BANK VAN POPERINGHE. BANK VAN KORTRIJK Burgerstand van: Pompierskorps Feestdag. Ontploffing te Zonnebeke. BENOEMING TOMBOLA Nieuw-Mode Religie Koninklijke Maatschappij POSTZEGELS Overdrachtstaks. De 10 jarige Jozef Daveofabriek-, werker le Angre, kwam per velo lang» de baan van Vaieneijn naar Oniévrain ge reien. Hij werd verrast door den autornt- biel van M. Bertrand, oudernemer te C res pin, en met zooveel geweld ten gron de geslingerd dat hij met gebroken sche del bleef liggen. De ongelukkige moest aanstonds de schedelboring ondergaan, doch is niettemin kort nadien gestorven. .Maandag, rond 2 ure smorgends, hoorden politieagenten, aan de brug van l'etit Paradis, te Hijssel, om hulp geroep. Zij snelden toe en zagen een man die tot aan de schouders in t water hing, en zich aan een der ijzers van de brug vastge- klamt had. De ongelukkige kon spoedig gered worden. Hij verklaarde Gilbert Chardoux te heeten en 33 jaar oud te zijn en verhaalde dat hij door twee baanstroo- pers aangerand, van zijne brieventeseh ontlast en in t water geworpen werd. Eene uur lang had hij zich vastgeklampt gehouden. Men heeft het slachtoffer naar 't gasthuis overgebracht. Men heeft uit de Seine,te Parijs,aan de Solferinobrug, het lijk opgehaald van een man. In de kleederen trof inen papieren aan op naam van Albert Hutten, geboren te Brugge den i3 Juli 4902. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. In rue Porle-Neuve. te Nantes, brak er 's nachts brand uit in de woning betrok ken door een ouderling, algemeen gekend onder den naam van vader Marie. De man kon niet meer ontkomen en toen de brand uitgewoed had vond men het verkoold lijk van den ongelukkige onder de puiuen. Be nevens hel huis is ook nog een schrijnwer kerij de prooi der vlammen geworden. Te Chalons-sur-Marne, Frankrijk, waren drie zinkbewerkers aan den arbeid opeene stelling aan het nieuw posthoteL Opeens brak eene kram, de stelling kan telde om en de drie mannen ploften van SO meters hoogte op de slraalsteenen. Twee hunner, Georges Bardin en Frans Thiault waren op den slag dood. De derde Louis Thiault, die nog ademde, werd naar het gasthuis gebracht doch stierf onder weg. Beleefd. Boer (wiens wagens door een auto in spaanders is gereden)lie mijn ht'er. u verliest uw pet. Ter gelegenheid van Pompiers-Feesdag zuilen in onze stad de volgende feeste lijkheden plaats hebben Zaterdag, 17 Mei, oiu 0 uur 's avonds: Fakkeltocht rond de stad. Zondag IS Mei, om 0 uur Mis voor de overledene pompiers. Om 10 uur: Inspectie. Om 1 uur Middagmaal Om 4 uur Vuurvogelschieting bij brigadier Itemi De wiek ere. Maandag 10 Mei om 7 uur 's avonds Prijsbolling, Zang en Dansfeest. Blauwe Afslag Zegels der Handelaars Op Zondag 20 Mei trekking der gratis tombola om 13 ure bij den heer Van den Briele, boterslraat te Yperen. 13 schoone prijzen. Dat iedereen zijne nummers mede breoge dan worden de prijzen aanstonds gegeven. Verspreidt en bewaar onze blauwe Afslag Zegels. Kortelings wederom gratis tombola voor de houders onzer boekjes. F it wisseling der boekjes voor deze lombola tot 20n dezer bij Deeante-Rabaut Elverdingheslraat. Poperinghe. Over eenige dagen lazen wij in De West Vlaming dat 700 studenten eene H. Communie opgeofferd hadden ter intentie van Or Borms. veroordeeld wegens landverraad. Nu Zondag laatst gaf De Poperinghe oaar een