerd oud 8 jaren, 4 kalfkoeijen, 1 be- kalfde veerzeI schotveerze 3 jaerlingveerzen 4 drinkelingkalvers enz. H. 221 3 8 C. haver. H. 04423 C. aerdappels. En eindelyk 500 hotten klaverhooi, 2000 bonden koolzaedstrooi200 roggen glei 400 ameloozen 800 busschen en meer andere goederen te lang om te melden. De vergadering om t ure na middag. Op gewoone voorwaerden en tyd van betaling, be- taelbaer by Van Dromme-Dasonville, te Eessen. Elk zeg het voort. D. Dckcyscr-Dckeyscr, heeft de eer het publiek bekend te maken dat hy zich, voor eigene rekening, in de Wilgendykstraet N° 41 te Dixmude gevestigd heeft, voor alles wat zynen stiel en nei- ring betreft. By hem vindt nmn te koop eerste kwaliteit doornyksch kalk, ecausinsche en doornyk- sche zuilen van 1 tot 4 meters lengteen op alle breedte en dikte', peerd-, koei- en zwyubakken, watergolen, borduren voor trottoirs, water-en citernsteenen,enkel en dobbel schorren, deksels voor nelpulten, land palen, deksteenen voor muren, koeislieten, marmereu schouwen, tabletten voor vensterkassynen, plinten voor binnen-en buitenmuren, trapzuilen vJoersehorreu in basècles, boterlafels, monumenten en grafzerken, brabandsche dakpannen en tichelen, tras, plaester, ciment, enz. Hy beveelt zich in ieders gunst. Maandag aanslaande, 26 dezer, ter herberg Amerika, bij baas Flameygh, te Caaskerke, bij de Hoogebrug. ScIiccfer-Dc&BmrgiEiois heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich als MANSKLEERMAKER, te Dixmude in de Eessen- slraat, gevestigd heeft, en zich tevens gebist met het maken van nieuwmode vrouwniantels. Het publiek mag zeker zijn naar den laatsten smaak te.zuilen ge diend worden, daar hij zijn ambacht langen tijd te Parijs heeft uitgeoefend, welke'stad om hare voor treffelijke moden befaamd is. Met de bestezorgza! het hem toevertrouwde werk uitgevoerd worden, hetgeen hem de algemeene genegenheid en trouw van hef publiek doet verhopen. boekdeel is afzonderlijk a fr. 1-25 c. ifirkrijgbaar. Inschrijvingen worden ontvangen bij deuitgeverai J. W. Marchnnd en C°, te Antwerpen, en voorts bij alle boekhandelaars des lands- -tmLTiW. Ziehier nogmaals een bewijs hoe gevaarlijk liet is voor de landslieden van een persoon alleen t'huis te laten Woensdag, rond 11 ure voor middag, is een persoon, een schooier van Clercken, zegt men, in het woonhuis gedrongen der hofstede van den landbouwer Dclye, te St Jacobscapelle, binst dat al de dienstboden op bet land waren en de boerin licb alleen in het ovenkot bevond, en beeft uit eene kas eene som van ongeveer de reveil honderd frs gestolen j eene beurs met gouden geld, die er nevens lag, is onaangeroerd gebleven! In den koffer der dienstmeid beeft de schelm alles ondereen geworpen en hare gouden juweelen medegenomen. In zijne overhaasting uioct de dief de diamanten der boerin achter gelaten hebben, die hij uit de kas genomen badwant meo heeft dezelve op eene tafel terug gevonden. I)e gendarmerie onzer stad hiervan onderricht, heelt zich aanstonds ter opsporing van den dader begeven, maar tot lieden is zij er nog niet in gelukt beul in baar nel te krijgen, Morgen, zondag, zal aa^ den zeeoever ta Nieuport een paardenloopstrijd plaats hebben, aangeboden door de maat schappij der zeebaden. Den 15 dezer, oin 10 ure 's avonds, is de genaamde F. Ketels, crud 27 jarer,, werkman te lleernein, in de vaart van Brugge naar Gent. al zwemmende versmoord. Het lijk is des anderendaags opgevisebt. De rekruten van al de regementen die naar het kamp van Beverloo waren gezonden, zijn in de depots hunner rrs- pektieve korpsen teruggekeerd. Men leest in het Nieuwsblad van Gheel Jufvrouw Clotilde Vygen, van Gheel. is naar Tervuuren ontboden, om de ongelukkige keizerin van Mexiko tot gezelschapsjuffer te dienen. Volgens baar schrijven aan bare familie alhier, spreekt de keizerin veel van vergif en van vergeven te zijn en zou bare toestand nog heklagensweerdig zijn. De keizerin is zeer geern in gezelschap van onze inwoonster en bare geschiktheid voor bet verzorgen der arme prinses wordt door onze koningin zeer geprezen M. Delevigne Dumortier beeft aan bet bureel van wel dadigheid van Doornijk voorgesteld eene som van 150,000frs aan 5 p. c. intrest en voor den termijn van 50 jaren, ter beschikking te stellen van de maatschappij, die zich zou in richten met bel doel goedkoope werkmanswoningen te bouwen »n de huurders gemak van betaling zou verleenen om eigenaars hunner woning te worden. Dit is een zeer prijsbaar voorstel, dat, hopen wij, aanleiding zal geven tot het stichten eener groote vereeniging, voor het bouwen van werkmanswoningen. Binnen kort zal liet fransch schip Eleury naar Nieuw- Caledonie onder zeil gaan met eene verzending veroordeelden, onder welke Berezowski. Een verschrikkelijke moord is woensdagnacht gepleegd geworden te Jumet, bij Charleroi. De genaamde Genardglas blazer, heelt zijne vrouw gedood, door haar te slaan met eene kooltaug en eene vuurpook, werktuigen welke men nevens het «lachtoffer voud liggen. Donderdag morgen om 4 ly2 ure werd de misdaad ontdekt, door den knaap die gelast is Genard te roepen, om zich naar den oven te begeven. De smart, hem veroorzaakt door het verlies eener kleine dochter van 6 jaar, die gestorven was door te vallen in renen ccmor met kokend water, schijnt dien ongelukkige» uitzinnig gemankt te hebben. Het gedacht aan deze wreedo gebeurtenis kwelde hem, en bij verweet aan zijne vrouw, op he»ige wijze, dat zij door nalatigheid de oorzaak der dood van liet kind was. Woensdag was hij niet naar zijn werk gegaan. Men denkt dat l ij de inisdnad geploegd beeft in een aanval van woede veroor zaakt door de opgewondenheid zijner vaderlijke droefheid Donderd ag morgen heeft men hem aangehouden bij zijne tante, wonende in een huis zijner buurt. Een nieuw Driesken de nijper. Het publiek v n Parijs houdt zich op dit oogenblik bezig met den genaamden Jacob, mnziekant bij bet regiment zotiaven der garde, alge meen gekend onderden naam van zouaaf nit.de Roquetty- straat, en die, naar men beweert, enkel door de kracht van zijnen wil of door een magnectischeu stroom, vele zieken en gebrekkelijkeii geneest Hij wil geen geld, geene geschenken, zelfs geene bedankin- geo aanvaarden van wegc de gebrekkelijkenarme .of rijke, die door hem genezen worden. Zijne deur wordt altijd be stormd, en bij is verplicht geweest volgnummers te doen uit- dcelen, zooals zulks plaats heeft aan de bureel,en der Omnibus sen. De arme gaat, in geval het hare beurt is, nog voor de rijke mevrouw, ofschoon deze laatste met baar rijtuig voor de woning vat) Jacob aankomt. De graaf de Chateauvillars schrijft aan de Patriedat bij sedert eenige jaren met lamheid was geslagen. Hij beeft zich met zijne vrouw begeven bij den genaamden Driesken den nijper en is wonderdadig genez.cn geworden. Wij vonden er eene dame, vervolgt bij, die er met hare dochter gekomen was. De jonge juffer bevond zich bij Jacob, doch hare moeder mocht de zitting niet bijwoonen, want de deur wordt niet geopend dan voor de zjekem nIk zag dit jonge meisje weldra de woning verloten, en zij volgde bare moeder te voet naar liet rijtuig welk ben bad aangebracht. Zij moest vroeger op mannen armen gedragen worden. Eindelijk werden wij in eene kamer gebracht, welke men heel goed de kamer der mirakelen zou kunnen noemen. Daar zag ik, aangebracht door werklieden van W. Dufayet en door bemzclven, zulke lijdende verlamde, ziekelijke wezens, dat men hen