artikel toegewijd aan de Inbul- digingsfeesten van den E. H. Roffiaen, uit onze stad afkomstig, als pastoor van Moorslede. I er dier gelegenheid vond hij het gepast de heiligen, welke in den stoet gingen verbeeld worden, iQ twee categorien te onderscheiden: de eene Vlaatnschgezinde en de andere... Franskiljons. Het Nieuws van den Dag katholiek dagblad dat op meer dan 50.000 exem plaren in het Maamsch gedeelte van het land verspreid is en waarvan er voor zeker ten minste 500 alhier in stad uit gedeeld worden, geeft in zijn nummer san VN oensdag laatst, geen pluimtje. maar een echte panache, aan De(n) Poperingheoaar smaakt pervies niet van den trog, echter nog. Die wat verdient, moet wat hebben! zegt een vlaamsch spreekwoord. Jammer uogthans, dat sommige uitsonderingen die alhier zouden kunnen voorgevallen zijn in t begin van den oorlog en die voorzeker te betreuren waren, door het Nieuws van den Dag aan onze bevol king, als algemeenen regel opgelegd worden. De Poperingheoaar heeft daar alles zins eenen ftamcen dienst bewezen aan onze stadsgenoten, dienst welke zij best hadden kunnen missen. Waar gaan wij naartoe met die nieuw- mode religie f Naamlooze .Maatschappij KAPITAAL: 1.000.000. Telefoon 66 - Schaalstraat, 6, POPERINGHE - Postcheck. 1750. BERICK Geldplaalsiug in loopende rekening. Verhuring van Brandkoffers. Aankoop en verkoop van alle Beurswaarden Aflevering van Check» voor Belgie en in den Vreemde, litbetaiing van Koepons vrij van Bankloon. Wisselbewerkingen aan de voordeeligste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan den intrest van 3tot 5 volgens den duur der storting. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tot li ure. Tel. 18. HULPKANTOREN'Vlamertinghe, bij Mr Theveun, alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij M« Weduwe Nkvfjax, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot li ure en Nieuwkerke, bij M* Gouuexhgofot, alle Maandag van 9 tot li ure. N. B. De titularissen van spaarboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekje te willen inbrengen voor het regelen der intresten. «DE PH1LH ARMONIE Op Zondag 25® dezer geeft de konink lijke maatschappij eene vuurvogelschie ting voorde uitvoerende leden. En op Maandag id* een groot dansfeest in haar lokaal «Ons Huis Een jongeling vermorzeld Dinsdag namiddag, rond 3 ure, is te Zonnebeke, op het gehucht Polygonne. gelegen tusschen Zonnebeke en Gheluvelt, nogmaals een vreeselijk ongeluk gebeurd Vader en zoon Ticced, van VVerviek. waren aan het zoeken op bovengemeld gehucht. De zoon. 19 jaren oud, stood op eenige stappen van zijn vader. Eens kïaps had een geweldigeontploffing plaats Waarschijnlijk had de zoon een oorlogs tuig gevonden en was er beginnen aan te draaien, om bet koper le bemachtigen, toen de ontploffing plaats had. De arme jongen werd in de hoogte geworpen, aan stukken gereten en de deelen zijns lichaam werden in het omliggende geslingerd. De armen en beenen lagen eenige meters verder geslingerd. Een gedeelte van het aangezicht was afgerukt. De buik was door de stukken ijzeren lood opengereten eo uit die afgrijselijke wonde puilden de ingewanden. Als een w aanzinnige Rep de vader naar de dicht staande woningen De stukken licbaamsdeelen werden ver zameld en in eenen zak gelegd en naar het doodenkels overgebracht. Het huis- j houden Ticced had vier kinderen De gemeeateoverbeid en de gendarmen kwamen ter plaatsen het parket van Vper In I Binnenland. Stadsnieuws. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Vrijdag laatst, 16 dezer, hield men er nog een andere, samen mei eenige vakman nen. Hopen wij dat er weldra eene voldoende beslissing zal volgen. Te koop bij H Nolredame. Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Aan de Heeren Schoenmakers Binnen fcöri zulten de echtelingen hun nen Diamanten bruiloft kunnen vieren. VYi bieden aan de familie onze wef- gemeende -v' ukfveos» h* n. Apotheker Yerrra^dere s Were MAAGPILLEH. verkocht bil AW^kep H V)TREDAME Groole Markt. Poperinghe Reninghelst. Woensdag avond brak een vreeselijk onweder los boven de bergstreek. Bond 0ure viel de bliksem p de hofstede van Florent Delie, weduw naar met 3 kindereu, gelegen achter de Nedergraeve. Aanstonds stond gansch het huis in laaie vlam. Aan blusschen viel niet te denken. De schade is aanzienlijk. Westoutre-Locre. Deze eenzame en rustige dorpen, geseheiden door een lieve Kemmelkelen ziju zooals de Kem- tnelslrcek niet genoeg bekend.Langzaam maar zeker brengt de wonderbare natuur de vernielde verrukkende schoonheid van weleer terug. Opnieuw verrijst alles in zijne vroegere lieflijkheid wèèr aller hande woningen, boomen en bosehjes, enz. In volle betooverde natuur volgt men van eene naar andere kant den keten van hoogten en laagten, eene schoone bestee- nigde baan, in eene eigenaardige mam- lieve uit bergsteen der streek verveer- digde rots ontwaard men het H.Maria beeld, waar duizende bedevaarders komen sineeken om troost en hulp verders deze baan kronkelend mei hare lieve zijwegen, levend aangenaam batoo- verdegezichten, schoone dalen waaronder l oud gekend lieve Hellegat lieider zijden der haan bewonderd men de schoone dorpen van Zuid-V laanderen en Noord Frankrijk. Alreeds ontwaard men de lieve kerktorens, voltooid of in herop bouw, omringd van allerlei glinsterende daken welke langzaam de woeslijn van vernieling en woeste verdelging doen verdwijnen en vergelen. En benevens dit alles zoo schoon en lief, ademt men met volle teugen den verkwikken Je en ver sterkende frissehe lucht, bron van ge zondheid en herstel. Wie komt dit niet eens bewonderen en er eenige dagen doorbrengen. Pax Kemmel. 't Boeltje is opnieuw gered voor den tijd dat 't duurt Een wonder antiek stuk is hier verleden week aangekomen. Julke heeft nen krim-krim gekocht en als t nie verboon en is 1 zal dees week Concert zijn op de M«V6ze- markt en als 't dees jaar nie meer reynt "t zou wel zijn toe Kemmel. PROGRAMMA 18 Mei. 'toud liedje van de Mdoze- slralen en refrain herstel beloofd naaste kiezing. 19 Mei. TGróllied over t geld van 't logeeren van Fransche soldaten, re frain over tComilèe- en primicenuitdee- ling. 20 Mei. 'l Klaaglied over den ouwen goeden lijd van gebraan kiekens, refrain onverschilligheid maar klagen. 21 Mei. De vrange is gebroken, men hersteld de ndöten en nren zoekt den brief van Meessen. 22 Mei. Groot belet Clowns en andere menschen in den Cirk. Geen ge rucht op straat. 23 Mei. Vrijdag zwijnenslachterij in de abatoirs, groot getier, men hoort geen muziek meer 24 Mei. Marche funebre Kemmel en avant. Pour suite patience. Woensdagnamiddag gebeurde alhier een pijnlijk ongeluk. Vienne Gustave, wedttwaar van Sylvie Debyzer.gehuisvest inde Komstraat, te Poperinghe, was aan het verzamelen van koper en ijzer, toen al met eens een schrikkelijke ontploffing plaats greep. Vienne werd doodelijk ge kwetst en overleed korte slonden nadien. Adinkerke 'sNachts zijn dieven binneugedruugen bij Marie Popeye, win kelierster. De dieven, die goed op de hoogte waren dat er daar niets te vreezen was, vermits de vrouw alleen woont, en w isten dat ze daar gemakkelijk aan buil geraken, zijn langs achterover een muur geklauterd en hebben alzoo tabak, klom pen en kaas gerobberd. Omstreeks mid dernacht kwam een gebuur te huis en bemerkte dat er pakken stooden tegen den muur de man ging den veldwachter waarschuwen. Deze stelde ter plaatse een onderzoek in. 's Anderendaags heb ben de gendarmen van Veurne de daders bij den kraag gevat. Het zijn de gebroe ders Sw> ngedouwe en Minters. De dieven hebben het gestolene goed moeten terug- dragen en zullen met het gerecht af te rekenen hebben. Moorslede. De 23 jarige metaal bewerker Daniel Yersehoore, heelt zich Donderdag bij hel vijlen van een stuk ijzer, aan den linkenknie gekwetst. He sluk ijzer schoot uit en veroorzaakte een diepe wonde. Wyngherie. De toestand van den metser l rbain Dewulf, die hier aan de kerk van 13 meteis hoogte neerviel, is langzaam aan de beterhand. iseghem. Zaterdag morgend rond 8 1/2 ure is de genaamde Marie Eechout, vrouw H. Rooze, wonende te Emclghein, op de wekeiijksche markt ti Iseghem hare brieventeseh ontstolen ge weest. De brieventeseh bevatte ongeveer 200 fr. Rond 10 ure werd hare eenzelvig heidskaart gevonden langs de vaart, op het grondgebied lngelmunster. Kerckhove De 10 jarige Gaston Van Fryelbeke, werd Woensdag bij he verlaten der school door een lastauto verrast en aangereden. De knaap werd in deerniswekkenden toestand opgenomen De geneesheer oordeelt zijn toestand doodsgevaarlijk. ONDERSCHEIDINGEN Het examen voor Monitors dat 27 Apr. 11. le Korlrijk plaatshad, heeft voor onze leden van den Turn-Club De Onver moeibaren Poperinghe, eenen buiten- gewonen uitslag gegeven. De volgende leden bekomen he Regionaal Diploma van Voorturner 1. Decadt Albert, 113 punten. 2. Houwen Julien, 110 p.* 3. Van Eecke Daniel, 105 p. I. Vannieuwenhuvze Urbain 100 p. Aan deze onderscheidingen had zich voorzeker niemand durven verwachten, wel in acht nemende, dat onze Maatschap pij slechts eenige jaren geleden tot stand kwam en voorzeker de ondervinding der anderen niet bezat. Voorwaar, onze mannen komen eervol uit het examen. Wij bieden hun onze besle gelukwen- schen en brengen hulde aan 't onverpoosd werken, welke zij aan den dag gelegd hebben voor hetwelk zij thans verdienst- vol bekroond worden, tot verderen voorluitgang en bloei onzer maatschappij. Bij Koninklijk Besluit van 15 Mei 1924 wordt de heer Dr Brutsaert, benoemd tot officier in de Kroonorde. Ötaze beste gelukwenschen. Filiaal der Société Générale de Belgique Kapitaal Fr. 350.000.000 35 Agentschappen en bureelen in de twee Vlaanders Deze hooge bescherming, het overvloedig vermogen, de rechtstreeksche en gedurige bei rekkingen mei al de machtigste inrichtingen van 't land en den vreemde, de dienslen bijzonder ingericht en gemoderniseerd waarover de Bank van Kortrijk beschikt, doen uitschijnen bij ieder kapitalist de zekerheid die zij aanbiedt en bij ieder zaakwaarnemer de