ondersteunde, neerzette, tegpn malkaar plaatste, omdat ze niet zouden vallen. Toen de kamer vol van die ongclukkigen was, kwam de zouaaf binnen en zegde Dat niemand mij aanspreke, zonder dat ik hem onder vraag, zoo niet ga ik been. De grootste stilte heerschte. Ilij ging naar al de zieken noemde van elk de ziekte en zegde dan aan de lammen, zonder hen aan te raken Sta op fin de lammen stonden oo. Ik was van bet getal. Den 15 dezer, is de belangrijke katoenspinnerij van den heer Alfred Delasalle. in La Madeleine, te Rijsel, door eencn brand geheel vernietigd geworden. De oorzaak der ramp is niet gekend. Het verlies wordt op 400,000 frs geschat. Alles is verzekerd. Gemiddeld wordt tegenwoordig nog aan bet gebouw der tentoonstelling 40,000 franks per dag ontvangen. Men heeft echter hoop op eene hoogere ontvangst in september, de laatste maand der tentoonstelling van Parijs. Den 15 dezer is een begin van brand ontdekt in een der gebouwen van de wereldtentoonstelling te Parijs, en wel ter plaats waar de werktuigen der fransche marine zich betinden. Door spoedig aangebrachte hulp werd een groot onheil voorkomen. Vermoedelijk was de brand ontstaan door bet wegwerpen van een niet geheel uitgedoofde» lucifer. Mevr. Poitevin, de luebtreizigeres, donderdag avond der verledene week te Parijs in een Inehtbol opgestegen, werd door den wind naar zee gedreven, en zou zeker verongelukt zijn, indien niet een stoomboot, dadelijk uitgezonden om haar te redden, haar bad kunnen aan boord nemen, met een koop man uit Marseille, die den tocht door het zwerk had medege maakt. De fransche regeering doet aanzienlijke aankoopen van paarden in Oostenrijk en Hongarie. Zes duizend paarden zijn reeds langs den Zuider-spoor weg tot Snzain Piemorit aangekomen, van waar zij naar Frankrijk verzonden zullen worden. HOLLOU'AY S PILLEN. Slechte spijsverteering. Hoeveel nadenken is er besleed en wal zwaarlijvige hoekdeelen zijn er geschreven over deze pjaag in iedere huishouding, die met zekerheid en veiligheid, zonder vrees van lerugkeer, verdreven wordt door liet gebruik van dezo zuiverende, versterkende en ver zachtende medecijnen, Zij werken rechtstreeks op do man", lever en ingewanden minder rechtstreeks, hoewel met niet minder goed gevolg op de hersenen, zenuwen, vulen enklieren, en brengen zulke goede orde door hel geboete gestel, dal volkomen overeen stemming heerscht lussohen ieder orgoan en deszelfs funclien. Gebrekkige spijsverteering kan nu niet langer de plaag dor men- Bclien zijn, daar Ilolloway's Pillen ten volle in staat zijn om de meest verouderde gevallen van verzwakte spijsverteering te over meesteren, en den ongelukkige» lijder weder gezondsterk en opgeruimd te maken. HUWELIJKEN. 19 Augusti. Engelbertns Benricus Ludovicus Schram, jongman, scbippersgast, oud 22 jaren, 9 maanden en 19 dagen, geboren en wonende Ie Nieuport, met Coleta Joanna Maliieu, jonge dochter, kantwerkster, oud 28 jaren, 10 maanden en 23 dagen, geboren en wonende le Dixtnude. 21 id. Eduardus Ludovicus Vanhecke, j ingtnan, dienstknecht, oud 22 jaren, 9 maanden en 25 dagengeboren en wonende te Boerst, met Pharnïldis Ludoviea Allemeersch, jonge dochter, kantwerkster, oud 20 jaren, 9 maanden en 6 dagen, geboren en- wonende te Dixmude. 21 id. Edmondus Petrus Jacobus Coquel, jongman, meestei- kleermaker, oud 37 jaren, 1 maand en 4 dagen, met Emilia Francisco llewyse. Jonge dochter, konlwerksler, oud 29 jaten, 8 maanden en 5 dogen, beide geboren en wonende te Dixmude. OVERLIJDEN. 20 Augusti. -— Emilitts Augustus Karolus Mallens, oud 1 mannd en 26 dogen, van Dixmude, zoolt van Auguslinus en van Rosalia Joanna Beauferlegé. (Drooghof.) VAN VAN

Weekblad van Dixmude (1845-1879) | 1867 | | pagina 3