bevoegdheid en de snelheid in de uitvoering van alle Bank- en beursverrichtingen. Leening van oorlogsschade. De leening van 2 miljard frank, bestemd voor het Nationaal Nijverheidskrediet dat voor zending heeft de oorlogsschade dei- nijverheid te vereffenen, zal in Juni aan staande uitgeschreven worden. De Burgemeester van Brugge ziek. MYisart de Bocarmé werd van eene beroerte getroffen. Zijn toestand is zorg wekkend. Bijzondere uitgiite. Ter uitvoering van een ministerieel be sluit van 10 Mei 1924, wordt er den 24 dezer, eene uitgifte gedaan van 50.000 bladen bruinkleurig postzegels, van 5 fr. Koninklijke beeltenis, in koperdiepdruk uitgevoerd op licht roos getint papier. Deze zegels zullen te koop worden gesteld op het postkantoor dat van 24 Mei tot f Juni 1924,gedurende de postzegeltentoon stelling, in het Egmont Daleis, te Brussel, zal werkzaam zijn. De verkoop zal geschieden per volledig blad of per een of meer zegels, en met een maximum van 4 zegels per bezoeker. De hoeveelheden die bij het sluiten dei- Tentoonstelling overblijven zullen, door inschrijving, ter beschikking van het pu bliek gesleld worden. Elk zoekt zijn verzet. De heer Ford, de Amerikaansche auto- koning, leert tegenwoordig zelf zijn extra trein besturen, waarmede hij eer lang zijne bezittingen inMichigam zal be zoeken in gezelschap van den heer Fires tone, een schatrijk nijveraar, die als stoker zal dienstdoen.Edison.de beroemde uilvinder, zal hen op de reis vergezellen. De Oorlogschulden. Ondervraagd over de kwestie der sa- menroeping eener konferencie onder de bondgenooten voor het regelen der oor logschulden, heeft M. Mac Donald, eerste minister van Engeland, Woensdag avond in het Lagerhuis geantwoord dat, voor aleer men er zich kan mee bezig houden een oplossing moet gegeven zijn aan de kwestie welke door de experlen versla gen werden opgeworpen. De schulden onder de bondgenooten en de herstellingen zijn, in deu huidigen slaat der zaken, twee volstrekt afscheiden vraagstukken. Voor hetoogenblik kunnen zij met elkaar niet verbonden worden. Vreemde arbeiders in Frankrijk. Volgens inlichtingen bekend gemaakt door het internationaal arbeidsbureel zijn 1923 uit het buitenland 262 000 arbeiders voorde eerste maal in Frankrijk gekomen namelijk 112.000 Italianen, 50.000 Dolen 11.000 Dortugeezen, 30.000 Spanjaards en 33.000 Belgen. Meer dan 40.000 arbeiders lieten zich aanwerven voor het bouwvak, 83.000 voor den landbouw, 51.000 in verscheide de nijverheidsondernemingen, 48.000 als handwerklieden, 35.000 in kolen- of ijzer mijnen. Een metro tusschen Ryssel - Roubaix en Tourcoing. Het drukke verkeer tusschen de drie hierboven genoemde steden neemt zoo zeer toe dat de schoone breede laan niet meer voldoende is. Bijna dagelijks gebeu ren er ongelukken. Daarom hebben de gemeentebesturen besloten Ryssel. Rou baix en Toercoing te verbinden met een onderaardschen ijzerweg of metro. Een huiveringswekkende statistiek Blijkens gegevens hebben in 1922 in ons land 735 mannen en 238 vruowen door zelfmoord een einde aan hun leven gesteld, legen 931, in 1921, 978 in 1920 en 1.105 in 1913. Voor het uitvoeren van dit wanhopig plan maken 202 dezer personen gebruik van vuurwapens; 58 draaien het gaskraan- tje open 10 lieten zich van een verdieping of een dak naar beneden vallen 28 lie ten zich door een trein overrijden21 na men gift in 21 bezigden een mes, een scheermes, of ander snijdend voorwer p 397 verhingen zich en 210 sprongen in het water. In 1922 werden er 133 moorden ge pleegd, waarbij 90 mannen en 43 vi ou wen het leven lieten. Van deze personen werden er 53 omvergeschoten. In hetzelfde jaar zijn 2,136 personen door een ongeluk aan hun dood gekomen (1,770 mannen en 360 vrouwen). Als oorzaken geeft die statistiek op vuurwapens (151) verslikking (88) brandwonden (233) dot>r den val van een zwaarvoorwerp (107door den val van een verheven plaats (273) spoor wegongevallen (194)vergifiingen (80) bliksem (13) machines (128) verdrin king (286) auto 's en moto 's (184)ge rijongevallen (141). Uitvoer. Thans wordt er vergunning verleend voor den uitvoei van varkens en varken- vleesch. Geen vurgunning wordt nog verleend voor den uitvoer van in 1923 gewonnen aardappelen.uitgenomen voor de wagons uiterlijk op heden, 10 Mei. geladen. POPERINGHE, van 9 tot 16 Mei 1924. 131 Fiey Gerard, z. v. Florent en Irma Vandoolaeghe 132 Boudry Michel, z. v. Alphonse en Zulma Cordonnier 133 Vermeire Olivier, z. v. Cyrille en Marie Van Oudentiove 134 Truant Maurice, z. v. Nestor en Anna Vandermarliere 135 Quaghebeur Gerard, z. v. Remi en Martha Vandewynckel 137 Louwagie Eugenie, d. v. Óscar en Eveline Casier. Overtijdens 105 Ballyn Einiiia, 4Vl-, herbergierster, wed. v. Julien Boeket, Doornstr. 100 Laureyns Henri, 67 j., werkman, echtg. v. Maria Vanspranghe, sectie D. 107 Yanhove Louise, 69 j., huishoudst., echlg. v. Henri Scherpereel, sectie G. Huwelijken 32 Bouckenooghe Oscar, 23 j., ijzerwegbediende, v. Langemarck, en Lemenu Honorine, 24 j., z. b., v. Dop. 33 Devos Achille, 32 j., werkman, en Timperville Rachel, 27 j., leurster, b. v. Dop. Liebert Julien, 23 j., metser, eu Temperville Agnes, 21 j., z. b., b. v. Pop. 35 Vandewynckel Maurice, 36 j.,landb. wed. v. Flora Mahieu, en Hauspie Emma, 23 j., z.b., b. v. Dop. 36 Merlevede Maurice, 36 j., bakker, en Vanpeteghem Orinda, 34 j., z. b., b. v. Dop. Beloften 62 Vancayzeele Maurice, autogeleider, en Coutigny Julienne, z. b., b. v. Dop. 63 Dlaete Robert, werktuig kundige, en Demarey Germaine, z. b.,b. v. Dop. 64 Horrie Julien, bediende, v. Rijssel, en Van lloucke Antoinette, z. b., vroeger le Pop. 65 Blanckaert Julien, metserdiender, en Vanhee Maria, z. b b. v. Dop. PROVEN, der maanden Maart en April 1924 OverlijdensDesomer Leopold, 45 j., echlg. v. Eudoxie Matton Vanden- bruwane Madeleine, 34 j., echt. v. Aijhur Dieiers Joos Leonard, 77 jwed. v. Albertina Vermersch Nowe Charles, 82 j., wed. v. Rosalie Herrewyn Devos Maurice, Ij, z. v.-Omer cn Emma Dequeker Achille, 42 j., ongehuwd. Dever Petrus, 78 j., wed. v. Philomena Bultheel. Huwelijken Gryson Camille en De- graev Angele, b. v. Proven Verdonck Romain, v. Yper, voorgaandelijk te Dop. en Maria Desmyter, v. Droven. X 4 Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS welke zal gezongen worden in de Kerk van St. Rerlinus, op Wij vernemen uit goede bron dat er veel kans bestaat dat de heffing dier taks zal worden gewijzigd. Men spreekt namelijk van 2% te heffen bij den eersten verkoop en de verdere verhandeling vrij te laten. Hiermede zou de betrokken minister een goede daad verrichten. Indien 2 s niet genoeg is, dat men dan 3 zelfs 5% vraagt bij de eerste verhandeling, maar den verderen verkoop verlost van eenen rompslomp,die eene ware plagerij is voor den lusschenhandel en de deur openlaat voor allerlei geknoei. Dit nieuws zal voorzeker goed onthaald worden bij de tusschenhaodelaars. Kon deze wijziging maar algauw in voege komen. I oTorc II [)oe l)ij voorkeur uwt> Lu/ulo bestellingen bij de leve ranciers welke reklaara maken in üt vax Poperinghe Wij held/en de eer uwe aandacht te roepen op de Geldbeleg gingen in onze liank gedaan ^|Él werd verwittigd. Zondagrust. Alle Apotheken open tol middagheden Zondag nanoen alleen M. NOTRKDAMK. Elektriciteit. Over acht dagen hield onze gemeenteraad eene geheime vergadering om de zaak der elecktrisehe verlichting le bespreken. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Bhmaliek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Bericht De kinders Dave laten weten dat den persoon die in hunne slach lerij vrijdag morgen acht kilo smeer ge kocht heeft, er twee kilo van achtergela ten heeft, hel is ter zijne beschikking. Bericht. fiezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ters aangeprezen- Bericht Bij een besluit door den Heer Minister van Spoorwegen, wordt aan de burgerlijk slachtoffers, die hun pensioen bekomen hebben door tusschen- komst der rechtbanken voor oorlogseha de, en ten minste 23 invaliditeit toege kend w erden, eene prijsvermindering van 30% op de spoor- en buurtspoorwegen, toegestaan- De belanghebbenden mogen zich. om verdere noodige inlichtingen en gebeurlijk schrijfwerk, aanbieden bij den bestuurder van den Invaliedenbond. alle Zondagen van 10 tot 12 ure gelieven zich te voorzien van het vonnis, ten hun nen gunste geveld door de Rechtbank voor O' riogsscbade. Madeleine Stechele w mende Cassel- «iraai H~ hccff de eer l te laten weten als dat zij'haar komt te stellen als schoe nen stikstef- Gouden Bruiloft. Heden Zon dag vieren de ech telingen Tecbel Alois, geboren te Poperinghe den 11 Febroan 1*41 en vrtori Rosalie, geboren te Pope ringhe dei» 1 December 1844 hunnen Gouden Bruiloft. Hel huwelijk had plaats T jaar 1804 Na de mis van 10 ure.zal er door het Stadsbestuur voor elk een zelel aan de oudjes geschonken worden. j (j attn de maag. beproef eens Geboorten: 121 Henin Hoger, z. v. Rene en Marie Depoorter 122 Van Eecke Denise, d. v. Wilfried en Jeanne Sauvage 123 Merlevede Gerard, z. v. Achille en Madeleine Butaye 124 Donna\ Elisabeth, d. v. Alexander en Bertha Svvertvagher 125 Six Germaine v. Henri en Lucie Maylle 126 Yau Deperstraete Maria, d. v. Joseph en Irma Verschaeve 127 Yanloot Maria, d. V. Achille en Bertha Corselis 128 Timper man Hoger, z. v. Alphonse en Ilelcne Clauw 129 Üemaeght Simonne, d. v. Georges en Maria Vanheule 130 Six Andre, z. v. Charles en Maria Dittillioea Geboorten Dasseville Gerarda, d v. Camille en Rachel Ackaert bérov Simonne, d. v. Svlvere en Rachel Sys- Goudenhooft Jeannetle, d. v. Cyrille en Elisa L'Epée Alleweireldt Simonne, d. v. Alois en Celesta Viane Leny Julia, d. v. Alphonse en Maria DQvelter —j Rappelet Anna, d. v. Camitte en Marie Tamborvn Quaghebeur Maria, d. v, Camille en Lucie Cambier Deschrgvel Raphael, z. v. Seraphin en Elisa Thoré. Maartdag 10 Mei, om 9 uren tot lafenis der ziel Van Marguerite BRABANDTS Van wege de Familie. voor Verzamelaars, ten bureele dezer.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2